İOS 6.1.3 ve İOS 6.1.6 Jail Break Türkçe Anlatım video

Sponsorlu Bağlantılar

silivriserdar

silivriserdar

Üye
    Konu Sahibi
İOS 6.1.3 ve İOS 6.1.6 Jail Break Türkçe Anlatım video
Merhaba arkadaşlar iOS 6.1.3 ve iOS 6.1.6 sürümüne sahip Apple cihazlarına nasıl jail break yapılır bu konuda anlatacağım.

UYARI
Telefonunuzun yedeğini alıp almamak size bağlıdır ve bu işlemler sonunda telefonunuzdaki sıkıntılar sorunlar maxicep.com ve ben sorumlu değiliz.
Ayrıca yurt dışından gelen iPhone telefonlar sim kilitli olabiliyor.
o yüzden iPhone telefona modele ve base band'a göre unlock yapılması gerek. Yani iTunes ile sürüm yükseltmeden önce telefonunuzun yurt dışı olup olmadığını bilmeniz gerek.
Sitede unlock yönetmeleri ile ilgili konular mevcut.

1. İlk önce bu siteden Jail break aracını indirin ve kurun çalıştırın windows xp de daha iyi çalışmaktadır.

2. Telefonu pc'ye bağlayın Jeal break tuşuna basın ve telefona hiç dokunmayın 10 yada 20 dakika içerisinde işlem tamamdır.

3. Telefon ekranına cydia diye bir uygulama gelecek onu açın ve cange kısmına tıkla refresh üstte solda tıkla bekle veriler yüklensin burada yaptığımız olay cydia uygulamasının içindeki kaynakların yenilenmesi ve sonra arama kısmına p0sixspwn yaz ve çıkan tweak'i kur telefon açılıp kapanacak ve artık telefonunuz kapatıp açsanızda başka işlemler yapsanızda siz restore etmediğiniz sürece jeal break'li olacak.

BU YÖNTEM ILE YAPAMAYANLAR İÇİN 2. YÖNTEM
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Videoda anlatılanları harfiyen yaparsanız bir sıkıntı olmadan telefonu jeal break yapmış olursunuz.
Bu yöntemde redsn0w programı ile yapılıyor. Videoda ayrıntılı anlatım var. 18.11.2014 itibari ile en son sürüm redsn0w'dur.

Orginal ipsw dosyası videoda anlatılan bilgisayarınızdaki dosyalar IPSW dosyaları windows ve MAC sistemlerdeki yerleri aşağıdaki gibidir:
Mac OS X 'ta IPSW Yeri:

~/Library/iTunes/iPhone Software Updates
Windows 'ta IPSW Yeri:
Windows XP:
\Documents and Settings\username\Application Data\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates
Windows Vista & Windows 7:
\Users\username\AppData\Roaming\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates

Bulamayanlar için çalıştır %appdata% klasorune gidip ordan Apple klasorlerini incele apple klasor dizini farklı olmaz

%appdata%\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates

Bu şekilde gene bulamadım diyorsanız o zaman Google aç iPhone 3GS ipsw yada firmware indir yazarak telefonunuzun modeline uygun ipsw dosyasını indirin. Telefonunuzun modeli arkada yazar model diye başlayandır. Ipsw dosyaları modele göre değişiklik gösterir ve uygun olmayan ipsw yüklenemez.

Son olarak jail break yaptım ama ben eski haline dönsün jeal break istemiyorum diyorsanız. Yada jeal break yapamadım sorunlar oldu diyorsanız.

Telefonu pc'ye bağla iTunes programını aç geri yükle sekmesine tıkla ve eski haline dönsün.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Oğuzhan

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Tesekkurler :)

silivriserdar

silivriserdar

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim

ferhatbey

Üye
merhaba serdar bey. iphone 3s kullanıyorum. anlattığınız gibi jailbreak yaptım. daha önce appstore da indirdiğim uygulamalar dışında hiç bir şey kalmadı. ne safari, ne mesajlar, hatırlatıcılar falan hiç bir şey yok. ne yapmam gerekiyor acaba

silivriserdar

silivriserdar

Üye
    Konu Sahibi
Restore yap tekrar bir yerde yanlışlık yapmış olabilirsiniz.

ferhatbey

Üye
restore yaptım. tekrar denedim şimdide telefonda yüklerden aşağıdaki hatayı. bi yardım etseniz de halletsem şu işi telefonu kullanamıyorum maalesef

please reboot the device into normal rating mode, then perform a clean slide to power off then try reds0w again

silivriserdar

silivriserdar

Üye
    Konu Sahibi
Niye olmadı anlamadım en güzeli eski haline getirip bırakın. Tekrar jeal break yapmayın iTunes ile restore yapıp bırakın.

- - - Eklendi - - -

1. Hold down the power (corner) button for 3 seconds

2. Without releasing the power button, also hold down the home (bottom center) button for 11 seconds

3. Without releasing the home button, release the power button BUT KEEP holding the home button for 15 seconds

1. 3 saniye boyunca güç (köşe) düğmesini basılı tutun

2.Güç düğmesini bırakmadan, aynı zamanda 11 saniye giriş (alt orta) düğmesini basılı tutun

3.Ev düğmesini bırakmadan, güç düğmesini bırakın ANCAK 15 saniye giriş basılı tutarak TUTUN

Birazuğraştırsada video da söylenenleri harfiyen yapılırsa sorun olmuyor ben yaptım.sıkıntı çıkmadı

rohonin38

Üye
merhaba kardeş saol bana çok faydası dokundu. Jailbreak yaptım cydia yüklendi. Fakat cydia bi update istedi bende "complate update" dedim. Acaba cydia reboot attırdıktan sonra redsn0w dan tekrar boot attırmama gerek var mı? Şu anda cydia ya sorunsuz şekilde girdim redsn0w 'dan boot attırmadan.

sessiz16

Üye
iphone 4 kullanıcısıyım sorunsuz şekilde kullanıyorum teşekkürler

- - - Eklendi - - -

ayrıca iphone 4 için indirdim sanırım sizde 4 için bunu indirirseniz sıkıntı yaşamazsınız

silivriserdar

silivriserdar

Üye
    Konu Sahibi
Tekrar reboot gerekmez cydia açıldıysa sorun yoktur. Bazen tweek yüklenir ve tel açılıp kapanır ve cydia çalışmaz o zaman reboot yapmak gerek. Cydia ile ilgili açılmama sıkıntısı olursa reboot yaparak halledebiliriz. Anlatım Türkçe olduğu için ve yapılması gereken olay basit olduğu için sıkıntı çıkmaz. Tabi söylenenleri dikkatli dinleyerek yapmak gerek yardımcı olmuşumdur inşallah ayrıca rica ederim.

canx68

Üye
hocam anlatım çok güzel emeklerinize sağlık yalnız benim şöyle bi sıkıntım var yeni aldığım iphone 3gs yurtdışından geldi pasaport kayıtlı wifi üzerinden güncelleme yaptım hata verdi itunes ile kurtarma yaptım 6.1.3 yüklendi cihaz acıldı sim kartı takıyorum unclock ingilizce yazılar yazıyor internetten 4.2.1 sürümünü yüklemeye çalıştım olmadı ne yapmam gerek yardımcı olursanız çok sevinirim hayırlı günler dilerim

ferhatbey

Üye
nasıl hallettim bilmiyorum ama oldu sonunda. çok teşekkür ederim

canx68

Üye
hocam cihazdaki sorunu çözdüm aynı sizin yaptığınız gibi yaptım oldu şimdi servis yok diyor sim kartı okumuyor

Symbianize

Symbianize

Üye
Sim kartı okumuyosa telefonunuz simkilitlidir yani yurtdışından kontratlı alınan cihazdır. Eğer jalbreak yapmadan kullanınca sim kartı okuyosa o zaman jbden kaynaklıdır size tavsiyem jb falan kullanmayın çünkü tethered zaten telefonunuz kapandımı pcdrn boot komutu vermeden açılmıyo

silivriserdar

silivriserdar

Üye
    Konu Sahibi
Yurt dışı olan iPhone larda Türkiye yapılabiliyor benim Türkiye olduğu için sıkıntı olmadı. Güncelleme yapınca genelde bu yurt dışından alınan iPhone larda sıkıntı oluyor. Onun için 50 tl gibi bir ücret karşılığı bu işleri yapanlar var internet üzerinden veya telefon tamircilerinde siz bu işlemi yapabilirmisiniz onu bilemiyorum. Biraz araştırma gerek forumlarda falan daha detaylı bilgiler vardır.

silivriserdar

silivriserdar

Üye
    Konu Sahibi
nasıl hallettim bilmiyorum ama oldu sonunda. çok teşekkür ederim

Sonunda oldu demek telefonu kapatma Yada cydia dan program atınca telefon açılıp kapanırsa tekrardan reboot isters videodan yardım al. Tahminim siz dfu moduna almakta biraz sıkıntı yaşadınız yoksa basit bir işlemdir. İlk başta bende biraz zorlandım ☺

canx68

Üye
cihaz daha önceden jb yapılmış sebeke sorunu vardı güncelleme yaptım gitti şimdi 6.1 kurdum ultra ve sam denedim sim kilidini kıramadım

mysenol

Üye
iphone 4 jb yaptım ama cydia kuramıyorum lütfen yardım edermisiniz

silivriserdar

silivriserdar

Üye
    Konu Sahibi
iphone 4 jb yaptım ama cydia kuramıyorum lütfen yardım edermisiniz

Anlatılanların Aynen yap en son reboot yapman gerek orayı dikkatli dinle ve uygula mutlaka bir yerde yanlış yapmışındır yoksa kesin olur.

Joker

Joker

Emekli Yönetici
Teşekkürler yararlı bir konu olmuş

Üst Alt