Haber Hangi telefonlar iOS 11 güncellemesi alacak? iOS 11'teki tüm yenilikler

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Hangi telefonlar iOS 11 güncellemesi alacak? iOS 11'teki tüm yenilikler
Büyük bir merakla beklenilen iOS 11 işletim sistemi için en sona geldiğimizi söyleyebiliriz. Peki ama iOS 11 işletim sistemi hangi telefonlara yüklenebilecek ve ne gibi yeniliklerle beraber gelecek?

Akıllı cep telefonu sektöründe son dönemlerde büyük bir merakla beklenilen gelişmeler arasında iOS 11 işletim sistemini gösterebiliriz. WWDC 2017 etkinliği kapsamında tanıtılan ve o günden bu yana beta sürecinde test edilen işletim sistemi, 12 Eylül tarihi itibariyle ise final sürümüyle birlikte karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Yani işletim sisteminin beta süreci halen devam ederken, yeni işletim sistemi sürümü sadece 64-bit desteğini bünyesinde barındıracak ve 32-bit desteği sunmayacak. iOS 11 ile birlikte 180 bini aşkın 64-bit desteği sunmayan uygulama App Store'dan kaldırılacakken, güncelleme sadece 64-bit desteği sunan modellere yüklenebilecek.

64-bit işlemcili iPhone modelleri ise şöyle;

iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone 6s Plus
iPhone 6s
iPhone 6
iPhone 6 Plus
iPhone SE
iPhone 5s

iOS 11 ile gelen yenilikler hangileri olacak?
  1. Normal mesajlarınızı artık iCloud ortamında gizleyerek dilediğiniz gibi bu mesajlara erişim sağlayabileceksiniz.
  2. Apple Pay ödeme yöntemi tüm dünyada aktif olarak kullanılabilecekken, kısmi olarak ise Türkiye'de yavaş yavaş yerini alacak.
  3. Siri yeni arayüzü ve sesi ile birlikte daha akıllı bir hale gelecek. Hatta dilerseniz sizlere bir çeviri asistanı olarak bile yardım edebilecek.
  4. Kamera uygulamasını geliştirecek olan Apple, bu sayede sizlere çok başarılı bir şekilde video ve fotoğraf kaydetme imkanı tanıyacak.
  5. Bildirim ekranını baştan sona yenileyecek olan Apple, mobil veriyi açıp kapatma işlemini bu ekrana entegre edecek ve kolayca gerçekleştirmenizi sağlayacak.
  6. Neredeyse tüm uygulama ikonları değişecekken, daha modern bir görünüme kavuşacak.
  7. Performans, hata gidermeleri ve diğer önemli konular hakkında iyileştirmeler yapılacak.
  8. Cihazınız dilerseniz aramalara ve mesajlara rahatsız etme moduna otomatik olarak cevap verebilecek.
Hangi telefonlar iOS 11 güncellemesi alacak? iOS 11'teki tüm yenilikler

aaaaaylmz

aaaaaylmz

Üye
IPhone 5s yüklesem mi acaba kasma yapar mı

• Beğen
Tepkiler: Buğra
Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
İos 11 bence diger isletimlere göre denetim merkezi iyi olmuş iphone anlamayanlar herseyi kısıyor diye laf atanlar oluyor herkesin kisisel görüşü birileri begenir birileri begenmez bir seyi elestirirken yaptimiz yorumlara dikkat etmeliyiz ben begeniyorum nasip olursa ins deniyecegim

• Beğen
RoGue34

RoGue34

Üye
iyi bari iPhone 5s varmiş

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
iPhone 5S için son güncelleme olacak galiba sıkıntı yaratıp yaratmayacağını göreceğiz bakalım :hmmm

• Beğen
Tepkiler: RoGue34
RoGue34

RoGue34

Üye
aynen artik son guncellemede 5s

• Beğen
Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
Kimi cihazda sıkıntı yarattıgını söylüyor kimisi mükmemmel stabil diyor bence ip5s son güncellemeyi alacak seneye bu cihaza vermezler ios12 yi.

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Kimi cihazda sıkıntı yarattıgını söylüyor kimisi mükmemmel stabil diyor bence ip5s son güncellemeyi alacak seneye bu cihaza vermezler ios12 yi.
iPhone 4 ve 4s mesela son güncellemelerin de kan ağlıyordu cihaz :D

• Beğen
Tepkiler: Bysnbad
Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
iPhone 4 ve 4s mesela son güncellemelerin de kan ağlıyordu cihaz :D
Stabil çalıştıgına sahit bile olmustum ip5s için tabi 4 ve 4s bilemem dogrudur kaç senelik cihaz artık emekli olması lazımdı

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Stabil çalıştıgına sahit bile olmustum ip5s için tabi 4 ve 4s bilemem dogrudur kaç senelik cihaz artık emekli olması lazımdı
Ama stabil değilse vermemek lazım yani sırf güncelleme olsun diye cihaza yazık etmenin anlamı yok bence :hmmm

Bysnbad

Bysnbad

Kapalı Hesap
Ama stabil değilse vermemek lazım yani sırf güncelleme olsun diye cihaza yazık etmenin anlamı yok bence :hmmm
Verirsede zaten son günceleme artık kullananları etkileyecek tabi cihazın ömrü doldu tabikide bakalım ne sikayetler duyucaz

• Beğen

Üst Alt