Internet Explorer’dan, ilgi çekicek bir bilgi geldi

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Internet Explorer’dan, ilgi çekicek bir bilgi geldi

Microsoft’un ünlü tarayıcı ismi Internet Explorer, bu sefer yüzünüzü güldürmeyi başaracak gibi duruyor.

Özellikle son dönemlerde düşük hızı ve diğer nedenlerle birlikte bilgisayar kullanıcılarının tercih etmediği isim olarak karşımıza çıkan Internet Explorer, eğer bu iddialar doğru ise özellikle tablet ve laptop kullanıcılarının dikkatini üzerine çekmeyi başaracak gibi duruyor.

Microsoft’un gerçekleştirdiği araştırmalardan elde ettiği verilere göre Internet Explorer güç verimliliği sayesinde rakiplerine göre daha ön plana çıkmayı başarırken, özellikle tarayıcının son sürümünde bunun en fazla görüldüğü belirtiliyor. Üretici firmanın ardından 7tutorials Windows işletim sistemli tablet ve laptoplarda en iyi pil ömrünün sağlandığını doğrularken, Peacekeeper’da Toshiba Encore 8″ tablet, Surface Pro 2 ve eski bir HP Pavilion laptopda bu testi gerçekleştirdiğini söyledi.

Her testte IE11 ve Firefox, Opera ile Chrome web tarayıcılarının son sürümünün test edildiği söylenirken, IE11’in dizüstü bilgisayarlarda rakibinden 2 saat daha fazla kullanım sunduğu belirtildi. Bu durumun Toshiba’nın geliştirdiği Encore isimli tablet bilgisayarda da devam ettiği gözlemlenirken, ancak Microsoft markasını taşıyan Surface Pro 2 isimli tablette ise tam tersine döndüğü söylenildi.

Surface Pro 2’de elde edilen verilere bakıldığında ise IE 11’in rakiplerine göre 1 saat daha kısa kullanım sunduğu söylenirken, özellikle Firefox ve Opera karşısında geride kaldığı belirtiliyor.

Internet Explorer’dan, ilgi çekicek bir bilgi geldi - MaxiCep

• Beğen
Tepkiler: TeknoÖmer ve .caner.

.caner.

.caner.

Üye
Opera :cool

• Beğen
Tepkiler: TeknoÖmer ve ANIL
.caner.

.caner.

Üye
  • Beğen
Tepkiler: TeknoÖmer
ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
:hmmm Ben opera dan vazgeçemiyorum :( çok kullanışlı geliyor bana

İlk başta bende sıkı opera kullanıcısıydım. Sonra ne olduysa Firefox'a geçtim. Sonra Opera, Chrome tabanını kullanmaya başladı. Pek stabil gelmedi bana.
Konuya gelirsek IE11'in böyle bir üstünlüğü varsa batarya için tercih edilebilir bir sebep olur.

• Beğen
Tepkiler: .caner.
.caner.

.caner.

Üye
İlk başta bende sıkı opera kullanıcısıydım. Sonra ne olduysa Firefox'a geçtim. Sonra Opera, Chrome tabanını kullanmaya başladı. Pek stabil gelmedi bana.
Konuya gelirsek IE11'in böyle bir üstünlüğü varsa batarya için tercih edilebilir bir sebep olur.
Sanmıyorum dün gece opera dan birsey indiriyordum fiş çıkmış sarjim 100 den 90 a inmişti yani maksimum %2 tasarruf sağlar.

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Sanmıyorum dün gece opera dan birsey indiriyordum fiş çıkmış sarjim 100 den 90 a inmişti yani maksimum %2 tasarruf sağlar.

Zaten Microsoft'un kendi tabletinde IE11 daha kısa kullanım süresi sunmuş. İlginç :D

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR ve .caner.
0MG90

0MG90

Üye
Explorer'ı sadece 6 sürümündeyken kullandım sonra Opera sonra Chrome.

• Beğen
Uhops

Uhops

Üye
Ben sadece format sonrası chrome indirmek için kullanıyorum :D

• Beğen
Tepkiler: coolasker54, turancen, mehsevim ve 2 diğerleri
ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: Invoke, GökhanERMCLR, .caner. ve 1 kişi daha
BelaMonte

BelaMonte

Üye
Makicep için İnternet Explorer kullanılmaması için bir sürü neden var. Mesela Alıntı yapamıyorum.

• Beğen
Ozan

Ozan

Admin
  • Beğen
Tepkiler: GökhanERMCLR
GökhanERMCLR

GökhanERMCLR

Üye
Ben artık format atmadan önce chrome'u indiriyorum atıyorum usbye :ehe
:gun1: Unutmayın ki bizim kahrımızı acemi zamanlarımızı hep explorer çekti :D :D Şimdi böyle yorum yapmayın küser size :ehe

• Beğen
BelaMonte

BelaMonte

Üye
Explorer da alıntı yapılabiliyor sürüm kaç sizin ?
sağ üst köşede ayarlar gibi yere tıkladım oradan internet explorer hakkındaya tıkladım,
sürüm: 11.0.9431.228 yazıyor.. internet explorer videolarda yeşil ekran çıkartıyor. microsoft googleye düşman olduğu için (herhalde) google.com a yada youtubeye girerken hata veriyor ikinci kez denediğimde oluyor. Chrome de bu sorunlar yok..

Üst Alt