Haber Ingilizce Bilen Biri Tercüme Edeiblirmi Custom Rom Gelmiş!

Sponsorlu Bağlantılar

efeler12

efeler12

Üye
xda yı okudum Nokia ve HTC telefonlar için bu kadar ümit yok çünkü samsungun Flash aracıyla yapılmış Nokia ve HTC nin fwlerinin uzantıları vs farklıymış

• Beğen
Tepkiler: FeRhAt0152

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
WP'nin diğer sistemleri yakalaması için unlock şart bence :)

turbocore35

turbocore35

Üye
Bencede kırılsın herşekilde uygulama gelito cunku sistem kırılınca uygulamalar reklamlı oluyo ve yazılım geliştiricileri reklamdan para kazanır o yonden
kırılması daha iyi

Dexter Morgan

Dexter Morgan

Üye
elleri sıvayalım

PureFood

PureFood

Üye
unlock = sistemin gelişmesi demek değildir. Ben meraklısı değilim ama heyecan yaptım tabi

muratangin

Üye
    Konu Sahibi
unlock = sistemin gelişmesi demek değildir. Ben meraklısı değilim ama heyecan yaptım tabi

bence gelişmesi demketir.BUnu bir örnekle açıklayım.

İos 4de olmayan fakat jailbreak yaptıktan sonra tweak ile eklenen birçok özellik ios5de yada 6da sisteme entegre halde bulunmaktadır.Yani eğerki tweaklar yararlıysa bunu apple diğer versiyona ekliyor.Böyle birşey wpdede olabilir.

• Beğen
Tepkiler: byibo ve Pikkaccu
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Herşey tamam iyi güzelde ben telefonumun güvenliği ile de övünüyordum.

respection123

Üye
unlock olmazsa olmazlardan

erndrdyk

erndrdyk

Üye
şöyle bir şey de var şimdi telefona mağazadan başka bir yerden uygulama yuklenemediği için virüs olayı yoktu. Şimdi heryerden virüs sızdırma şansları olacak bence. Gerçi android mağazası virüs dolu ama inşallah virüs sorunu wpyi etkilemez

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
şöyle bir şey de var şimdi telefona mağazadan başka bir yerden uygulama yuklenemediği için virüs olayı yoktu. Şimdi heryerden virüs sızdırma şansları olacak bence. Gerçi android mağazası virüs dolu ama inşallah virüs sorunu wpyi etkilemez
Onun önlemini de kullanıcılar almalı her gördüğü siteden her şeyi indirmek telefona zarar verir :)

kursat99

kursat99

Üye
Bir zamanlar yine böyle bir konu açımıştı, bir arkadaşımız yada Ali Kemal Abi Custom Rom olsun ama dışarıdan uygulama yüklemek olmasın demişti. Bence öyle bir şey çok mantıklı olur.

erndrdyk

erndrdyk

Üye
yani telefonun yazılımıyla oynamayı her zaman sevmişimdir. Mesela bende n8 vardı kendim en güzel en rahat nasıl kullanacaksam öyle ayarlıyordum. Çin belle gelmişti mesela ilk yukarıdan çekmeli bildirim kısmı çok hoşuma gitmişti. Her zaman farklılığı ve yenilikleri severim :)

BelaMonte

BelaMonte

Üye
bence wp ye unlock gelirse, yani mağazadan para vermeden uygulama yükleme gelirse wp biter. çünkü oyun yapımcılarının tek güvendiği sistem wp di. oda giderse zaten oyun da az, iyice azalır :S

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
bence wp ye unlock gelirse, yani mağazadan para vermeden uygulama yükleme gelirse wp biter. çünkü oyun yapımcılarının tek güvendiği sistem wp di. oda giderse zaten oyun da az, iyice azalır :S
Oyun neden azalsın ki, Android'e dışarıdan uygulama yüklemek serbest ama bütün yapımcılar daha çok bu sisteme çalışıyor. Eğer bu işten zarar görecek olsalar, oyunları Android'e çıkarmazlar, yapımcıların tek gelir kaynağı market değil :)

• Beğen
Tepkiler: byibo
BelaMonte

BelaMonte

Üye
Oyun neden azalsın ki, Android'e dışarıdan uygulama yüklemek serbest ama bütün yapımcılar daha çok bu sisteme çalışıyor. Eğer bu işten zarar görecek olsalar, oyunları Android'e çıkarmazlar, yapımcıların tek gelir kaynağı market değil :)
ama android kullanımı fazla diye en azından satın alan olur diye. bilmiyorum ama kendimi onların yerine koymaya çalışıyorum. şahsen ben olsam böyle bir sisteme uygulama getirmezdim. ama inşallah başka türlü mağazaya dokunmayacak bir unlock gelir. mağaza iyice dolsun zaten asıl o zaman gelsin unlock :)

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye

Oyun yada program yapımcıları ya markete sundukları paradan kazanıyorlar yada reklamlardan eğer unlock olursa mağazaya etki ederse paralı uygulamaları millet bedavaya indirebilecek.Bu yapımcılara zarar demektir.Tek para kazanmaları reklamlar olacaktır.Android ve ios'a devam etmelerinin sebebi milyonlarca kullanıcı olmasındandır.Eğer wp mağazası etkilenirse bizim için kötü olur zaten tam gelişmedi yapımcılarda gereken desteği kesebilirler..

Ben unlock istemiyorum en azından 1 yıl daha olmaması gerekli

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
Doğru valla siz de haklısınız, zaten kullanım az. Android'de en baştan beri vardı bu ama onlar mağazayı genişlettiler bir şekilde Microsoft kullanıcı deneyimi iyileştirirse kullanım artar dolayısıyla mağaza da genişler. :)

byibo

byibo

Üye
arkadaslar kim ne derse desin kesinlikle yakın bi zamanda bu sistemde acılacaktır gelismesi acısından iyi olur ancak dusundugumuz gibi ozellikle marketin gelismesi sart ondan sonrası gelir zaten..ayrıca bizim markette olan uygulama ve oyunlar andriod ios sistemlerinin marketinde de var ve bu sistemlerde unlock edilmis yani firma yada yetkililer bunları hesaplamıslardır bence o kadar da endise edilcek bi durum yok ;)

kursat99

kursat99

Üye
Android yükselmeye başladığı zaman onunde duracak sistem yoktu ve farklıydı. Şimdi WP hepsinden farklı ama onunde durabilecek sistem var. O yüzden bence WP 8.1 yaygınlaştığı, benimsendiği zaman kırılsın sistem. Ama bence olmazsa olmaz bir şey değil bu.

Üst Alt