indirdigimiz oyunlarla kul hakkina mi giriyoruz

Sponsorlu Bağlantılar

vegatablo

vegatablo

Üye
    Konu Sahibi
indirdigimiz oyunlarla kul hakkina mi giriyoruz
evet arkadaslar mubarek ramazan ayi geldi ve benim aklima takilan mobil platformda bircok oyun sirketi var ve bazi oyunlari ucretli fakat biz bunlari burdan veya baska sitelerden ücretsiz olarak indiriyoruz size gore bu oyunlari indirmemiz bizi kul hakkina sokarmi

burakkk97

Üye
Evet

Lenneth

Üye
Hirsizlik, adamlarin emegini caliyorsun.

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Sadece Ramazan aylarında akla geliyorsa sorun büyük :ehe

• Beğen
Tepkiler: Invoke ve TeknoÖmer
vegatablo

vegatablo

Üye
    Konu Sahibi
parayi kredi kartindan cekmese sybianda java oyunlara 12 lira veriyodrdum fakat kredi karti suphelendiriyor beni sadece ramazanda aklima gelmiyor herzaman aklimda ama konuyu simdi actim

Polymath

Polymath

Üye
Her oyuna paramız yetmeyeceği için bilemiyorum.. Sadece burda değill... Sitelerde filmler, diziler izliyoruz.. pc oyunlarıda indiriyoruzz.. mp3 indiriyoruzz.. Bunları yapmayan bir Allahın kulu yoktur.. :D Bunun hakkında alo fetva hakkını aramak gerek :D

-efşan

-efşan

Üye
Elbette hak. Emek hırsızlığıdır.

- - - Eklendi - - -

Her oyuna paramız yetmeyeceği için bilemiyorum.. Sadece burda değill... Sitelerde filmler, diziler izliyoruz.. pc oyunlarıda indiriyoruzz.. mp3 indiriyoruzz.. Bunları yapmayan bir Allahın kulu yoktur.. :D Bunun hakkında alo fetva hakkını aramak gerek :D

Onları yapmayan bir Allah'ın kulu var.

FK5896

FK5896

Üye
bunu bende düşünmüştüm. yapacak iki şey var. ya indirmeyeceğiz ya da satın alacağız.. ama en büyük günah programları ücretsiz yayınlayanlara :D hehehe :D şaka bir yana henüz kredi kartı kullanmıyorum ama bir gün istediğim uygulamaları ve oyunları satın almaya başlayacağım inşAllah :)

• Beğen
Tepkiler: TeknoÖmer
Darkprisoner

Darkprisoner

Üye
Bu aslında bir kul hakkıdır bence sonuçta bazı insanların emeği ve ticari çıkarları var ortada. Birde şu yönden düşünürsek program ve oyun geliştiricilerin önünü kapatan bir engel oluyoruz bedava indirdiğmiz her uygulamada beklenilen ilgiyi göremeyince uygulama güncelleme vs alamıyor.

Anil-D

Anil-D

Üye
bence bi yandan kul hakkı olmaz adam alıp paylasıyosa sende teşekür ediyosan sorun yok

TeknoÖmer

TeknoÖmer

Üye
Bunu ben de düşünmüştüm, zaten çoğu apk degiştirilmiş halde geliyor, habere :kop2:

Invoke

Invoke

Üye
Hacı giriyoruzdur tabi de bence büyük bir sorun değil. İnternetin olayı bu değil mi? Adamlar böyle şeyler yaşanacağını bilmiyor mu? Androidde mesela olay çok kolay .apk yaz bitir, e nabak? Bir sürü oyun oynuyoruz, müzik dinliyoruz, film izliyoruz, hepsine para versek nasıl geçiniriz? Ayrıca mesela torrentten assassin creed indirdin orijinalle aynı olmuyor ki, mesela multiplayer olayı olmuyor.
Hem internet bizim ülkede gereksiz pahalı ve yavaş öyle düşün =P

O kadar günah vardır ki, derdimiz bu olsun, bence.

- - - Eklendi - - -

bence bi yandan kul hakkı olmaz adam alıp paylasıyosa sende teşekür ediyosan sorun yok

Çok komiksin, Anıl kardeş :ehe

Akıncı

Akıncı

Üye
desene ben cehennemliğim

Shorty Meeks

Shorty Meeks

Üye
aslinda girmiyoruz

saruman_me

saruman_me

Üye
dili dini ırkı ne olursa olsun bir insanın emeğini izinsiz ve karşılığını vermeden kulanıyor isek o kul hakkına girer sadece bu indirdiğimiz oyun ve proglarla sınırlı değil gün izleidğimiz film indirdiğimiz şarkılar veya hakkında tam fikrimiz olmadığı halde eleştirdiğimiz cihazlar bunlarda hak yemek olur..

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Burada asgari ücret ile geçinen insanları düşününce bir oyuna 12 ₺ verdiğimizi düşünüyorum.10 oyunda 120 ₺ yapar. Büyük bir meblağ şahsen. Ücretlendirme mevzusu ülkelerin ekonomik şartlarına göre yapılsaydı o zaman herkes satın alma seçeneğini tercih ediyor olurdu. Yetkililer bu şıkkı pek tercih etmiyor sonra insanlar ister istemez gücü yetmediği için korsan olarak indirip kuruyor. Suçu birazda karşı tarafta aramak lazım. Çok para kazanacağıza uygun fiyat aralığında satış yapın daha fazla indirme sayısına sahip olun.

Benim şahsi fikrim bu yönde.

• Beğen
Tepkiler: Mobilator
Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Şahsen bende de paralı olduğu halde para vermeden kullandığım bir sürü öge var.

Bu durumdan hoşnut değilim, kredi kartı alıp ödeme vs. yapmayı düşündüm. Kul hakkına girebilir sonuçta.

Ama sonrada şöyle düşündüm, yerli sermayeye para veririm sıkıntı yok ama gidipte yabancı ürünlerine para vermek yerine ücretsiz indirip onlara vereceğim parayı yurt içinde bir hayır kurumuna yada ihtiyaç sahibine vermek daha mantıklı. Paramız yurtdışına gideceğine ülkemizde kalsın.

Etik olarak uygun olmayabilir, ama vereceğim paranın Filistin'de yada Suriye'de, yada başka bir ülkede masum bir insana kurşun olarak dönmeyeceğinin bir garantisi olmadığından bu düşünce daha mantıklı geldi. Hem bu dini olarakta daha uygun bence.

Kerim.

Kerim.

Üye
kredi kartim yokki.malum play storedanda alamiyorum bisey

messevim

messevim

Üye
peki ya h@ndler kullananlara ne demeli. Örn.ben

Üst Alt