ICS Kamera Sesi ve SMS titreşim

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Karabela91

Üye
    Konu Sahibi
ICS Kamera Sesi ve SMS titreşim
Herkese iyi forumlar;

Nexus S Android 4.0.3 kullanıcısıyım ancak bazı sorunlarım var.

1) Kameranın fotoğraf çekerken çıkartığı deklanşör sesini nasıl kapatabilirim?

2) SMS yazarken her harfe bastığımda titreşim veriyor onu nasıl kapatabilirim ? Hem şarjını etkilemesin diye hem de rahatsız ediyor.

Karabela91

Üye
    Konu Sahibi
kimse bilmiyor mu?

MezraL123

MezraL123

Üye
1. soru için sessize almak dışında ne yapılabilir bi fikrim yok ama 2. sorun titreşim geribildirimi ile alakalı. Ayarlar > Ses > Dokunmalı geribildirim > bunu kapatarak çözebilceğini düşünüyorum..

[alikan]

[alikan]

Üye
ICS güncellemesi official olarak geldiğinde böyle sorunlar çıkarmaz sanırım değil mi.?

MezraL123

MezraL123

Üye
[alikan];4291738' Alıntı:
ICS güncellemesi official olarak geldiğinde böyle sorunlar çıkarmaz sanırım değil mi.?

Bunlar sorun değil her telefonda olan şeyler. Yada belki sadece samsunglarda böyledir bilmiyorum. Bendede galaxy s2 var. Sesli moddayken fotoğraf çekerken denklanşör sesi çıkıyo yani bildiğin 'çıkırt' tarzı bişey :)

Diğer söylediği ise dokunmalı geri bildirim diye geçiyo. Sanal klavye tuşlarına yada ekrandaki geri, menü vs tuşlara bastığında titreşim veriyo. Ama bunların sürümle bi alakası yok ayrıca bunlar herhangi bi sorun teşkil etmiyo. Sistemin özellikleridir ve kapatılabilir şeylerdir.

[alikan]

[alikan]

Üye
Bunlar sorun değil her telefonda olan şeyler. Yada belki sadece samsunglarda böyledir bilmiyorum. Bendede galaxy s2 var. Sesli moddayken fotoğraf çekerken denklanşör sesi çıkıyo yani bildiğin 'çıkırt' tarzı bişey :)

Diğer söylediği ise dokunmalı geri bildirim diye geçiyo. Sanal klavye tuşlarına yada ekrandaki geri, menü vs tuşlara bastığında titreşim veriyo. Ama bunların sürümle bi alakası yok ayrıca bunlar herhangi bi sorun teşkil etmiyo. Sistemin özellikleridir ve kapatılabilir şeylerdir.

Sanırım ben yorumu yaparken konuyu yanlış anlayıp yaptım. Arkadaşın kullandığı rom'u edit rom sandım ama Nexus'ta ki ıcs official değil mi.? Ondan kullandığı rom da sorun var sandım.

Türe

Türe

Üye
nexus s e official rom çıktı mı ki ? ben sadece galaxy nexus da var diye biliyorum :hmmm

hocam sorununuzu bugün ben galaxy nexusumda yaşadım aynen şöyle çözdüm : android klavye ayarlarından "Tuşa basıldığında titret" seçeneğindeki tiki kaldırın sorun çözülür hocam :oke:

GuitaristBoy

GuitaristBoy

Üye
nexus s e official rom çıktı mı ki ? ben sadece galaxy nexus da var diye biliyorum :hmmm

hocam sorununuzu bugün ben galaxy nexusumda yaşadım aynen şöyle çözdüm : android klavye ayarlarından "Tuşa basıldığında titret" seçeneğindeki tiki kaldırın sorun çözülür hocam :oke:
çıktı abicim şu modellere çıktı benimki en sonuncusu

Samsung Nexus S
Samsung Nexus S Super Clear LCD
Samsung Nexus S LTE
Samsung Nexus S 4G
Samsung Nexus S Super Clear LCD 4G

Karabela91

Üye
    Konu Sahibi
Önerileriniz için teşekkürler arkadaşlar.

Sistem ayarları > Dil ve giriş > Android klavyesi ayarları (Android Klavyesi yazan yerin sağındaki ayar butonu ile girin) > Tuşa basıldığında titret seçeneğinin tikini kaldırarak sorunumu çözdüm. Artık mesaj yazarken tuşlara bastığımda titreşim olmuyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt