i9070 advance 4.4.4 SlimKat

Sponsorlu Bağlantılar

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
tamam ben halletmiştim zaten sorun oldu cm 11 yükledim fabrika ayarlarına geri döndüm ondan sonra slimkat yükledim fabrika ayarlarına geri döndüm düzeldi
bu kernel noluyor güzel bir şey olursa bunu ya yükleyelim
sen iyi alıştın yüklemeye :) öyle her şey yüklenmez bu kernel bazı romlarda sorun çıkarsa yükleniyormuş açıkçası bende yüklemedim.

alperen 8181

Üye
sen iyi alıştın yüklemeye :) öyle her şey yüklenmez bu kernel bazı romlarda sorun çıkarsa yükleniyormuş açıkçası bende yüklemedim.
Bende yuklemedim telefon duzeldi yag gibi su anda Allah razi olsun valla bazi kisimlar ingilizce tam turkce olmadi yinede anlasiliyoz

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
Bende yuklemedim telefon duzeldi yag gibi su anda Allah razi olsun valla bazi kisimlar ingilizce tam turkce olmadi yinede anlasiliyoz
evet ingilizce ama anlaşılıyor artık kurcalaya kurcalaya öğreneceğiz ben çoğunu biliyorum ama daha hala ne old bilmediğim de var gerçi çoğu gereksiz zaten

alperen 8181

Üye
evet ingilizce ama anlaşılıyor artık kurcalaya kurcalaya öğreneceğiz ben çoğunu biliyorum ama daha hala ne old bilmediğim de var gerçi çoğu gereksiz zaten
Aynen ama cok mukemmel yaniSd card daki uygulamalar bazen gozukmuyor restart atinca duzeliyor acaba sizdede oluyor mu?

hgaziyilmaz

Üye
Jb de benim başıma geliyordu. Sd karta taşıdığım uygulamalarda oluyordu. Slimkart ta henüz karşılaşmadım.

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
Aynen ama cok mukemmel yaniSd card daki uygulamalar bazen gozukmuyor restart atinca duzeliyor acaba sizdede oluyor mu?

ben de sadece diyenet pro uygulaması widgetleri görükmüyor sanırım bu sorun t.beckap ile oluyor yanı bu yazılımda her şeyi sıfırdan kurunca yeni uygulamarda sorun yok eski uygulamalarda yedeklemeler böyle sorunlar çıkartıyor galibaye bir versiyon güncelleme gelmiş bilginize arkadaşlar ! direk rocevery mod ile kurun

hgaziyilmaz

Üye
Bunu yükledikten sonra önerilen bir gaps var mı?

hgaziyilmaz

Üye
Yüklemeden önce Factory reset , vipe data, vipe dalvik yapılıyor mu?

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
çok sağol seninde
alperen bu kernel dosyasını da yükle sanırım o hafıza kartına taşıdığın uygulamalarda sorun çıkıyor bu kernel dosyasını yüklersen sorun düzeliyor
arkadaş radio uygulaması güncellendi bir de ben süper su 2.02 yi kullanıyorum kendi içindeki root yetki konusunda sorun çıkartıyordu bunu yükledim bilginize;
SuperSU Pro v2.02 Patched - MaxiCep

not: uygulamayı açınca güncelleme isteyecektir güncelleme yapınca normal mi cwm ve twrp mi diye soracak sizde cwm ve twrp olanı güncelleyin cihazınız reset atacak uygulama güncellenecek sebep ise biz hem cwm ve hemde twrp yi kullandığımız içindir normal olan orj romlar için

hgaziyilmaz

Üye
Hubdroid de şarj sıkıntısı çeken var mı? Internette dolaşınca şarj çok hızlı tükeniyor.

bssdtmz

bssdtmz

Üye
Bu romun batarya performansi nasil ? Cogu cus romda su gibi iciyo bataryayi internetsiz kullanirken bile. Slim de durum nedir acaba?

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
Bu romun batarya performansi nasil ? Cogu cus romda su gibi iciyo bataryayi internetsiz kullanirken bile. Slim de durum nedir acaba?
çok iyi inan bana
Hubdroid de şarj sıkıntısı çeken var mı? Internette dolaşınca şarj çok hızlı tükeniyor.
tüm romlar öyle sadece internette dolaşınca çok hızlı şarj yiyor ama internet oldukça hızlı orj rom da net yavaş şarj iyi bu romda net çok hızlı ama şarj da hızlı :)
bu arada yeni bir güncelleme gelmiş ;kernel de bir çok performans değişikliği ve birde uzun zaman aşımı sabitlenmiş ne old anlamadım ama neyse direk recovery mod ile kurun ;

Son düzenleme:

hgaziyilmaz

Üye
cache vipe / dalvik vipe ardından gaps ı tekrar kurdum , clean master ı kaldırdım normale döndü. yeni romu indiriyorum. Kurarken factory reset e , kurduktan sonra gasplara gerek var mı?

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
şimdi gapps olayı dediğin google play ve hizmetleri cihazda var ise kurmana gerek yok

bssdtmz

bssdtmz

Üye
Hocam romda performans falan iyi güzelde batarya akıp gidiyor adeta. 2 uygulama indirdim acayip hızlı gitti. normal gezinmede bile şarj sıkıntı bilmiyorum artık benim telefona özel mi ancak böyle olduğunu sanmıyorum. Yinede kurcak olanlar kurabilir yani rom dediğiniz gibi kaymak :thumbup:

hgaziyilmaz

Üye
Bende cleanmaster şarj konusunda sorun çıkardı kaldırdım. Internet açık kalınca şarjda bi sıkıntı olmuyor. Ama twitterde internette dolaşınca 2 belki 3 saatte şarj bitiyor.

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
Hocam romda performans falan iyi güzelde batarya akıp gidiyor adeta. 2 uygulama indirdim acayip hızlı gitti. normal gezinme de bile şarj sıkıntı bilmiyorum artık benim telefona özel mi ancak böyle olduğunu sanmıyorum. Yinede kuracak olanlar kurabilir yani rom dediğiniz gibi kaymak :thumbup:
eyvallah kardeşim şarj işi kişiden kişiye oyun ve uygulama olarak değişir mesela
ayarlar/google/buradaki tüm sekronizasyonları ben kapattım
ayarlar/slimcenter/slimota kısımda güncellemeleri kapattım (işe yaramadığı için)
wifi - bluetooth-gps-mobil net kullanmadığım da daima kapalıdır
gapps olarak minigapps ları kullanırım google haritalar filan yoktur
t.beckap ile e-postalar-dashclock widgeti-sesli çevirici-google takvim kapalıdır devre dışı bırakılmıştır
mümkün mertebe ana ekranda fazla witget tutmam sadece diyanet namaz vakitleri cm11 hava durumu(güncellemesi manüel)
birde not defteri(colornote uygulaması)
not :face , twitter ,google+ yada arka planda devamlı çalışan sosyal ağlar kullanmam

şarj bir günde 3 yada 4 sefer 2 şer dk konuşma yaptığım halde ve bu şartları göz önünde bulundurmak bunun dışında bir kaç sefer nete girip çıktığım durumda şarj %88 olduğunu gördüm

şimdi batarya çin malı ve 17 tl ye 3 ay önce aldım ve bunu kullanıyorum
size tavsiyem batarya kalibrasyonu yapmanızdır

Telefonunuza Root Explorer uygulamasını yükleyin...

Telefonu şarja takıp tamamen dolmasını bekleyin...
%100 olduğunda telefonu şarjdan çıkarın...

daha önce yüklemiş olduğunuz root explorer uygulamasını açın...data>system>batterystats.bin dosyasını bulun.

batterystats.bin dosyasına uzun basın ve dosyayı silin...

eğer silemiyorsanız root explorer uygulamasının başına gelin en üstte mounted as r/w ve r/o diye iki seçenek var onları değiştirin tekrar aynı dosyaya gelip silin...

dosyayı sildikten sonra telefonunuz şarjı bitip kendi kendine tamamen kapanana kadar bekleyin... Oyun oynayabilir internete girebilir ya da ekran ayarlarından ekran kapanma süresini iptal ederek daha çok şarj tüketmesini sağlayabilirsiniz...

telefon şarjı bitip kapandıktan sonra şarja takın ancak telefonu açmayın...
Telefon kapalı halde tamamen şarj olduktan sonra telefonu şarjdan çıkarmadan telefonun bataryasını telefondan ayırın... 15 saniye falan bekledikten sonra bataryayı tekrar takın biraz önce tam dolu dediği batarya tekrar şarj olmaya başlayacaktır...Telefonu şarj da iken açın 1 saat şarj edildikten sonra 'novathor' uygulamasını aç güç bölümüne gir oradan en altta kalibrasyon var yenile diyin ve şarj aletini çıkartın hayırlı olsun güle güle kullan kardeşim tüm sorunun çözülecektir diye düşünüyorum...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: hgaziyilmaz

alperen 8181

Üye
alperen bu kernel dosyasını da yükle sanırım o hafıza kartına taşıdığın uygulamalarda sorun çıkıyor bu kernel dosyasını yüklersen sorun düzeliyor
arkadaş radio uygulaması güncellendi bir de ben süper su 2.02 yi kullanıyorum kendi içindeki root yetki konusunda sorun çıkartıyordu bunu yükledim bilginize;
SuperSU Pro v2.02 Patched - MaxiCep

not: uygulamayı açınca güncelleme isteyecektir güncelleme yapınca normal mi cwm ve twrp mi diye soracak sizde cwm ve twrp olanı güncelleyin cihazınız reset atacak uygulama güncellenecek sebep ise biz hem cwm ve hemde twrp yi kullandığımız içindir normal olan orj romlar için
Bu kernel.dosyasi sadeve hafjz karti icin mi baska faydalarida var mi ?

Üst Alt