Öneri i7 860(1156) için soğutucu tavsiyesi?

Sponsorlu Bağlantılar

fuko08

fuko08

Üye
    Konu Sahibi
i7 860(1156) için soğutucu tavsiyesi?
Selam millet hayırlı ramazanlar,
Şimdi benim işlemcinin üzerinde kendi stok fanı var ama yetmiyor galiba. Masaüstünde işlem yapmazken işlemci sıcaklığı 40-45 C. Hafif oyunları oynarken 55-60 C. Gta IV gibi oyunları yüksek ayarlarda oynarken 73C'i vuruyor ondan sonrada pc donmaya başlıyor. Sizce bu normal mi? Yeni fan alayımmı? Tavsiyeleriniz nelerdir. (ekran kartı gtx 560 bu arada)

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
işlemci sıcaklığı çok normal donmalar başka birşeyden kaynaklanıyor

fuko08

fuko08

Üye
    Konu Sahibi
hmm ne olabilir? anakart p7p55d. Ram 4gb 1333. Wİn 7 ultimate 64 bit(korsan) Tüm sürücüler güncel ve Windows güncellemeleri yüklü?

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
hicbir fikrim yok cidden ama emin ol işlemci sıcaklığı normal i7 için benim tarihi eser pentium 4 bile 70 oluyo hiç donma yok

fuko08

fuko08

Üye
    Konu Sahibi
tamam sağol

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
rica ederim

yusuf1998x

Üye
70in üstüne çıkması iyi değil. istersen 60 65 e kadar çıkaracak bir soğutucu al.

fuko08

fuko08

Üye
    Konu Sahibi
işte ne önerirsiniz marka model?

yusuf1998x

Üye
bütçen ne kadarbütçene bakmaksızın öneriyorum. birde işlemci soputucu konusunda pek iyi değilim. ama sessiz bir fanı olan ve bakır borulu bir soputucu işini görecektir

işlemci soketinin nasıl olduğunu bilmiyorum ona göre seç sen. bunlar işini görür diye düşünüyorum. birde cooler master soğutma konusunda başarılı bir marka

• Beğen
Tepkiler: fuko08
fuko08

fuko08

Üye
    Konu Sahibi
Lga 1156 soket.

Üst Alt