Hypermax v3 (Kitkat 4.4.2) S3'ünüz S5'e dönüşsün - Hypermax v8 de eklenmiştir

Sponsorlu Bağlantılar

ametbuba

ametbuba

Üye
    Konu Sahibi
Hypermax v3 (Kitkat 4.4.2) S3'ünüz S5'e dönüşsün - Hypermax v8 de eklenmiştir
Geçen gün ArchiPort Rom'unu sizlere sunmuştum.Bugün ondan daha iyisini iyinin iyisini karşınıza çıkarıyorum.Telefonunuzda gereksiz hiç bir program bulunmayacaktır.Ve üstüne üstün S5'in aynısının tıpkısı olmasa da çok çok benzeri elinizde olacaktır.Ben de iki tane Galaxy S3 mevcut.Birinde ArchiPort Rom'u diğerinde Hypermax v3 yüklü.İkisini kapıştırdığımda sanırım Hyper, Archi'yi dövdü.Seçim sizin.İkisinide size sundum.Dileyenler buraya tıklayarak diğer rom'a da göz atabilir.İngilizcesi very good olanlar da tıklayarak rom'un bulunduğu orjinal siteyi inceleyebilir.Kurulum aşağıda detaylı anlatılmıştır.

(Dosya boyutu 726 MB)

İsteyenler Hypermax'ın en son sürümü olan v8 ve sonrasında Gpsfix'i de yükleyebilirler.

Öncelikle Rom'u yukarıda ki "İndir" yazısına basarak indiriniz.Bir sdcard'ın içine atınız.Bunu direk CWM yardımıyla flashlayabiliriz.Fakat en temiz kurulum için şu an kullandığınız rom'u tamamen kaldıralım.Bunun için programını indirin ve CWM ile flashlayın. ( ) ( ) Ardından telefon kapalıyken "SES AÇMA" + "MENU" + "GÜÇ" tuşlarına basılı tutun. "Wipe/Data Factory Reset" ve"Wipe Cache Partition" kısımlarına ses açma tuşlarıyla gelin.Bütün wipe'ları ve kurulu rom'u sırasıyla clean yapın.Güç tuşuyla seçimizi yapabilirsiniz.
Ardından Rom yükleme işlemine geçiyoruz.
"Install zip" kısmına geliyoruz. Sdcard1'li seçeneğe gelerek indirdiğimiz zipli rom paketini seçiyoruz.Ve kurulumu başlatıyoruz.

"Kameraya bağlanılamıyor." hatası alanlar öncelikle rom'u yukarıdaki şekilde yüklesin. Telefon açılınca kamerayı açarak bir fotoğraf çeksin ve kapatsın.Ardından aşağıdaki zipli modem dosyalarını CWM'den flashlasın ve tekrar wipe yapsın.Kamera sorunu düzelecektir.
Ayrıca klon imei cihazı olanlar ve rom'u yükleyince wifi bağlanma sorunu olanlar da aşağıda ki dosyaları sdcard'a atarak normal rom yükleme işlemi yapar gibi kernelleri ve modemi yüklesinler.
*Önce 1. linkteki dosyaları ardından 2. linkte ki dosyayı flashlayın.Hiç bir sorununuz kalmayacaktır.

1)
2)

Telefon direk açıldığı gibi hiç bir uygulamaya girmeden RAM bilgisinden belleği sil dediğimde 530/828 MB oluyor ve 553/828 MB 'da sabitleniyor.Telefon,Rehber,Mesajlar,İnternet,Galeri,Kamera,Müzik,Video,Saat,S Planlayıcı,HesapMakinesi,Dosyalarım,Google Play Store,Google Ayarları,Ayarlar,İndirilenler,Radyo,SesKaydedici,SuperSU,Torch dışında hiç bir şey bulunmuyor.Linkini verdiğim 2.linkte ki kerneli de yüklediğinizde ekstra olarak sadece AGNİ Control geliyor.

Rom'un şarj tüketimi gayet güzel.Ayrıca performansı,seri olması,stabil çalışması da harika.Yükleyen arkadaşların da olumlu olumsuz rom'la ilgili beğeni ya da şikayetlerini iletmeleri konunun güncelliği ve sağlığı açısından güzel olur.Teşekkür ederim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: xmustx ve haggar73

haggar73

haggar73

Üye
kardeşim eline emeğine sağlık. İlk izlenim harika diyebilirim. Kesin sonuç için birkaç gün kullanmak lazım. Ama şu an için çok beğendim. Stabil gözüküyor. :alkis
Yalnız ana ve kilit ekranlarına canlı duvar kağıdı yükleyemiyorum bir fikrin var mı?

Son düzenleme:
gfbli_erdi

gfbli_erdi

Üye
kardeş güzel paylaşım sağol da ram falan nasıl bide uygulama listesini falan atar mısın

ametbuba

ametbuba

Üye
    Konu Sahibi
kardeş güzel paylaşım sağol da ram falan nasıl bide uygulama listesini falan atar mısın
Telefon direk açıldığı gibi hiç bir uygulamaya girmeden RAM bilgisinden belleği sil dediğimde 530/828 MB oluyor ve 553/828 MB 'da sabitleniyor.Telefon,Rehber,Mesajlar,İnternet,Galeri,Kamera,Müzik,Video,Saat,S Planlayıcı,Hesap Makinesi,Dosyalarım,Google Play Store,Google Ayarları,Ayarlar,İndirilenler,Radyo,Ses Kaydedici,SuperSU,Torch dışında hiç bir şey bulunmuyor.Linkini verdiğim 2.linkte ki kerneli de yüklediğinizde ekstra olarak sadece AGNİ Control geliyor.
kardeşim eline emeğine sağlık. İlk izlenim harika diyebilirim. Kesin sonuç için birkaç gün kullanmak lazım. Ama şu an için çok beğendim. Stabil gözüküyor. :alkis
Yalnız ana ve kilit ekranlarına canlı duvar kağıdı yükleyemiyorum bir fikrin var mı?
Denemedim hiç onu ya ram yemesin diye zaten kullanmıyordum hiç.Bir fikrim yok dostum ya.

haggar73

haggar73

Üye
Telefon direk açıldığı gibi hiç bir uygulamaya girmeden RAM bilgisinden belleği sil dediğimde 530/828 MB oluyor ve 553/828 MB 'da sabitleniyor.Telefon,Rehber,Mesajlar,İnternet,Galeri,Kamera,Müzik,Video,Saat,S Planlayıcı,Hesap Makinesi,Dosyalarım,Google Play Store,Google Ayarları,Ayarlar,İndirilenler,Radyo,Ses Kaydedici,SuperSU,Torch dışında hiç bir şey bulunmuyor.Linkini verdiğim 2.linkte ki kerneli de yüklediğinizde ekstra olarak sadece AGNİ Control geliyor.
Denemedim hiç onu ya ram yemesin diye zaten kullanmıyordum hiç.Bir fikrim yok dostum ya.
Facebook kurarken not2 telefonunuzun paylasim yapmasina izin veriyormusunuz seklinde uyari verdi. Sanirim not2 den portlanmis bu yuzden canli duvar kagitlarini gormuyor.

gfbli_erdi

gfbli_erdi

Üye
kardeş 2.linkteki kerneli yüklemesek olur mu

sonsuz_05

sonsuz_05

Üye
Öncelikle paylaşım ve anlatım için teşekkürler. Ben sorunsuz bir şekilde yüklememi yaptığım. Söylediğiniz gibi Philz Touch programıyla romuda temizledim imei kayıtlı olduğundan kerneli, modemi ve son linkide yükledim. Şebekei Wifi veya kamera sorunum yok. Ram 500 lerde herşey güzel ama telefon donmaya ve kendini resetlemeye başladı. Ayrıca ekranı sol tarafa doğru çektiğimde uygulama yüklenmedi diyor. Yardımcı olabilirmisiniz.

ilkercemt

Üye
O uygulama Samsung magazine romdan çıkartıldığı için açılmıyor sola çekince. Sıkıntı yok yani Normal. Donma konusunda bir şey diyemeyeceğim bende pek olmuyor. Reset de port ile alakalı bir sorun bende iki günde bir kere oldu. Daha beta aşamasında bu romlar sorun çıkabiliyor bazen

• Beğen
Tepkiler: ametbuba ve sonsuz_05
ametbuba

ametbuba

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle paylaşım ve anlatım için teşekkürler. Ben sorunsuz bir şekilde yüklememi yaptığım. Söylediğiniz gibi Philz Touch programıyla romuda temizledim imei kayıtlı olduğundan kerneli, modemi ve son linkide yükledim. Şebekei Wifi veya kamera sorunum yok. Ram 500 lerde herşey güzel ama telefon donmaya ve kendini resetlemeye başladı. Ayrıca ekranı sol tarafa doğru çektiğimde uygulama yüklenmedi diyor. Yardımcı olabilirmisiniz.
Ana ekrana basılı tutarak aşağıda çıkan üç seçenekten "Ana ekran ayarları" na giriniz. Dergim ve My Pullup'un yanında ki tikleri kaldırınız.Zaten gereksiz ve kullanmayacağınız programlar.Resetleme henüz yaşamadığım için bir şey diyemiyorum.Wipe'ları yapıp temiz kurulum gerçekleştirdiğinize göre sanırım rom'a yeni update beklememiz gerekecek ancak.

bayramq

bayramq

Üye
Ayni sorunlar ve daha fazlasi mevcut bayagi bir sorunlu suan

sonsuz_05

sonsuz_05

Üye
Bu gün gerekli programları yükledim ( watssap, viber,tango vb...) ram 600 lerden düşmüyor ve sıksık program durduruldu hatası alıyorum ayrıca bir türlü flash oynatamadım ( Farklı browserleri denedim ve flash playeri indirip entegre ettim ama olmadı.) Yani bence şimdilik pek iyi değil. Tabi bu benim görüşüm başka telefonlarda daha iyi olabilir. Ben bilgi olsun diye yazdım...

ametbuba

ametbuba

Üye
    Konu Sahibi
Ben iki ayrı telefonda kullanıyorum.Şu an sorunsuz çalışıyor.Sadece Google Play Store'dan uygulama indirirken telefonu biraz rahat bırakın.O sıra da kasmalar yaşıyorsunuz.Bunun dışında eğer rom'u kurmadan Wipe/DataFactory Reset" , "Wipe Cache Partition" ve advanced yerinde bulunan "Wipe Dalvik Cache" 'leri yaparsanız rom yükleme sonunda kamerayı bir kez çalıştırıp bir fotoğraf çekip ardından 2. linkte verdiğim kerneli yüklerseniz en temiz kurulum oluyor.Ayrıca ses artışı da mükemmel seviyede oluyor.Size öneri olarak ayrıca Google Play Store'dan Clean Master ve MobileCare uygulamalarını indirin.Ayarlarını tercihlerden yapın taramadığı yer kalmasın.Ve tüm bulduklarını korkmadan silin.Ben de 3 gb eski rom kalıntısı ve eski uygulama artıklarını buldu.Bunların sonunda sanırım stabil bir rom elde edeceksinizdir.
Bu gün gerekli programları yükledim ( watssap, viber,tango vb...) ram 600 lerden düşmüyor ve sıksık program durduruldu hatası alıyorum ayrıca bir türlü flash oynatamadım ( Farklı browserleri denedim ve flash playeri indirip entegre ettim ama olmadı.) Yani bence şimdilik pek iyi değil. Tabi bu benim görüşüm başka telefonlarda daha iyi olabilir. Ben bilgi olsun diye yazdım...
Puffin Web Browser ya da Photon Flash Player & Browser denediniz mi? İkisinde de flash oynatabiliyorum.

ilkercemt

Üye
Hyper v4,5 de wifi görüyor bağlan diyorum ama bağlanmıyor. Enteresan.

ametbuba

ametbuba

Üye
    Konu Sahibi
Hyper v4,5 de wifi görüyor bağlan diyorum ama bağlanmıyor. Enteresan.
Wifi bağlanma sorunu olanlar da aşağıda ki dosyaları sdcard'a atarak normal rom yükleme işlemi yapar gibi kernelleri ve modemi yüklesinler.
*Önce 1. linkteki dosyaları ardından 2. linkte ki dosyayı flashlayın.Hiç bir sorununuz kalmayacaktır.Önce Wipe'ların tümünü yapmanı öneririm.Hatta en baştan konuyu okuyarak temiz bir kurulum yapsan en güzeli olur.

1)
2)

ilkercemt

Üye
Dostum bunları zaten yapıyorum diğer konuda konuşmuştuk bunları :) modem Kernel yüklü wifi da açılıyor, bütün modemleri görüyor zaten önceki versiyonlar da bağlanıyordum ama son versiyon da modeme Bağlan diyorum bağlanıyor diyor ama bağlanmıyor. Xda konularında murata diye bir dosya açın Data da filan yazıyor onu pek anlamadım acaba sorunu çözer mi

ametbuba

ametbuba

Üye
    Konu Sahibi
Dostum bunları zaten yapıyorum diğer konuda konuşmuştuk bunları :) modem Kernel yüklü wifi da açılıyor, bütün modemleri görüyor zaten önceki versiyonlar da bağlanıyordum ama son versiyon da modeme Bağlan diyorum bağlanıyor diyor ama bağlanmıyor. Xda konularında murata diye bir dosya açın Data da filan yazıyor onu pek anlamadım acaba sorunu çözer mi
Bende de bu bağlanma sorunu oldu ben size söylediğim şekilde çözebildim ancak.Çözünce de başka yol aramadım diğer yöntemlerden haberim yok dostum.

bayramq

bayramq

Üye
Hic stabil degil cihazi bos yere yormayin.stabil olunca gecersiniz

ayaztuncay

ayaztuncay

Üye
Az önce kurdum rom şu anda bir sorun yok Ram:447MB sabitlendi İmei şebeke Wifi sorunuda bulunmuyor

• Beğen
Tepkiler: ametbuba