Galaxy Note 3 Note 3 N9005 LTE için Root&Recover&Backup ve ROM Kurulumu

Sponsorlu Bağlantılar

Sarangni

Sarangni

Üye
    Konu Sahibi
Note 3 N9005 LTE için Root&Recover&Backup ve ROM Kurulumu
Note 3 N9005 LTE için Root&Recovery&Backup ve ROM Kurulumu

Note 3 N9005 LTE modeli maalesef Samsung’un Türkiye de resmi kanallar yolu satmadığı bir cihaz. Türkiye’ye N9000Q modelini verdi.

NOT: 5.0 cihaz üzerinde yapılmıştır. ROOT dosyası 5.0 için geçerlidir.

Bu konuda N9005 modelinin Root, Recovery, Backup ve ROM yükleme kısımlarına bakacağız.

Bu işlemlerin hepsini yapmamız için elimiz de bazı dosyaların olması gerekiyor.

1. Root&Recovery&Odin Dosyaları

2. Seçeceğimiz bir Costum ROM (Bu konuda AryaMod V8) Sürümünün kurulumunu yapacağız

3. Modem ve Bootloader dosyaları (Bu ne için gerekli AryaMod V8 N9005XXUGBOJ6 tabanlı bir sürüm ve ROM flashlayınca Modem ve Bootloader değişmediği için bunları da ODİN üzerinden yeniden kurmamız gerekiyor)

4. Bilgisayarınız da Samsung Note 3 driver kurulu olması gerekiyor. Aşağıda ki linkten indirebilirsiniz.

Gerekli Dosya Linkleri

1. Samsung USB Driver

2. Root ve Recovery ve ODİN

3. Modem ve Bootloader Dosyaları

4. AryaMod v8 ROM

Kurulum da Yapılması Gerekenler

1. İlk adımda cihazın ODİN ile bağlantı sağlaması için Samsung USB Driverı bilgisayara kurmamız gerekiyor.

2. Root ve Recovery yükleme işlemi için indirdiğiniz dosyayı RAR çıkarın.

A- Cihazı Downlaod moda alıp bilgisayara bağlayın. Cihazı Download moda almak için Home Tuşu+Güç Tuşu+ Ses Kısma tuşlarına basılı tutun. Karşınıza gelen seçeneklerden Ses Arttırma duşuna basın ve cihazı bilgisayara bağlayın. Root etmek için ODİN açın ve CF-Auto-Root-hlte-hltexx-smn9005.tar.md5 dosyasını resim de görüldüğü gibi yerleştirin ve start tuşuna basın işlemin bitmesini bekleyin.

B- Recovery işlemi için yukardakilerin aynısını yapmanız gerekiyor. Tek yapmanız gereken openrecovery-twrp-2.8.3.0-hlte-4.4.img dosyasını resimde görüldüğü yerleştirmek ve start düğmesini basmak. Dosyayı zipten çıkarmanıza gerek yok.

NOT: ODİN cihazı gördüğünü anlamak için ID COM yazan bölümün rengi yeşil olur.

NOT: Bu işlemler bittiğiniz de cihazım Root&Recovery işlemleri bitmiş olacak ve ROM kurulmaya hazır bir hale gelecektir.

NOT: Cihazımız rom kurmaya hazır ama rom kurmadan önce mutlaka yapılması gereken FULL BACKUP almak. Neden FULL BACKUP almamız gerekiyor. Cihazın açılmama, IMEI Silinme durumu (Hiç Başıma Gelmedi) durumlar da gönül rahatlığı ile geri dönmek için mutlaka gereklidir. 3 ve 4 işlemlere geçmeden yedeğiniz mutlaka alın. En alta ekleyeceğim video da bu işlemin nasıl yapıldığı ve ROM kurulumu aşamaları anlatılıyor. Video da Backup alınışı anlatılıyor ama almıyor. Orada sizin tek yapmanız gereken gösterdiği şekilde yapıp Backup almak olacaktır.

3. Modem ve Bootloader Kurulumu ODİN

ODİN İNDİR

Bootloder ve Modem dosyalarını değişikliğe uğraması için bataryayı cihazdan ayırın. 30 Saniye kadar bekleyin ve pili takıp cihazı direk downlaod moda alıp bilgisayar bağlayın. Yoksa kurduğunuz Booloader ve Modem dosyaları değişmeyecektir.

Burada farklı bir ODİN sürümü ile işlem yapacağız. Cihazı tekrar Downlaod moda alın ve dosyaları resimde görüldüğü gibi yapıp star deyin.

4. İndirdiğiniz AryaMod V8 sürmüni SD Kart ya da Cihazın hafızasına adın ve video yapılanları yapıp rom kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Video eski sürüm için ama kurulum mantığı aynı. Karşınıza gelen seçeneklerden size uygun olanı seçip devam edebilirsiniz kurulum aşamasında.

ROM kurulumuna geçmek için cihazı Recovery MOD almanız gerekiyor. Home Tuşu+Güç+Ses Açma tuşlarına aynı anda basarak bu işlemi yapabilirsiniz.

Kolay gelsin.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

AryaMod V8 Ekran Görüntüleri

No Xposede
No Greenify
No LSpeed Mod
No Game
Only 2G
Only Wi-Fi
Cpu- 300-1574 Mhz
Gpu -200-320 Mhz
Kernel: İdleKernel 6.5.4

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: BomberMAn TR01, Koradam, netrock ve 1 kişi daha

OPYBOBS

OPYBOBS

Üye
Kimsenin umurunda değil bari ben teşekkür edeyim :D emeğine sağlık harika ve dopdolu bir konu olmuş.

• Beğen
Tepkiler: Sarangni

Koradam

Üye
Buraları biraz yeşertelim :) Konu anlatımı için teşekkürler

• Beğen

Koradam

Üye

• Beğen
Sarangni

Sarangni

Üye
    Konu Sahibi
Hangi Rom ve Kernel?

Koradam

Üye
Shinto Kernel güzel sonuç. :D

Güzel bir rom ve güzel bir kernel. Uzun süre kullandım hala da kullanıyorum.
batarya performansı istediğim gibi (aklımda olan gibi misal Note 4 gibi) olmadı

Sarangni

Sarangni

Üye
    Konu Sahibi
batarya performansı istediğim gibi (aklımda olan gibi misal Note 4 gibi) olmadı
Batarya performansı çok iyi. Ben de çok memnunum. Shinto yakında büyük bir güncelleme alacak galiba. AryaMod bir güncelleme alır o zaman çok daha iyi olacaktır.

Biz de ki N9005 modeli çok şanslı bir cihaz. Çok fazla rom var. Çeşit çeşit Miui, FlyMe OS, Note 5 Port, CM 13 gibi. Sıkıldıkça değiştirebiliyor insan. AryaMod şimdilik en iyisi.

Koradam

Üye
Şuan için üşeniyorum birde eski telefonumu yazmıştım onla çok uğraştım bir kaç ay ugrasmamak istiyorum :) ortalama kullanım süren nedir ?

Sarangni

Sarangni

Üye
    Konu Sahibi
Şuan için üşeniyorum birde eski telefonumu yazmıştım onla çok uğraştım bir kaç ay ugrasmamak istiyorum :) ortalama kullanım süren nedir ?
5~6 saat. Oyun olmaz ise bazen daha fazla. Rekor 8 saatten fazla.

Ben de üşeniyorum 5 yıldır kur sil kur sil artık pek değiştirmek istemiyor.

Koradam

Üye
5~6 saat. Oyun olmaz ise bazen daha fazla. Rekor 8 saatten fazla.

Ben de üşeniyorum 5 yıldır kur sil kur sil artık pek değiştirmek istemiyor.
işlemci ve diğer ayarları gösterir misin deneyim bende
Bunu dün yaptım

Son düzenleme:
Sarangni

Sarangni

Üye
    Konu Sahibi
işlemci ve diğer ayarları gösterir misin deneyim bende
Çok bir ayar yapmıyorum. Eğer çok gitsin diyorsan işlemci frekansları ile ince ayar yapman gerek. Ayrıca ekran kapalı iken işlemci frekansını düşürmek de iyi olur.

Senin değerler fena değil. 5 saat 30 dakika alırsın.

• Beğen
Tepkiler: Koradam

Koradam

Üye
Çok bir ayar yapmıyorum. Eğer çok gitsin diyorsan işlemci frekansları ile ince ayar yapman gerek. Ayrıca ekran kapalı iken işlemci frekansını düşürmek de iyi olur.

Senin değerler fena değil. 5 saat 30 dakika alırsın.

Böyle yaptım bakalım faydası Olacak mi

Sarangni

Sarangni

Üye
    Konu Sahibi
Böyle yaptım bakalım faydası Olacak mi
Çok şarj odaklı düşünme. Zaten cihazın şarjı iyi gidiyor.

İlla ki çok şarjım gitsin diyorsanız. İşlemci frekansları ile ayar yap. Bir de güç tasarruf modu çok iyi. İşlemciyi 1728 mhz kitliyor.

Uğraşırım diyorsan. Xposed, Greenify, PowerNap, Amplify gibi uygulamalar var ama değmez.

Ayrıca Performans Tweak var.

Seçenek çok ama uğraşmak istiyor. Aman aman da bir fark yaratmıyor.

Koradam

Üye
Çok şarj odaklı düşünme. Zaten cihazın şarjı iyi gidiyor.

İlla ki çok şarjım gitsin diyorsanız. İşlemci frekansları ile ayar yap. Bir de güç tasarruf modu çok iyi. İşlemciyi 1728 mhz kitliyor.
bir günü kurtarıyor sorun değil çok acil bi durum olsa ultra güç tasarruf moduna alırım :) Hala Note 3 un gideri var

Sarangni

Sarangni

Üye
    Konu Sahibi
bir günü kurtarıyor sorun değil çok acil bi durum olsa ultra güç tasarruf moduna alırım :) Hala Note 3 un gideri var
Uzun bir süre kullanmayı planlıyorum. Geliştirici desteği devam ederse 2 yıl daha çok rahat gider.

slevin1980

Üye
Merhaba, paylaşım ve anlatım için teşekkürler! Konu ile ilgili bir sıkıntım var telefonumda revaction mod on olarak görünüyor ve kapatamıyorum, dolayısıylada hiçbir şekilde root , recorvery yükleyemyiorum, telefona 4.4.2 yüklediğimde sıkıntısız olarak root ve recorvery yükleyebiliyorum.. Bu relactivation mod u off nasıl yapabilirim bilen var mı ya da 4.4.2 rom u kursam ve (4.4.2 ye uygun dosyalarla root lasam ve recorvery yi kursam) onun üstüne yukarıdaki arya mod u kursam sıkıntı yaşar mıyım..

slevin1980

Üye
Sonunda aryamod v8 i 4.4.2 nin üzerine kurdum, nedendir anlamadım modem ve boodloader dosyalarını kurdugumda cihaz yukarıda bahsettiğim relactivation mod on oldu ve ordan ileri gidemedim.. ben de o basamagı atlayıp aryamod u kurdum.. antutudan 47 k puan aldı.. her sey güzel oldu fakat video cekimi yapamıyorum, fotograf cekiminde sıkıntı yok video cekmek istediğimde camera açılıyor 2-3 saniye öyle kalıyo sonra da kayıt yapılamadı diyo.. cözüm önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşşekkür ederim..

Üst Alt