Haber HTC Yeni Amiral Gemisini Windows'a mı Getiriyor

Sponsorlu Bağlantılar

Bay H

Bay H

Üye
    Konu Sahibi
HTC Yeni Amiral Gemisini Windows'a mı Getiriyor
Geçtiğimiz günlerde sızan HTC'nin yeni amiral gemisi olması beklenen Hima modeli için Windows iddiaları ortaya çıktı.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Upleaks tarafından "Hima+Windows Phone=? unconfirmed" tweetini atarak Hima modelinin Windows içinde gelebileceğini dile getirdi. Cihazın teknik özellerini de sızdıran upleaks HTC'nin artık "M" yerine Hima ismini kullanacağını belirtiyor.

Cihazın teknik özellikleri ise şöyle;

5" 1080p ekran
8 çekirdeğe sahip (4 çekirde Cortex A57 2 Ghz hızında, 4 çekirdek Cortex A53 1.5 Ghz hızında) Snapdragon 810 işlemci
Adreno 430 Grafik İşlem Birimi
3 Gb ram
LTE Cat 6
2840 mAh pil

Kamera özellikleri ise cihazı "Mx" modellerinden ayıran en büyük unsur. Kamera olarak ;

20.7 mp arka kamera
13 mp veya 4 mp UltraPixel ön kamera

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N, plenken ve bulutsuzgece

ERsin YAvuz

ERsin YAvuz

Üye
Snapdragon 820 işlemci yerine 810 olmasın yanlışlık oldu sanırım :)

emz

emz

Üye
Htc arkasında durmadığı sürece isterse en iyi cihaz olsun satmaz. Ayrıca beden Nokia ya da ms bunun gibi bir cihaz çıkarmıyor hala anlayamadım. Çıkarırsa çok alacak var. Ayrıca bu batarya daha kötü olamazdı sanırım. Bir günü çıkarttığını sanmıyorum.:hmm En azından bir 3500 mAh koysalardı bir işe yarardı. ;)

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper
emz

emz

Üye
Bu arada unuttum haber için :tşk: @Mr.H

skynet

Üye
M8'in wp li sürümü ne kadar sattı acaba ?
Haber için teşekkürler

dakamon

dakamon

Üye
Valla alırım ben bu telefonu arkadaş. Aynı özelliklerde bir lumia modeli çıkmazsa ben bu telefonu alırım. Bi kere htc nin tasarımları ince hafif oluyor. Bizi. Lumialar biraz kalas gibi. Şu 925 tasarımına uygun ince hafif şık bir tasarımla ve aynı şekilde buyuk pil kapasitesiyle bir amiral gemi modeli çıkmazsa bu telefonu alabilirim

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Htc arkasında durmadığı sürece isterse en iyi cihaz olsun satmaz. Ayrıca beden Nokia ya da ms bunun gibi bir cihaz çıkarmıyor hala anlayamadım. Çıkarırsa çok alacak var. Ayrıca bu batarya daha kötü olamazdı sanırım. Bir günü çıkarttığını sanmıyorum.:hmm En azından bir 3500 mAh koysalardı bir işe yarardı. ;)
5" ekrana 3500 mAh pil:blink:

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
az ya bütün özellikleri iyide bataryası az :sahan2:

Emre

Üye
Fiyat 1.500 Olursa Alınabilir..

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
PureFood

PureFood

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Murat Alper
papakudioflu

papakudioflu

Admin
Çok mu abi? Öyle bir pille telefon çıkartsalar herkes alır diye düşünüyorum. Kimse kaçırmaz. Heleki batarya yetmiyor denen bir dönemde. En çok satan cihaz olur:)
Çok tabiki. Telefonun neresine koysunlar o kadar bataryayı. Herhalde cihaz 11-12mm kalınlığa 200-250 gram da ağırlığa ulaşır.

emz

emz

Üye
Çok tabiki. Telefonun neresine koysunlar o kadar bataryayı. Herhalde cihaz 11-12mm kalınlığa 200-250 gram da ağırlığa ulaşır.

Abi her şeyi başaranlar bunu mu başaramıyor? Bence o boyutlarda yüksek pil üretirler.

dakamon

dakamon

Üye
Arkadaşlar emin olun yapacaklar. Ali abinin dediği gibi kalında olmayacak ağırda olmayacak ama emin olun bunu lumia yapmayacak :) çünkü bu adamlar bu kafa yok. Cidden yok. Şöyle yeni hiç kimsenin yapamadığı bir şey yapim de aylarca beni konuşsunlar demiyorlar. Sistemin stabil çok batarya tüketmiyor olabilir. Ama kimin umurunda? Hiç kimsenin.satışlar ortada. En eski ortağın huwaei bile wp ile ilgili bir çalışmamız olmayacak gelecek vadetmiyor ne zaman gelecek vadedeceğini gorursek o zaman o tarafa yönelmeyi tekrar düşünebiliriz diyor. Kısacası ms hiç kimsede olmayan ve herkesin telefon alışkanlıklarını değiştirecek yeniliklerle gelirse ikinciliğe oynayabilir.

• Beğen
Tepkiler: emz
papakudioflu

papakudioflu

Admin
Arkadaşlar emin olun yapacaklar. Ali abinin dediği gibi kalında olmayacak ağırda olmayacak ama emin olun bunu lumia yapmayacak :) çünkü bu adamlar bu kafa yok. Cidden yok. Şöyle yeni hiç kimsenin yapamadığı bir şey yapim de aylarca beni konuşsunlar demiyorlar. Sistemin stabil çok batarya tüketmiyor olabilir. Ama kimin umurunda? Hiç kimsenin.satışlar ortada. En eski ortağın huwaei bile wp ile ilgili bir çalışmamız olmayacak gelecek vadetmiyor ne zaman gelecek vadedeceğini gorursek o zaman o tarafa yönelmeyi tekrar düşünebiliriz diyor. Kısacası ms hiç kimsede olmayan ve herkesin telefon alışkanlıklarını değiştirecek yeniliklerle gelirse ikinciliğe oynayabilir.
Huawei'nin açıklamasını gördüm ama bence yanlış düşünüyorlar. Öncelikle adama sorarlar sen bu platformdan para kazanmak için ne yaptın da kazanmanın diye eleştiriyorsun diye. İki tane model çıkarttı. Onları da bir kaç ülkede sınırlı sayıda satışa sundu.

Nokia Windows Phone platformuna geçmeden önce 2011 yılını toplamda 11 milyon akıllı telefon satışıyla tamamladı. Bunun 1.5 milyonu Lumia idi. Şimdi Nokia yılda 35 milyon akıllı telefon satır hale gelmiş. Ve bu rakam üç yıl içinde en kötü ihtimalle 100 milyon adedi aşacak.

HTC, iki model çıkarttı bir yıldan fazla ara verdi. Baktı Android satışları yetmiyor kotu bilançolar geliyor One for Windows'u sürdü piyasaya. Kaç tane sattığı açıklanmadı fakat Htc bu cihazdan zarar etmedi. Çünkü cihazı çıkardı, Dotview kılıfları destekledi, operatör anlaşmalarıyla satış kanallarını genişletti.

Microsoft, Lumia 535'i Hindistan'da 90 bin stokla satışa sundu. İki gün içinde siyah hariç tüm renkleri tükendi.

Şimdi cidden Huawei cihazlarını doğru politikayla satışa sunsaydı para kazanır mıydı kazanmaz mıydı? Tabi ben yaptım telefonu saldım çayıra mevlam kayıra dersen olmuyor o iş. Çin'de 150$'a sattığını cihazı Türkiye'de 1000 liraya satınca da olmuyor. Orada rekabet var, oradaki zararımı buradan çıkaralım mantığını bu küçük dünyada artık kimse yutmuyor.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi, Sensation, emz ve 5 diğerleri
wpfurkan

wpfurkan

Üye
Huawei'nin açıklamasını gördüm ama bence yanlış düşünüyorlar. Öncelikle adama sorarlar sen bu platformdan para kazanmak için ne yaptın da kazanmanın diye eleştiriyorsun diye. İki tane model çıkarttı. Onları da bir kaç ülkede sınırlı sayıda satışa sundu.

Nokia Windows Phone platformuna geçmeden önce 2011 yılını toplamda 11 milyon akıllı telefon satışıyla tamamladı. Bunun 1.5 milyonu Lumia idi. Şimdi Nokia yılda 35 milyon akıllı telefon satır hale gelmiş. Ve bu rakam üç yıl içinde en kötü ihtimalle 100 milyon adedi aşacak.

HTC, iki model çıkarttı bir yıldan fazla ara verdi. Baktı Android satışları yetmiyor kotu bilançolar geliyor One for Windows'u sürdü piyasaya. Kaç tane sattığı açıklanmadı fakat Htc bu cihazdan zarar etmedi. Çünkü cihazı çıkardı, Dotview kılıfları destekledi, operatör anlaşmalarıyla satış kanallarını genişletti.

Microsoft, Lumia 535'i Hindistan'da 90 bin stokla satışa sundu. İki gün içinde siyah hariç tüm renkleri tükendi.

Şimdi cidden Huawei cihazlarını doğru politikayla satışa sunsaydı para kazanır mıydı kazanmaz mıydı? Tabi ben yaptım telefonu saldım çayıra mevlam kayıra dersen olmuyor o iş. Çin'de 150$'a sattığını cihazı Türkiye'de 1000 liraya satınca da olmuyor. Orada rekabet var, oradaki zararımı buradan çıkaralım mantığını bu küçük dünyada artık kimse yutmuyor.

Çok doğru yazdıkların. Kafadan öyle iki cihaz at piyasaya ne özellikleri ahım şahım olsun nede fiyatı birde üstüne sınırlı sat ve 0 reklam ve tanıtım yap sonrada vay niye satmıyor.
Htc ise inşallah W10 ile yeniden Wp7 zamanlarındaki gibi cihazlar çıkartır. Htc one ilk adımdı ama bence çok saçma bir şey çünkü wp Amerika da 0 satıyor hemde sadece bir operatöre kısıtlı. Bunla htc ne elde etmek istiyor anlamış değilim. Belkide bunu yapıp Microsoft'tan prim almaya çalışıyor sonrada bakın wp satmıyor diye paracıkları alıp kenara çekilecek. Umarım böyle olmaz ama bir ihtimal var.

dakamon

dakamon

Üye
Xiaomi 3-4 saniyede tüm stokları tüketiyor ve 50-90 bin telefondan bahsediyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Rainesto