"Hoşgeldiniz" Ekranı Geliyor ve Bilgisayar Kendini Resetliyor

 • 4 Kasım 2010
 • 8938 Okunma
 • 11 Cevap

 1. Bilgisayarım 1 ayı geçiktir deli etti. Artık balkondan aşağı fırlatasım geldi arkadaşlar inanın bana delirdim artık sizden yardım istiyorum.

  Arkadaşlar benim bilgisayarımda Windows XP Home Edition yüklü. Bilgisayarımda şu problem var; Bilgisayarı açıyorum, dos ekranı, BIOS ekranı falan geçiyor ve ardından "Hoşgeldiniz" penceresi geliyor. Daha masaüstü gelmeden bilgisayarım kendi kendine resetliyor, tekrardan başlıyor. En az 3 defa format ve bir o kadar da onarma yapmama rağmen problemim hallolabilmiş değil.

  Bilgisayar ayrıca "Güvenli Mod" gibi modlarda da açılmıyor. Sadece "Çalışan En Son Ayarlar (En son iyi yapılandırma)" moduyla açılıyor ki zaten ben de ancak bu şekilde girebiliyorum. Bu modda iken resetlenme vs. gibi şeyler olmuyor.

  Sebebi nedir acaba bunun ? Ne yapmalıyım ?
  Yardımlarınız için teşekkür ederim. :op:


  Bilgisayar özellikleri:
  - 1 GB Ram,
  - 512 MB ATI RODEON Grafik kartı,
  - Pentium 4 işlemci.

  Bildiğim bunlar, teşekkür ederim.
   


  Yazan: orgeneral3379
 2. Bilgisayarına Format Atman En Hayırlısı :) Sorunu Format Atmadan Düzeltsen Bile PC'de Yavaş Açılma Donma vs.. Sorunlar Ortaya Çıkacaktır :) Format At Gitsin :)
   
 3. İlk olarak bilgisayarın açıldığı zaman "Olay Görüntüleyicisi" ile kayıtları kontrol etmen. Büyük bir ihtimalle yüklediğin sürücü veya programlardan kaynaklanıyor.

  Format attın bilgisayar açıldı. hiçbirşey yüklemeden yine kapanıyor mu?
   
 4. Format attım, bilgisayar bir kaç defa açılıyor. Ardından dediğim gibi "hoşgeldiniz" penceresi geliyor, dahha masaüstü açılmadan başlıyor bilgisayar kendini resetlemeye.

  Ayrıca olay görüntüleyicisini nerden açacağım ??
   
 5. Merhaba,
  Bios setup'a gir ve biraz bekle, tekrar kapanma olursa mutlaka donanımsal bir problem vardır.
  (Ekran kartı veya memory temassızlığı gibi)
  İyi Forumlar,
   
 6. Denetim Masası - Yönetimsel Araçlar içinde bulabilirsin.
   
 7. Bana daha çok yazılımsal bir sorun gibi geldi.

  Sürekli aynı (format) cd sinimi kullanmaktasınız özellikleri nelerdir? farklı bir windows cd si kullanmayı denedinizmi? neden (Home Edition) lisanslı oldugu içimmidir önceden de aynı CD ilemi format atıyordunuz.

  Ben daha çok bu konu üzerinde durmak istiyorum.
   
 8. Evet hep aynı format CDsini kullandım.
  Home Edition SP2 sürümü. Ayrıca CD Windows'un orjinal format CD'sidir.
   
 9. windows 7 yükle x32 bit sorunun çözülür
   
 10. Windows 7 mi yüklesin o sisteme :) Sence de kasmaz mı :) HDD den kaynaklanıyor sorun. Dosya sistemi hatası yani. Anlayacağın Hard Diski formatlayacaksın. Ki bu da windows kurarken NTFS sistemi kullanarak biçimlendir (Çabuk) diyerek olmuyor :) Mümkünse Fdisk vs kullan... Birden fazla bölüm var ise tek parça yapıp tamamen biçimlendir ve öyle kullan. Yok illa iki bölü yapıcam dersen de biçimlendirmeden sonra ayır ikiye...
   
 11. Benim bilgisayarımın bildiğim özellikleri MS Windpws XP Professional SP3 Intel Celeron CPU 430@1.80GHz,503MB RAM,Intel 82945G Express Chipset Family
  Bilgisayarımda yaklaşık 10 gündür sorun var. Geçen Hafta bilgisayar bi türlü açılmıyordu kasayı açtım tozları falan iyice temizledim açıldı bugün yine aynı sorun var.Bilgisayarım açıyorum açılmıyor,resetliyorum açılacakken kendini resetliyor,bazen açılınca kendini resetliyor.1 saattir uğraşıyorum sonunda açıldı ama sorun ertesi gün yine devam edebilir.Bilgisayarım nesi var?Hiç memnun değilim bilgisayarımdan çok dandik :( Bilgisayardan anlayan bana sorunu ve çözümünü söyleyebilir mi?
  Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler
   
 12. Arkadaşım forumun bu bölümüne yeni girdim eğer sorununu çözemediysen hala ;
  donanımsal bir sorunun var büyük bir ihtimalle ekran kartı diyebilirim arızalı veya başka bir sorunu var arkadaşlar çok güzel yaklaşmışlar ama konuya :) herhangi bir sistem açlışış safhasına gelinceye kadar sorunsuz giderse ve senin anlattığınla meslek icabı çok karşılaştım tamamen ekran kartı ile bir sorunun var bu bios sorunuda olabilir ama çözüm için başka bir ekran kartı dene İŞLETİM SİSTEMİ İLE HİİÇ BİR ALAKASI YOOK bu arada:) istediğin kurulum cdsini kullan.
   

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
20/01/2019 - 02:09