Herkez ses sisteminin resmini veya videosunu koysun engüzel sistemi görelim

Sponsorlu Bağlantılar

deli_oğlan

deli_oğlan

Üye
sistemin 3 hoparlörü bağlıydı en sonunda 5 inide bağlayabildim;

mahir_52_

Üye

beyler işte size komple yapım aşaması buda benim ses sistemim creative inspire 5200 5+1
standart 25 wattlık subwoofer çıkışını 250 wattlıkla değiştim dolayısıyla ses çıkışıda değişmiş oldu diğer 5 hoparlörün çıkışı 20 wattı ama oldu 250 watt 10 cmlik subwooferı 30 cmlikle değiştim ve masanın hiç kullanmadığım içinde bol bol gereksiz malzeme biriken gözünü kapatmak suretiyle masaya monte ettim sistemin sesini sonuna kadar hiç açamadım çünkü titreşimden kasa reset atıyo ayriyetten daha kaliteli ses alabilmek için gittim bide creative marka 7+1 ses kartı aldım 24 bit lik mükemmele yakın bişey oldu

haa bu arada unutmadan hoparlörün ortasında kağıt wardı beğenmedin vodafondan aldığım yoyonun dışını yapıştırdım vodafone hoparlörün markası değil yanlış anlaşılmasın

dede147

dede147

Üye
iyide masaya monte etmen pek sağlıklı değil zaten ve cok karışık gözüküyor

pokemon12

pokemon12

Üye
sen şimdi 5+1 in bass çıkışından 10 cm wooferı söküp 30 cm hoparlörü mü bağlayacaksın ?
eğer öğle ise yapmamanı öneririm eskisinden güzel ses alamazsın hemde fazla yüklenirsen çıkışı yakabilirsin
sen git 30 cm lik için başka bi anfi al

emre_kalay

emre_kalay

Üye
yapta sana tavisiyem sub cıkısına baglama yakar bnm oyle yaptım yandı subwoofer cıkısı çalışmıyo

dede147

dede147

Üye

--------------- Ekleme ---------------

tabi gerçek degerleri verir ama cok pahalıdırlar jbl fln

ya o son siztendeki hoparlör ve subwoofer oto hoparlörrlerinin yanında fıs kalir oto sistemi eve kurmak daha ucuz ve eylenceli (millete hava atmakta 1 numara )[/QUOTE]

araştırmalarıma göre hic bir arac anfi si 1000w yok 2000 w gibi değerler rms değerleri değilmiş kendimizin ölcüm yapmamız gerekiyormuş

yani sen bi 7+1 alsan bunun yanında fıs kalır ama bıraz emek ister birazda bütçeye baglı ben 200ytl ye yapcam bi tane 1 ay sonra

ya o son siztendeki hoparlör ve subwoofer oto hoparlörrlerinin yanında fıs kalir oto sistemi eve kurmak daha ucuz ve eylenceli (millete hava atmakta 1 numara )

hic biri gercek rms değerleri değilmiş 1000w 2000w gibi arac anfi degerleri yalan:@

pokemon12

pokemon12

Üye
ölçüm falan yapmaya gerek yok anfiyi aldığında belgelerinde vb şeylerde gerçek rms değeri yazar 1000 2000 watt rms de yalan değerler değil.O değerleri verebilen enfiler var ama cidden çok pahalılar
mesela benim anfi 500 watt yazıyo ama bu anlık en fazla verebileceği değerdir gerçek verebileceği rms ise köprü yaptığımda 240 rms :oke:
edit: pardon anfim hakkında yeni edindiğim bir bilgi anfim tri mode denilen bir özellik sayesinde 500 rms yi verebilmekte kullanım kılavuzunu incelememiştim orada yazıyor

mahir_52_

Üye
walla 6 aydır kullanıyorum ses sistemi daha yanmadı zaten ben bu creative sistemin ses çıkışını değiştim bugün eski sony müzik setim vardı SONY MHC-RG595 onun ortalama 200 wattlık çıkışını taktım hiçbir sorunum yok şimdilik

deli_oğlan

deli_oğlan

Üye

ya o son siztendeki hoparlör ve subwoofer oto hoparlörrlerinin yanında fıs kalir oto sistemi eve kurmak daha ucuz ve eylenceli (millete hava atmakta 1 numara )

araştırmalarıma göre hic bir arac anfi si 1000w yok 2000 w gibi değerler rms değerleri değilmiş kendimizin ölcüm yapmamız gerekiyormuş

hic biri gercek rms değerleri değilmiş 1000w 2000w gibi arac anfi degerleri yalan:@

arkadaşım ben böle bişey yazmadım neden ben yazdım gibi gösteriyosun...:hmmm:hmmmbeni neden ortaya sürdün onu anlamadım....:@:bann:

ya o son siztendeki hoparlör ve subwoofer oto hoparlörrlerinin yanında fıs kalir oto sistemi eve kurmak daha ucuz ve eylenceli (millete hava atmakta 1 numara )[/QUOTE]

Alıntı: deli_oğlan göndermiş. >
yani sen bi 7+1 alsan bunun yanında fıs kalır ama bıraz emek ister birazda bütçeye baglı ben 200ytl ye yapcam bi tane 1 ay sonra

ben ne zaman yazdım böle bişey...bunu nerden aldın kopyaladın...

emre_kalay

emre_kalay

Üye

beyler işte size komple yapım aşaması buda benim ses sistemim creative inspire 5200 5+1
standart 25 wattlık subwoofer çıkışını 250 wattlıkla değiştim dolayısıyla ses çıkışıda değişmiş oldu diğer 5 hoparlörün çıkışı 20 wattı ama oldu 250 watt 10 cmlik subwooferı 30 cmlikle değiştim ve masanın hiç kullanmadığım içinde bol bol gereksiz malzeme biriken gözünü kapatmak suretiyle masaya monte ettim sistemin sesini sonuna kadar hiç açamadım çünkü titreşimden kasa reset atıyo ayriyetten daha kaliteli ses alabilmek için gittim bide creative marka 7+1 ses kartı aldım 24 bit lik mükemmele yakın bişey oldu

haa bu arada unutmadan hoparlörün ortasında kağıt wardı beğenmedin vodafondan aldığım yoyonun dışını yapıştırdım vodafone hoparlörün markası değil yanlış anlaşılmasın

yapmısında bi kere insan o 30cm hoparlöre mdf den kabin yaptır o zaman tam performans alısın ole suntayla olmuyo bikere sen dedigimi yap

mahir_52_

Üye
emre_kalay haklısın zaten kendi kabini war mdf den ona takıcam sıkıldım böle kullanmaktan

BktsBcr

BktsBcr

Üye
buda beninm ses sistemim nasıl??:)

arkadaşım bu nasıl bişey yha:oke: toplam kaç watt bunlar.?

seantez

Üye
TAMAMEN KENDİ YAPIMIM ARKADAŞLAR MARANGOZ İŞİDE KUZENİM YAPTI ANFİ FELAN BENDEN :oke:

pokemon12

pokemon12

Üye
TAMAMEN KENDİ YAPIMIM ARKADAŞLAR MARANGOZ İŞİDE KUZENİM YAPTI ANFİ FELAN BENDEN :oke:
ben bunun videosunu izlemiştim ve videoda tesisatın sahibi kendini göstermişti ve sana da hiç benzemiyordu:nono:

dede147

dede147

Üye
:box anlamanın bir tek yolu var setin yanında resim cekilsin

EMRE4488

EMRE4488

Üye
buda benim sistem biraz küçük ama idare ediyor:naughty:..540W RMS güce sahip idare ediyoruz işte :)
2. resimdeki sony subwoofer etkisi yoktur bu setin yanında ona göre değerlendirelim

bu sistemi malatyalı bir arkadaşım yapmıştır .arkadaşım kendin ol biraz çık dışarı çıııııııııııkkkkkk:ehe akıllı.tv de ise videoları mevcuttur:nono:

emre_96

Üye
bnimki creative 5+1 ses sistemi çok manyak ses war

Ntolga79

Ntolga79

Üye
Güzel ses sitemi

EMRE4488

EMRE4488

Üye
arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var kafam çok karışık resimdeki sistemi gördünüz niva av3000
bu sistemi logitech z5500 ile birebir takas etmek istiyorum alıcısıda hazır sizce mantıklı mı?logitech z5500 nasıl bir sistem pişman olurmuyum lütfen acele yardımlarınızı bekliyorum.bugun cevaplarsanız sevinirim 12 ye kadar sitede olacagım

arkadaşlar lütfen ama sitede bu konu hakkında bilgisi olan kimse yok mu?:(

Üst Alt