[HER MARKA] Bulamadığınız Tablet ROM'ları

Sponsorlu Bağlantılar

cihat04

cihat04

Üye
Tabletim polypad c518
Sanırım softwinners nuclear n01 in klonu.Anakart allwinner a13. 4.0 ın üstünde hafif bir rom mükemmel olurdu.Şimdiden teşekkür ederim.

hanzoV

Üye
Jatter 10T Tabletimi servise yada teknosa gibi yerlere götürsem ROOT yaparlarmı? Yaparlarsa bedavayamı paraylamı ve kaç TL?

bLnmz

bLnmz

Üye
    Konu Sahibi
Tabletim polypad c518
Sanırım softwinners nuclear n01 in klonu.Anakart allwinner a13. 4.0 ın üstünde hafif bir rom mükemmel olurdu.Şimdiden teşekkür ederim.
Cihazınıza ait maalesef 1 adet ROM bulabildim, oda orjinal ROM'u.
Anlatım:
C508 güncellemesini yapabilmeniz için öncelikle
adresinden Firmware, adresinden Güncelleme programını bilgisayarımıza indirip olusturdugumuz bir klasörün içine çıkar diyoruz.
Daha sonra LiveSuit adlı klasörün içinde Livesuit.exe'yi çalıştırıyoruz.
Livesuit.exe'yi çalıştırdığımızda SelectImg diyoruz ve klasöre çıkardığımız C508 Firmware klasörü içerisindeki img dosyasını seçiyoruz.
Sıra C508 ümüzü bilgisayara usb kablosu ile bağlamaya geldi.
  • Tabletinizin kapalı olduğundan emin olun
  • Ses kısma tuşuna basarak tabletinizi usb kablosu ile bilgisayara bağlayın.
  • Elinizi ses kısma tuşundan çekmeden 5 defa power tuşuna basın.
  • Bu işlemlerden sonra bilgisayarınızda bir pencere açılacaktır, açılan pencerede 'YES'(EVET) tuşuna basın.
  • Tabletiniz otamatik olarak güncellenecektir.
Bu işlemleri yaparken sizden sürücü istemesi gerekmektedir. Eğer sizden sürücü istemezse Aygıt Yöneticisinden bilinmeyen aygıtın sürücüsünü yükleyin. LiveSuit klasöründe USBDriver klasörü içerisinde sürücüleri bulabilirsiniz.
İyi eğlenceler.
Jatter 10T Tabletimi servise yada teknosa gibi yerlere götürsem ROOT yaparlarmı? Yaparlarsa bedavayamı paraylamı ve kaç TL?
Hiçbir firma gerçekleştirmez bu işlemi. ROOT işlemi çok basit.
- ALINTIDIR -
Root işlemi sırasında tabletiniz bozulursa yada başka bir sorun oluşursa hiçbir şekilde sitemiz sorumlu olmaz. Bu işlemi yapacaksanız tüm sorumluluk size aittir. Sorun sonrasında bizden yardım talep etmeyiniz.

- Tabletinizin Ayarlar kısmına gelip Hakkında yazam seçeneğe girin. Derleme numarası yazan yere 8-9 kere tıklayarak "Geliştirici seçeneklerini" aktif hale getirin. (Aktif oluşu gözükmeye bilir)

- uygulamasını indirip kurun. Geliştirici seçeneklerine kısa yol görevi görecektir.

- Kurduğunuz uygulamayı kullanarak Hata Ayıklama Modunu Etkinleştirin.

- Bilgisayarınıza programını indirip kurun.

- Programı kurunca tabletinizi bilgisayara bağlayın, program hata ayıklama modunu etkinleştirmenizi isteyecek açılan pencerenin üst kısmındaki seçeneklerden "4.2 or newer"ı seçip altta "I have opened continue" yazanı seçin.

- Senkronizasyon sağlandığında My Phone yazan sekmeye tıklayın.

- Açılan yerde One Click Root yazan yeşil simgeye tıklayın. Sağ tarafta.

İşlem bitince cihaz rootlanmıştır.

hanzoV

Üye
Saol abi. Bir şey daha sorucam. Jatter 10T Tabletimde sistem güncelleme yok! Bu yüzden ne tableti ne de android sürümünü güncelleyemiyorum. Ne yapabilirim? Bu arada ALLAH senden razı olsun. Herkeze yardım ediyorsun.

• Beğen
Tepkiler: bLnmz
bLnmz

bLnmz

Üye
    Konu Sahibi
Saol abi. Bir şey daha sorucam. Jatter 10T Tabletimde sistem güncelleme yok! Bu yüzden ne tableti ne de android sürümünü güncelleyemiyorum. Ne yapabilirim? Bu arada ALLAH senden razı olsun. Herkeze yardım ediyorsun.
Allah hepimizden razı olsun kardeşim. Cihazın başka bir tabletin klonu ancak hangi tabletin ona bir bakmak lazım. :hmmm Yanlış bir ROM yüklersek cihazının hiç açılmama gibi bir riskide var. Uğraşmamanı öneririm kardeşim. Daha büyük sıkıntı çıkarmasın ;) En azından şu an çalışıyor. Gittiği yere kadar gitsin bence :)

tempdroid

tempdroid

Üye
Cihazin brick olma ihtimali diye birsey yoktur ben galaxy tab 3.7.0 SM-T210 numa 8inch in kernelini flashladim sadede açılmadi wipe yapip backupa döndüm

bLnmz

bLnmz

Üye
    Konu Sahibi
Cihazin brick olma ihtimali diye birsey yoktur ben galaxy tab 3.7.0 SM-T210 numa 8inch in kernelini flashladim sadede açılmadi wipe yapip backupa döndüm
Samsung gibi bi cihazin anakarti ile jatter marka cihazin anakartini bir tutuyorsan cok yasa hocam ne diyeyim :)

hanzoV

Üye
Allah hepimizden razı olsun kardeşim. Cihazın başka bir tabletin klonu ancak hangi tabletin ona bir bakmak lazım. :hmmm Yanlış bir ROM yüklersek cihazının hiç açılmama gibi bir riskide var. Uğraşmamanı öneririm kardeşim. Daha büyük sıkıntı çıkarmasın ;) En azından şu an çalışıyor. Gittiği yere kadar gitsin bence :)

Bencede kardeş haklısın. Ama gerçekten tabletimde yazılım güncelleme yeri yok. Ne yapabilirimki?

BsCmN

Üye
Turkcell Maxi Iq android 4.1.1 wifi ve 3g rom bulursanız sevinirim

bLnmz

bLnmz

Üye
    Konu Sahibi
tusam

tusam

Üye
Selamın aleyküm cümleten.
Üstad elimde vestel vp70 tablet var türk forumlarından bi rom buldum yükledim ama vfi devamlı sorun çıkarıyor. Senden ricam tam uyumlu stabil bir rom önermen şimdiden teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: bLnmz
bLnmz

bLnmz

Üye
    Konu Sahibi
Selamın aleyküm cümleten.
Üstad elimde vestel vp70 tablet var türk forumlarından bi rom buldum yükledim ama vfi devamlı sorun çıkarıyor. Senden ricam tam uyumlu stabil bir rom önermen şimdiden teşekkürler

Öncelikle buraya tıklayarak dosyasını bilgisayarınıza indirin.
Daha sonra buraya tıklayarak nı bilgisayarınıza indirin.
2 dosyayı da bilgisayarınıza kayıt ettiğinizi ve Rom yükleme programını çalıştırdığınızı varsayarak anlatıma başlıyorum... Adımları eksiksiz tamamlarsanız, cihazınız gayet performanslı ve stabil duruma gelecektir..

-------------------------------------------------------------------------
- Dikkat -
Cihazınıza ROM atmadan önce,
cihaz hafızasında ve SD kartınızda bulunan verileri yedeklemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Format veya yazılım yükleme sonrası cihazınızın içerisindeki kişisel bütün verileriniz silinecektir.
Yapacağınız işlemler sizlerin sorumluluğu altında olmak ile birlikte,
doğabilecek herhangi bir hasardan Maxicep.com sorumlu tutulamaz.
-------------------------------------------------------------------------
1- Cihazınızı kapatın. Kapalı konumda cihazın ses açma tuşuna basılı tutarak bilgisayar bağlantısını USB kablo ile sağlayın.
2- Windows'ta yeni donanım sürücü yükleme ekranı belirecektir. Yukarıda indirdiğiniz programın içinde vista ve 7 için sürücüler mevcut, ana klasörde aratırsanız muhtemelen yükler. Sürücüler yüklendikten sonra programda cihaz yeşil konumda belirecektir. Eğer belirmiyorsa "usb debug modunda" açın pembe şekilde belirip "switch" butonuna basarak flash moduna aldığınızda yeşil şekilde belirecektir.
( Android Tablet Driver Kurulumu - Resimli Anlatım - MaxiCep )

3- Bir şekilde yeşil konuma geldikten sonra indirdiğiniz 7z uzantılı sıkıştırılmış dosyadan çıkardığınız ".img" uzantılı dosyayı yukarıda seçip, restore butonuna basıyoruz ve yükleme başlıyor. Bir aksilik olmazsa işlem sonunda rom yüklenmiş oluyor. (Bu süreç bütün img uzantılı romlarda rk3xxx cihazlar için böyle.)
4- İşlem bitip tablet açıldıktan sonra SD format seçeneği işaretli olarak bir fabrika formatı attıktan sonra işimiz bitiyor. Hayırlı olsun.

ExxEs-26

ExxEs-26

Üye
piranha business tab 7.0 android 4,0 yüklü. acaba gücellemesi var mı?sitesinde güncellemeyi bulamadım.

bLnmz

bLnmz

Üye
    Konu Sahibi
piranha business tab 7.0 android 4,0 yüklü. acaba gücellemesi var mı?sitesinde güncellemeyi bulamadım.
PIRANHA Destek'ten Alınan Dosyalardır. Android 4.1 Jellybean.
- Piranha marka tabletlerinize ROM yükleme programı.
- ROM Dosyaları
- ROM Dosyaları
Livesuit kullanımı diye Google'da aratırsan da anlatımı bulabilirsin ;)

tusam

tusam

Üye
üstad çok sağol yardımın için fakat tablet, bi türlü gösteremedim bilgisayara verdiğin konuyuda inceledim ama olmadı.
ilk kısmı yapabilsem ikinci kısmın nasıl yapıldıını biliyorum. teşekkürlr

hanzoV

Üye
Abi Fotoğraf Makinesi ya da telefonun kamerayla tabletimde oyun videosu çekicem. Fakat nasıl kurabilirim? Sabit tutabilirm söylermisin?

bLnmz

bLnmz

Üye
    Konu Sahibi
Marka:Turkcell Model: Maxi IQ Android Sürümü: 4.1.1 wifi ve 3g rom bulursanız sevinirim
Dostum maalesef cihazın için ROM dosyası bulamıyorum. Üzgünüm :(
üstad çok sağol yardımın için fakat tablet, bi türlü gösteremedim bilgisayara verdiğin konuyuda inceledim ama olmadı.
ilk kısmı yapabilsem ikinci kısmın nasıl yapıldıını biliyorum. teşekkürlr
Android Tablet Driver Kurulumu - Resimli Anlatım - MaxiCep - Driver yükleme konusunu incele. İndirdiğin dosyanın içerisinde işletim sistemine uygun driverlar mevcut. :)
Abi Fotoğraf Makinesi ya da telefonun kamerayla tabletimde oyun videosu çekicem. Fakat nasıl kurabilirim? Sabit tutabilirm söylermisin?
Kameran için tripod kullanabilirsin. Telefonda ne kullanırsın bilmiyorum :ehe

tusam

tusam

Üye
konuyu inceledim üstad fakat bilinmeyen cihaz die bişey çıkmıyo bende xp kurulu bilgisayarda

Üst Alt