Tavsiye Her Lumia macerasının bir sonu vardır...

Sponsorlu Bağlantılar

smltrl

Üye
Küçük eksikleri var ama kesinlikle bunlar temel eksikler değil. Örneğin ayar kısayolları Android'de var diye var diye temel bir özellik olmak zorunda mı bu? İşletim sisteminin tercihleri bunlar Ios'da yıllardır yoktu yeni geldi o da eksik geldi en çok kullanılan hücresel ve konum ayarlarına ulaşım mümkün değil o kısayollarla. Kendim de kullanıyorum ve Ios kullanıcıları için çok büyük bir eksik değildi bu. Dosya yöneticisi de öyle. Neden bunlar yok demek; neden Metro arayüzü kullanıyorlar demek gibi bir şey. Microsoft söz mü verdi bize size kısayol ve dosya yöneticisi vereceğim diye?

capkino06

Üye
Küçük eksikleri var ama kesinlikle bunlar temel eksikler değil. Örneğin ayar kısayolları Android'de var diye var diye temel bir özellik olmak zorunda mı bu? İşletim sisteminin tercihleri bunlar Ios'da yıllardır yoktu yeni geldi o da eksik geldi en çok kullanılan hücresel ve konum ayarlarına ulaşım mümkün değil o kısayollarla. Kendim de kullanıyorum ve Ios kullanıcıları için çok büyük bir eksik değildi bu. Dosya yöneticisi de öyle. Neden bunlar yok demek; neden Metro arayüzü kullanıyorlar demek gibi bir şey. Microsoft söz mü verdi bize size kısayol ve dosya yöneticisi vereceğim diye?
güncelleme sözü verdi. Güncelleme yeni bir şeylerin yada eksiklerin eklenmesi demek. Ya da güncelleme çıktığında yükleme istersen sonuçta x ile kapatma senin için olsada olur olmasada. Güncelleme dediğin içinde yeni olan yada sistemde olması gerekipde olmayan şeyin eklenmesidir. İos yada androidle kıyaslamadık sistemi. Güncellemede istersen kilit ekranı için 3 5 yeni resim koyup yayınlasınlar. Nedir bunu mu istiyorsun anlamadım ki ben. Diğer sistemlerde olan özellikler kullanımı kolaylaştırıyorki ihtiyaç duyuyoruz bu kadar kişi anlatabildim mi? Yoksa subway surfers mağazaya gelmiş yada gelmemiş mevzusu değil bizimki. Okumadın herhalde yazılanları. Yada abi sistem bu biz çıkardık geliştirmiyoruz mantığı olamaz hiç bir firmada. Oluyorsada diğer sistemlerle afedersinizde sidik yarıştırmasının mantığı ne yani?

• Beğen
Tepkiler: n000k ve ferit.61
4MaGuS

4MaGuS

Üye
aslında amaç o kısayollar değil eksik olan ufak çağlı bir sürü özellik var saymak uzun sürer ama emin olun gelmesi gereken bir çok özellik var mesela ilk olarak en basitinden telefonu niye yan çevirdiğimizde tüm sistem dönmüyor veya yen çevirdigimizde bazı kısımlarda üst kısım çok fazla yer kapladıgı için alt kısmı göremiyorsunuz bile ms bunu düşünmüyormu denemiyormu hiç adam orada üst kısmı ne yapacak diye anlamıyorum

• Beğen
Tepkiler: ferit.61

yunusiyunus

Üye
şuan telefon kullanımı olarak ben de çok büyük bir eksiklik hissetmiyorum doğrusu.ama şu kıyaslama yüzünden olsa gerek biz insanların da gözü doymuyor ben üstünü istiyorum der... bi nevi de haklılar, teknoloji çağı diyorlar ama nerde ms, bi telefona arkadaşın dediği özellikleri eklemek (ki yanlış değilsem söz vermiş değil) 1.5 yıl sürer mi ya?
bu gidişata bakıyorum da (bu kendi düşüncem) ms nin niyeti nokia yı bitirmek hani söylentiler vardı telefonlarda nokia ismi kaldırılacak diye ms bu fırsatı bulmuş ben gibi nokia hayranlarını da bu şekilde soğutarak işini kolaylaştırıyor sonra da kanımca apple gibi kendine has telefon çıkaracak

smltrl

Üye
güncelleme sözü verdi. Güncelleme yeni bir şeylerin yada eksiklerin eklenmesi demek. Ya da güncelleme çıktığında yükleme istersen sonuçta x ile kapatma senin için olsada olur olmasada. Güncelleme dediğin içinde yeni olan yada sistemde olması gerekipde olmayan şeyin eklenmesidir. İos yada androidle kıyaslamadık sistemi. Güncellemede istersen kilit ekranı için 3 5 yeni resim koyup yayınlasınlar. Nedir bunu mu istiyorsun anlamadım ki ben. Diğer sistemlerde olan özellikler kullanımı kolaylaştırıyorki ihtiyaç duyuyoruz bu kadar kişi anlatabildim mi? Yoksa subway surfers mağazaya gelmiş yada gelmemiş mevzusu değil bizimki. Okumadın herhalde yazılanları. Yada abi sistem bu biz çıkardık geliştirmiyoruz mantığı olamaz hiç bir firmada. Oluyorsada diğer sistemlerle afedersinizde sidik yarıştırmasının mantığı ne yani?
Ben bu özellikler gelse kullanım kolaylaşmaz ben bunları istemiyorum ms güncelleme çıkarmasın demedim; bu bahsettiğiniz şeyler temel ihtiyaçlar değil işletim sistemini geliştiren kişilerin tercihlerine ve planlarına kalmış şeyler dedim. Sen 3 ay sonrasını düşünüyorsun MS 30yıl sonrasını. Bunları düşünemiyor mu diye sorgulamak saçma olur biraz evet o güncellemeler yavaş geliyor ama her hangi bir temel ihtiyaç hissetmiyorum elimde bir iphone ve android tablet de var ama bir tek ben mi memnunum bu kadar lumiadan?

4MaGuS

4MaGuS

Üye
Ben bu özellikler gelse kullanım kolaylaşmaz ben bunları istemiyorum ms güncelleme çıkarmasın demedim; bu bahsettiğiniz şeyler temel ihtiyaçlar değil işletim sistemini geliştiren kişilerin tercihlerine ve planlarına kalmış şeyler dedim. Sen 3 ay sonrasını düşünüyorsun MS 30yıl sonrasını. Bunları düşünemiyor mu diye sorgulamak saçma olur biraz evet o güncellemeler yavaş geliyor ama her hangi bir temel ihtiyaç hissetmiyorum elimde bir iphone ve android tablet de var ama bir tek ben mi memnunum bu kadar lumiadan?
mesela ilk olarak benim yaşadıgım eksiklikler telefona bir vidyo atıyorsunuz dogal oalrak attıgınız vidyo vidyolar bölümünde oluyor ve bu vidyoyu hiç bir şekilde göndermeye izin vermiyor ilk günler sorun oluyor ancak şuan resim klasörüne attgım için kendi biçimi destekleyen vidyoları gönderiyor (moliplayera kullandıgım için) bunun dışında, üste yazdıgım gibi yan çevirince sorun yaşıyorum ben düzenlenmesi gerektiğini düşünüyorum, onun dışında şu ses olayı var en azından tüm sesleri ortak olsada bunu kontro ledebilecegim ekran üzerinde hiç bir yer yok en azından buna izin verseydi iyi olurdu tuşları çok aşırı kullanmak bir süre sonra bozulabiliyorlar, telefonu pc ye bluetoothe ile bagladıgımda arada bazı sorunlar oluyor ve direk kendiliğinden kopuyor her zaman olmasada, aklıma başka bir şey gelmiyor şuanda

capkino06

Üye
ben hissediyorum kardeşim bir mobil veriyi kapatmak.için taa anasının nikahına gitmek istemiyorum. Nokia bellede vardı çoksa işimi görüyordu wifi mobil veri telefonu sessize alma Bluetooth hepsini. 2saniyede açıp kapatıyordum. Bellenin bile kişiselleştirmesi daha çoktu. Beni tanyanlar bilir cfw felanda yapıp kullanırdık çokda güzeldi. Ha ben yine cfw yapalım edlim demiyorumda abi sistemin stabil eksikleri kapatsa tanıdığım bir suru belle kullanan kişide geçer wpye. Bak wpnin mağazası olmasın gelişmiş. Wp8 benim gözümde belle bile değil yani.bu donanımı belleyede koysalar sistem hızlı olurdu. Belki bu kadar verimli olmasada ios kadar hızlı olurdu. Ama eksiği yoktu ki bu zamana kadar güncellemelerle felan dahada gelişirdi.

• Beğen

smltrl

Üye
mesela ilk olarak benim yaşadıgım eksiklikler telefona bir vidyo atıyorsunuz dogal oalrak attıgınız vidyo vidyolar bölümünde oluyor ve bu vidyoyu hiç bir şekilde göndermeye izin vermiyor ilk günler sorun oluyor ancak şuan resim klasörüne attgım için kendi biçimi destekleyen vidyoları gönderiyor (moliplayera kullandıgım için) bunun dışında, üste yazdıgım gibi yan çevirince sorun yaşıyorum ben düzenlenmesi gerektiğini düşünüyorum, onun dışında şu ses olayı var en azından tüm sesleri ortak olsada bunu kontro ledebilecegim ekran üzerinde hiç bir yer yok en azından buna izin verseydi iyi olurdu tuşları çok aşırı kullanmak bir süre sonra bozulabiliyorlar, telefonu pc ye bluetoothe ile bagladıgımda arada bazı sorunlar oluyor ve direk kendiliğinden kopuyor her zaman olmasada, aklıma başka bir şey gelmiyor şuanda
Haklısınız benim de bazen yaşadığım sorunlar bunlar

emreli01

emreli01

Üye
Yaziyi baştan sona okudum her sözüne katılıyorum ama sen n8 gibi bir telefon kullanmış kişisin o zamanki kullandigin symbian s^3 aynı degilmiydi android de aylar yıllar öncesinde olan birşey nokiada yoktu dedigin gibi diğer sistemler o şeyi yalayıp yutmusken nokiaya yeni geliyorduu ben 900tl gibi bir paraya c7 yi aldigimda diğer 600 700 tl lik android telefonlarda yapılanların %60 ni yapamiyordum yani sözümün özü sen nokia n8 i kullanirken yaşadığın uygulma güncelleme sıkıntısını gordukten sonra tekrar nokia üzerinde devam etmen hata ..

• Beğen
4MaGuS

4MaGuS

Üye
mesela en basitinde meilden veya farklı sitelerden veya bluetooth üzerinden gelen desteklenmeyen bir biçimi kaydettiği yeri gösteren bir kısım olsa bile bize yeterli dosya yönetici niteliği olur gelen şeyler bir klasörde toparlanmış olur ve geçici dosya yönetici niteliğide görür şuan bunu çoğu kişi bekliyordur mesela bunu yapsalar bile yeterli

alical33

alical33

Üye
yazdıkların tamamen objektif taktir ettiğimi belirteyim
aynı durumlar azen benim de canımı sıkıyor android alıyim diyorum ama emşn olamıyorum sen şuan ne kullanıyorsun ve wp yi aradığın zamanlar oluyormu merak ettim

• Beğen
ferit.61

ferit.61

Üye
    Konu Sahibi
Sana katılmamak mümkün değil,aynı şeyleri bende yazmak isterdim ama senin kadar güzel yazamazdım o yüzden senin yazman bana kolaylık oldu:)teşekkürler.ben hala sevmeye çalışıyorum polyanna misali,kendime sebepler arıyorum sevmek için bazan güzel sebepler bulsamda,videonun sesini kıstığımda alarmın sesininde kısıldığını görünce hepsi güme gidiyor:)

Estağfurullah ustam,
Umarım en kısa sürede gelir isteklerimiz.

yazdıkların tamamen objektif taktir ettiğimi belirteyim
aynı durumlar azen benim de canımı sıkıyor android alıyim diyorum ama emşn olamıyorum sen şuan ne kullanıyorsun ve wp yi aradığın zamanlar oluyormu merak ettim

Şu an Note 2 kullanıyorum. Şöyle söyleyeyim, taraflı olabilir ama her zaman Android' e karşı duvarlarım vardı ki çevremdekiler bile bana dedikleri nasıl oldu da Android e geçtin :)

Lumia dan sonra Note 2 ye geçtiğimde hissettiğim duyguyu aynen yazıyorum :
Çakıllı, kumlu, taşlı yoldan direkt otobana çıkmış gibi hissettim.
İnan şu an çok ama çok memnunum.
Abi durumuma bak her Lumiazede gibi.
Zil sesini açarken bildirim sesleri, zil sesi, medya sesi seviyesini bile ayrı ayrı görünce bir an abi içim bir hoş oldu :) Ona bile sevindim yani ki ne kadar kısıtlanmışız...
Şu an WP yi hiç aramıyorum samimi olarak.

Android WP tartışmasına dönmesini istememekle beraber huzurluyum şu an.

• Beğen
Tepkiler: n000k

partyhard

Üye
Gençler bende nexus kullanıyorum ama iphone alıcam. androidmiş wp'miş hepsi hikaye. Bunu tamamen tecrübeme dayalı söylüyorum.

alical33

alical33

Üye
Estağfurullah ustam,
Umarım en kısa sürede gelir isteklerimiz.

Şu an Note 2 kullanıyorum. Şöyle söyleyeyim, taraflı olabilir ama her zaman Android' e karşı duvarlarım vardı ki çevremdekiler bile bana dedikleri nasıl oldu da Android e geçtin :)

Lumia dan sonra Note 2 ye geçtiğimde hissettiğim duyguyu aynen yazıyorum :
Çakıllı, kumlu, taşlı yoldan direkt otobana çıkmış gibi hissettim.
İnan şu an çok ama çok memnunum.
Abi durumuma bak her Lumiazede gibi.
Zil sesini açarken bildirim sesleri, zil sesi, medya sesi seviyesini bile ayrı ayrı görünce bir an abi içim bir hoş oldu :) Ona bile sevindim yani ki ne kadar kısıtlanmışız...
Şu an WP yi hiç aramıyorum samimi olarak.

Android WP tartışmasına dönmesini istememekle beraber huzurluyum şu an.
ben 1520 için kararlıydım ama bu aralarda note3 kafamı tırmalıyor karar veremiyorum lte modelini bulursam sanırım note3 alcak gibiyim kafam çık karışık:)

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Öncelikle bir moderatör olarak bu tarz eleştiri konularının geleceğinin pek parlak olmadığını belirterek dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum.

Konu sahibi görüşlerini belirtmiş katılıyorum birçoğuna haklı olduğu yerler var lütfen konu tartışmaya dönmeden seviyeli sohbetinize devam ediniz :)

Şuan şahsi görüşüm wp alınmaz zevk işidir tabi almayın demem. Ama bana kalırsa android ios tercihi daha doğrudur. Henüz gelişme aşamasındaki cihazlara o kadar para vermek pek doğru gelmiyor.

Özellikle subway surfer konusunda çok hak verdim bu kadar reklamının yapılması garibime gitti iki devin ortak malı olan bir yazılımın böyle şeyleri büyütmesi kendilerini gözden düşünmekten başka birşey değil. O kadar yazılımcıları var yapamıyorlar mı :)

Nokiaya kızdığım nokta bu zaten zamanlama hataları yapıyor ya geç kalıyor ya erken davranıyor. Elinde Symbian gibi nimet varken wpye geçti wp daha güzel bir sistem ama sıfırdan girip yılların işletim sistemini çöp yaparsan eski günlerini arar durursun.

Erken davrandı sybianı bırakmak için ya da wpye geç kaldı. Android ios almış başını giderken sıfırdan bu işlere girişmek biraz mantıksız olmuş.

Şuan bence alınması gereken işletim sistemleri android iostur doğal olarak sonra o cihazı eskitip wpye geçmektir. Çünkü güzel yolda gelişiyor kullanıcısı artıyor. Ama biraz daha hızlı olursa hem kullanıcısı daha çok artacak hemde şekil a'da göründüğü gibi millet satmaya çalışmayacak.

Hayırlısı diyelim bakalım zaman ne gösterecek

• Beğen
Tepkiler: n000k, PureFood, yunusiyunus ve 3 diğerleri
merlin19

merlin19

Üye
Hepimiz dertlenmişiz bu konuda belli ama sabretmenin arkasına atmışız dertlerimizi :)

Android in ilk çıktığından bahsediliyor ama o zamanlar cep telefonlarında adam akıllı adı konmuş bir sistem mi vardı.
Biz şimdi ilk yerli arabayı üretmek istesek ülkemizde, eee ilk yerli arabalar atıyorum 40 sene önce yapılmış.
Şimdi ilk buradan başlamak gerekiyor diye 40 sene öncesinin Anadolu arabasını mı çıkaracağız ? ( o zamanın tenolojisi, otomobil yapısı vs.)
Yıl olmuş 2014 çevremizdeki otomobillerdeki sistemler böyle iken biz Anadolu ile mi başlayalım yani ?

Bildirim sesleri, bildirim merkezi vs.. vs... (anı şeyleri tekrar yazmak istemiyorum) bunlar için 2-3 sene mi lazım ?
Ekstralardan bahsetmedim genelde, olması gereken eksikliklerden bahsettim.
Artık standart olmuş kalıplardan bahsettim...
Hocam senin Paten olayından haberin yok sanırım sence Türkiye Cumhuriyeti neden bir Armut tabir edilen Lambayı dahi üretemiyor? cevabın şu olmasın abi patenti yurt dışında onlardan izinsiz yapamıyoruz olmasın? ha ben inanın şu nokianın yerinde olayım olayım diyorum bugün samsung aple lg sony gibi devlerin fişini çekecek tek güç nokia ben yerinde olayım abi yıllık 1 Milyar dolara yakın gelen Patent parasını elimin tersi ile iter 1 tane Ceptelefonu üreticine Patentimi kullandırmam.. ee hadi Aple Hadi samsung hadi sony hadi lg Telefon üretse ya? hocam bu işler öyle anadoluda tarlada ekin ekmeye gizliden domates fidesinin arasına salatalık ve biber serpiştirmeye benzemez dünya arenasına çıkıyorsun adamı ne yaparlar biliyon mu sen? Türkiyenin tek yerli arabasınıda iyi öğren : Adı Devrim dir..! anadol değil.. canım..

ferit.61

ferit.61

Üye
    Konu Sahibi
Hocam senin Paten olayından haberin yok sanırım sence Türkiye Cumhuriyeti neden bir Armut tabir edilen Lambayı dahi üretemiyor? cevabın şu olmasın abi patenti yurt dışında onlardan izinsiz yapamıyoruz olmasın? ha ben inanın şu nokianın yerinde olayım olayım diyorum bugün samsung aple lg sony gibi devlerin fişini çekecek tek güç nokia ben yerinde olayım abi yıllık 1 Milyar dolara yakın gelen Patent parasını elimin tersi ile iter 1 tane Ceptelefonu üreticine Patentimi kullandırmam.. ee hadi Aple Hadi samsung hadi sony hadi lg Telefon üretse ya? hocam bu işler öyle anadoluda tarlada ekin ekmeye gizliden domates fidesinin arasına salatalık ve biber serpiştirmeye benzemez dünya arenasına çıkıyorsun adamı ne yaparlar biliyon mu sen? Türkiyenin tek yerli arabasınıda iyi öğren : Adı Devrim dir..! anadol değil.. canım..

Çok teşekkür ederim değerli paylaşımların için arkadaşım...
Az üstünde yönetici arkdaşımız yazmış, güzel güzel tatlı dille paylaşabiliriz bir çok şeyi.

Verilen bazı şeyler örnektir, adı, tarihi, zamanı tam olması önemli değil anlamı önemli olan..
Yeterki sakin olalım, herşey çözülür kardeşim..

Hagios

Hagios

Üye
Mod. arkadaşın dediği gibi konu amacından sapmaya başladı.

SonyXperia

SonyXperia

Üye
Karar şu an için mantıklı Windows Phone'dan ne kadar mutlu olsam bile herhalde tercihim bir dahaki telefonuma i phone olacak

4MaGuS

4MaGuS

Üye
küçük bir düzeltme yapalım yabancı bir patenti siz kullana bilirsiniz nasılmı patent başvurusu ülkeye göre alınır mesela ben bir şey icat ettim bunu sadece ameriakda korumak istiyorum eğer bunun dışındaki ülkeler bu patenti kullansa dahi buna bir şey yapamazsınız ancka farklı katogorilerde var tabiki ve patent sahibi sizi fark edene kadar siz istediğiniz kadar kullanırsınız yeterki dava etmesin :)

Üst Alt