Tavsiye Her Lumia macerasının bir sonu vardır...

Sponsorlu Bağlantılar

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
valla sezarın hakkı sezara. yazının tamamını okudum (eşim duysa kıyamet kopacak der, normalde uzun yazı gördüm mü pas geçerim üşengeçlikten:ehe) sonuna kadar da haklısın kardeş. allahtan 1gb ram var da uygulama açısından kurtarıyorum ancak bu sefer de hafıza sıkıntısı çıkıyor! sistem stabilite ancak verilen tarihlerde o stabiliteyi göremiyoruz. hep aksama hep erteleme. insanı bunlar bıktırıyor doğru, ancak genel olarak sabırlı ve sakin bir insan olduğumdan dolayı olacak telefonumu tüm eksiklerine rağmen seviyorum. yeni telefonunla sıkıntısız zamanlar geçirmen dileğiyle, bizim yapabileceğimiz bir şey yok içini dökmüşsün bizler de okuyup efkarlandık o! akşam bi rakı devirmek lazım artık :bira:

• Beğen
Tepkiler: ÖEY, PureFood, kaygisiz43 ve 2 diğerleri

mtoyanik

mtoyanik

Üye
zaten böyle giderse elindeki müşterileri de kaçıracak. Kıytırıktan iki üç özellik gelecek diye bekle bekle bıktırdılar insanları.

• Beğen
Tepkiler: n000k ve BLasTeaR
4MaGuS

4MaGuS

Üye
şuan gdr3 gelse ne olur acaba :) bare şu gdr3 istemiyoruz 8,1 i şubata kadar versinler yeter ya

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Ve wp telefon alma düşüncen 1 yıl daha ertelendi :D

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine-
esmeran3

esmeran3

Üye
S4 ümü satıp 1 sene sonra lumia almayı düşünüyodum ama yazının tamamını okuyunca kararım değişti :(

Nokia Artık Eski Nokia DEĞİL... bunu kabüllenmemiz lazım arkadaşlar :( symbian ile devam etseydi keşke :(

Hagios

Hagios

Üye
Bence tam aksine Nokia güzel bir adım attı.Çok çok iyi bir yere geleceğinden eminim ki telefonumu satmayı falan düşünmüyorum uzun sürede 920 kullanmaya devam edeceğim.Ha alacağım dediğim 5" modeli alırmıyım o konuyu düşünmeye başladım.

İnsanları bıktıran tek şey, daha doğrusu bu kadar uzun bir şikayet yazısının oluşmasındaki tek etken ( yazıyı yazan arkadaşa katılıyorum ilk yorumumda yazdım zaten) güncellemelerin verilmesindeki yavaşlık.Yani bu eksiklikleri gideremez mi koskoca MS? Elbette giderir.Ama çok yavaş.Diğer işletim sistemleri muhakkak geçti bu yollardan ki kullandıkta zamanında onları.Ama bu kadar değildi.Bunları bilerek aldık telefonu evet.Bu yavaşlık başlarda bize normal geldi.Daha yeni dedik zamanla dedik.Ama bu kadarda yavaş olmaza döndü düşüncelerimiz.Biz burda ne kadar yazarsak yazalım sesimizi ilgili yerlere duyurduğumuzu sanmıyorum.Ama insan konuşuyor işte .. :D

• Beğen
Tepkiler: hakansengul44, n000k ve kamuraN021
ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
S4 ümü satıp 1 sene sonra lumia almayı düşünüyodum ama yazının tamamını okuyunca kararım değişti :(

Nokia Artık Eski Nokia DEĞİL... bunu kabüllenmemiz lazım arkadaşlar :( symbian ile devam etseydi keşke :(
1 sene sonra için düşünüyorsan zaten 1 sene sonra 8.1 çıkmış olur (inşallah, sübaneke dinimiz amin!) ve bu "temel" eksiklikler giderilmiş olacak. he al demiyorum, düşünürsün diyorum malum 1 sene sonra eksiklikler giderilecek diyoruz ama başka ne eksiklikler meydana çıkacak bilemeyiz :)

• Beğen
Tepkiler: ÖEY
esmeran3

esmeran3

Üye
Kardeşim bakalım inşallah nokia ya dönerim tekrar ADAM olurlarsa bende nokia düşünüyorum ama bunları okuyunca bende sinirlendim. Az ama cidden düzelmezse benim içinde nokia ölecek .

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Vallahi ben 1520 Yi bekliyorum eşime alıcam hem telefon hemde pc miz yok tablet niyetine nette evde gezinir diye düşündüm ama konuşulan olaylar dehşet MS Çok yavaş

• Beğen
Tepkiler: esmeran3

capkino06

Üye
geçenlerde haber çıkmıştıya ms samsung'a para veriyor 1milyon dolar mı ney wp telefon yapsın diye bence ilk önce o parayla 3-5 tane programcı alsında ms sistem biraz daha hızlı gelişsin aramızda para toplayıp yardım mı yapalım anlamadım ki parasıda var ms nin daha neyi planlıyor ne düşünüyor anlamış değilim acaba kendi yaptıgı sistem üzerine ek özellikler koyamıyormu yani sistemi kıramıyormu :) bence rudy yi ms wp nin başına getirin görün bakalım herşey nasıl geliyor hemen
rudy huyn geçse başına her hafta güncelleme gelir :) ve yeni işe yarar bir şeyler olur sürekli :) ms nin kafa basmıyoki her hafta bir eksiğini tamamlasalardı 1 senede sistemde eksik kalmazdı :(

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR ve esmeran3
4MaGuS

4MaGuS

Üye
rudy huyn geçse başına her hafta güncelleme gelir :) ve yeni işe yarar bir şeyler olur sürekli :) ms nin kafa basmıyoki her hafta bir eksiğini tamamlasalardı 1 senede sistemde eksik kalmazdı :(
aynen katılıyorum bunların amacı hepsini birden vermekte sonunda hiç veremiyecekler

• Beğen
Tepkiler: n000k
cyborg78

cyborg78

Üye
adamlar işi bilyo arkadas, önce boş teleffon çıkaryola ardından serisi işte veryola gazı "non stop gaz" .d telefonlar satıldımı dıola eh bari, iki üç uygulama verelimde sevînsin garipler xd:)
wp 8.1 hikaye, xp yapçaktıki pc gibi tel olsun ,)

capkino06

Üye
aynen katılıyorum bunların amacı hepsini birden vermekte sonunda hiç veremiyecekler
8.1dede sistemin açıklarını kapatıp yapamadıklarını biraz yeni bişeyler ekleyip stabilizeyi yükseltirlerdi al işte on numara sistem olurdu mağaza gelişiyor zaten ama sistem olduğu yerde :)

4MaGuS

4MaGuS

Üye
8.1dede sistemin açıklarını kapatıp yapamadıklarını biraz yeni bişeyler ekleyip stabilizeyi yükseltirlerdi al işte on numara sistem olurdu mağaza gelişiyor zaten ama sistem olduğu yerde :)
bu arada emin olun bu sene artık gdr3 gelmiyecek seneyede ne zaman gelir muamma bana öyle geliyor

• Beğen
Tepkiler: n000k, BLasTeaR ve capkino06

capkino06

Üye
gdr3 + black ocağın ilk haftası verilir bence. 8.1de mayısın ilk haftasına sarkar nokianın eklemeleriyle felan. zaten 8.1 düzgün olmazsa benimde askerden sonraki telefonum wpli bir telefon olmaz nokia androidli bir cihaz cıkarırsa androidli bir telefon yada iphone geçmeyi düşünüyorum.

smltrl

Üye
Iphone kullanıcılarının da çıldırmış olması gerekiyor o zaman adamlara yıllar sonra bi alttan çıkan kısayol ekranı gelmiş ona da hücreselle konumu koymamışlar

braayn

braayn

Üye
adam haklı beyler dağılın:)
nokia 1520 i alıcam ve uzunca bir süre kullanırım daha sonra büyük konuşmayayım ama benimde kendime göre ihtiyaç duyduğum eksiklikler var vede giderilmez ise bende bırakacağım ama şuanda 1520 alıp en az 2 yıll kullanndıktan sonra gelişmelere göre bakalım artık

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
konuyu açan arkadaşın eleştirilerine katılıyorum. benzer şeyleri bende daha önce çok yazdım burda. sonra zamanla insan alışıyor. stockholm sendromu gibi bişey bu :) ama merak ediyorum bana s4 veya iphone'da yapıp da lumia'da yapamayacağım birkaç şey söylermisiniz. ayarlara ulaşım, kısayollar widgetler falan değil. yetenek olarak hangi eksiğimiz var?

• Beğen
Tepkiler: smltrl
merlin19

merlin19

Üye
Okudum okumasına ama... katılmıyorum :
Öncelikle Diğer işletim sistemleri ile karşılaştırman bence başlı başına hata neden diyeceksin? 5 Kasım 2007 de kuruldu ilk cihazı Android 1.0 HTC Dream olarak başladı sonra Android 1.1 diye sürüm devam etti şimdi Android birden biremi gelişti? sizce Android 4.x olana kadar kaç yüz tane güncelleme aldı? peki onu geçelim Android yaklaşık 6 yıllık bir olay hatta resmi olarak şirketin kuruluş tarihini yukarıda yazdım bunun yüzde 99 öncesi yani bir 3 yılıda evelden vardır şimdi sistem 4.x te değilmi? peki Android ne zaman Android oldu peki? ben söyleyeyim Android 4 te kendini buldu öncesi bildiğin klasik nokia işletim sistemleri gibi. Bakınız 1995 ten beri telefon kullanıyorum ilk cihazım ericson 628 idi sonra nokia ile devam ettim ve nokianın aklına gelebilecek her cihazını kullandım bende senin gibi küstüm bir zamanlar samsung aldım başıma bela üzerine bela geldi geri nokiaya geldim sonra bana bir övdüler bu Android i bir övdüler deme gitsin paraya kıyıp samsung s3 aldım abi almaz olaydı 1 hafta zor dayandı ve dayandım ben hayatımda bu kadar kasılan boşta iken ram sömüren cpu yiyen bir işletim sistemi görmedim Android stabilmi diye sorsam hiçkimse bana çıkıp abi yüzde 80 stabil cevabını veremez yıllardır Android kullananlar dahi.. yani oturduğunu sandığınız bir sistem oturmamış.. Android 4 ile daha ayaklarının üzerine bastı yani Android 4 daha emekleme aşaması daha birşey görmediniz.. şimdi İos olayına girmeyeceğim sonuçta ios ve mac os zaten kendi cihazları üzerinde çalışıyor yani harici bir cihazda ios göremezsiniz gelelim windows ayağına bilindiği üzere aslında Microsoft Mobilde yeni değil Android yokkende Microsoft bu pazarda vardı Windows Mobile ile peki ne değişti? Windows Mobile yeni windows sürümleri windows 7 windows vista windows 8 ve üzeri işletim sistemleri ile çakışmalar yaptı bunun nedeni Kernelleri idi bundan ötürü Windows Mobile uyum sağlayamadı bunun neticesinde Windows radikal bir karar ile Mimarisini değiştirdi ve windows un vista ve üzeri tüm sistemler ile sabil olması için Windows Mobileyi bıraktı ve Windows Phone olayına girdi. Buraya kadar herşey Normal bakınız Android sıfırdan yazıldı Windows Phonede öyle az çok yazılımcılar bilirlerki kernel demek sistemin komple değişmesi demek yani ha kernel değiştirdin ha yazılımı sıfırdan kodladın farkı yoktur Android yaklaşık 6 yıllık resmi olarak Peki windows Phone kaç yıllık? Microsoft her nekdar Yazılım devide olsa hiçbir şirket birden bire yükselişe geçmez biz Android in 1 lerinide gördük ozamanlar herkez gülüyordu böyle işletim sistemimi olur diye biz Android 2 leri ve Android 3 leride gördük ara sürümleride gördük 6 yıllık bir sistem hala aşırı ram ve cpu yiyorsa bu cihazların kötülüğünden değil işletim sisteminin doanım ile uyumsuzluğundan gel gelim windows phone ye kaç yıllık? geçmişi var? Windows Mobile 6 vardı sonra radikal kararlarla Windows Phone 7 oldu sıfırdan kodlandı ara sürümler geldi windows phone 7.1 2 3 diye sonra Windows Phone 8 yani altı üstü 2 sürüm gördünüz ara sürümleri sürüm görmeyin Android 1 ile başladı 4 te Windows Phone 7 ile başladı şimdi Windows Phone 8 de yani daha Windows Phone yeni doğmuş bir çocuk böyle bir şeyde dahi Microsoft Un yazılım uzmanlığı Nokia gibi bir Üreticininde Donanım mühendistliği sayesinde hiç sorunsuz yüzde 85 donanım uyumu ile çalışan bir işletim sistemi ortaya çıktı yani sen deki 3 yaşında bir işletim sistemi yüzde 85 donanım uyumu ile çalışacak ama 6 yıllık bir işletim sistemi yüzde 60 donanım uyumu ile çalışacak yani kim ne derse desin nokia ve microsoft uzman olduklarını zaten bu olaylar ile gösterdi gelelim diğer konulara uygulama az olabilir ben hiçbir marketi diğeri ile kıyaslamam bakınız arkadaşlar Kaçınız elinizdeki telefonun dışında Linux kullandınız? yada Linux nedir ne değildir kaçınız bunu biliyor=? bu gün Android telefon kullananlar evinde Microsoft yazılımı olan pcler kullanıyor desemki abi Linux ubuntu kurun kuramazsınız kurdunuz kullanamazsınız kullansanız alışmanız 1 yılınızı alır yani demem oki herşey öyle basit değil birşeyleri yaparken zaman gerek sen birden bire yeni doğmuş bir çocuktan konuşmasını yürümesini bekleyemezsin zaten öyle birşey olsaydı onlara çocuk denmezdi bir işletim sistemi tıpkı çocuk gibidir teknoloji başlı başına bir çocuk gibidir zaman ilerledikce gelişir büyür ve sonu geldiğinde ölür sanmayın bu teknoloji hep böyle ilerle uçar gider hayır herşeyin bir sonu vardır bakınız artık dünyaya ip adresi yetmiyor IPv4 kullanımı sınırları aştı bütün devler birleşti IPv6 olayına girdi oturtamadılar yani herşeyin bir sonu var başı olduğu gibi ben yaklaşık 2 yılı aşkın süredir wp kullanıyorum inan bana samsung s3 aldım 1 hafta gitmedi övdüler bana Sony xperi p Android 4.2 dediler bilmem ne dediler abi lanet olsun öyle cihaza 2. gün geri verdim kaç cihaz denedim yok sonunda 920 ladım ve yaklaşık 2 yıl oldu daha tık yok hızlımı? evet stabilmi? evet ben bir cihazın stabil ve hızına bakarım sağlamlığına bakarım bana boş özellikli cihaz lazım değil şimdi anlatmam gereken şu bakın ilerleyen zamanlarda samsung ve diğerleri 8 çekirdekli 8 gb ramlı 1 gb ekran kartlı cihazlar yapar ama şunu üzerine basa basa belirteyim donanım uyumunu yapamadıkca değil 8 çekirdek 16 çekirdekte yapsalar yine performans alamaz bizim köyde bir laf vardır eşşeğe altın semer vurmuşlar eşşek yine eşşek.. yani önce donanım uyumu bak içeride i7 işlemcili makinam 16 gb ram 2 gb ekran kartlı cihazım var şu anda bu yazıyı yazdığımda 6 yıllık amd phenom x4 4 gb ram 1 gb ekran kartlı desenki abi hangisi sana cevabım AMD olanı derim nedenine gelince performansa bakarım ben bu cihazda 17 adet en ağır oyunu açtım ilk aldığımda sadece 1 ay bu cihazı topladıktan sonra test etmem sürdü kastım o gün bugündür kasılma ne bilmez 17 oyunu ayna anda açıyorum en ağırları öyle mario falan değil cpu yüzde 45 üzerine çıkmıyor ama i7 ile daha 3 oyunu açmamda bağırmaya başlıyor neden işlemcimi kötü? hayır donanım uyumsuzluğundan kaynaklı.. bu her cihazda böyle.. neyse konuyu dağıtmaya gerek yok dediğim gibi kolay değil sistemlerin oturması ilerlemesi hiç kolay değil helede microsoftun değişik planları ve platformları var ise bu bundan uzun sürüyor bak android cepte ve tablette pc de yok pc uyum sorunu o yüzden onlarda yok girsin pc işletim sistemine bak işin içinden çıkabiliyorlarmı çıkmaz bugün microsoft ve Aple var bu işin erbabı yüzde 80 windows phone ve Windows phone stabil durumu ve uyumu var anlık bak bunlar kapalı ortam değil online olarak windows lar çok uyumlu

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR, kaygisiz43 ve capkino06
DenizhaNq

DenizhaNq

Üye
kamera odaklı telefon üretip güncelleme beklemek ne acı yazdığınız kısım en can alıcı noktaydı 920 halen güncelleme bekliyorum :) devrim yarattı sözde :)
diğer sorunlara da sonuna kadar katılıyorum.

• Beğen
Tepkiler: n000k ve ferit.61

Üst Alt