Hedef "Lenovo Z580 i5-8GB-500GB-Nvidia 635M" - Ancak bazı sorularım var,özellikle kullanıcılarına...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Hedef "Lenovo Z580 i5-8GB-500GB-Nvidia 635M" - Ancak bazı sorularım var,özellikle kullanıcılarına...
Lenovo Z580 i5 - 8GB RAM - 500 GB HDD olan modelinin freedos olanlarından alacağım ancak aklıma takılan şöyle bir soru var

Windows 7'nin hangi sürümünü kurmalıyım(donanımı fazla yormak istemiyorum hatta belki antivirüs bile kurmam :),ama özelliklerden de ödün vermemek istiyorum ultimate yükleyesim var)
Windows 7 ve Windows 8 32 bit ile 64 bit arasındaki fark nedir ?
windows 7 ve Windows 8'i nasıl orijinal yapabilirim(hack ile:))
Windows 8'i Önerir misiniz ? Makinenin performansını nasıl etkiler ? makinenin bütün driverlarını bulup kurmakta zorluk çekermiyim?
bu makine ile hangi en son çıkan oyunları grafikte oynayabilirim ?
makinenin ısınma sorunu var mı ?(bazen 4-5 saat aralıksız oyun oynayacağım tutabilir:))
ekran kartında swichting yok diyorlar bu ne işe yarar ?

fiyat :

Samsung Galaxy SIII'ümü arkadaşıma 900 TL'ye sattım ancak 700 TL'sini peşin gerisini parça parça verecek(1 ay içinde)
Sony Playstation 3'ümü 375TL'ye sattım ancak parası henüz elime gelmedi pazartesi gelecek havale ücreti 4 TL banka keserse 371 düz hesap 370 TL kalır

yani s3 + ps3 = 1,270 TL ama arkadaşım 200 TL'sini 1 ay içinde parça parça vereceği için 1.070 TL param olmuş olacak ailemi de biraz yoklayacağım onlardan da ne kadar çıkarsa işte düz 1.100 TL param var diyebiliriz tabi bu para 1 ay sonra 1.300 TL+ olacak ama 1 ay beklemek istemiyorum o yüzden daha uyguna arıyorum aslında rami 8GB sanki biraz israf ama ileride lazım olabilir diye de düşünüyorum :evet: kimi arkadaşlar 8 GB falan ram koymalarına kızıyor şişirme diyor bu konuda biraz onlara katılıyorum o yüzden 6 GB't olan modeller de olabilir bilgisayarlardan eskiden iyi anlardım ancak 3-4 yıldır hiç takip etmiyorum :( o yüzden bilgisizim :evet:

kullanım alanı : oyun(Minecraft'tan Son çıkan NFS Most Wanted'a kadar),multimedya(müzik,1080p film v.s),internet(yoğun kullanım bazen 5-6 sekmeye kadar),AutoCAD,ders videoları v.s bu pc'nin bana yeteceğine inanaraktan alıyorum sizce yeter mi ? bence yeterli :)

buradaki z580 i almaya kalksam 150 TL falan eksiğim oluyor daha ucuz nereden bulabilirim ? rami 8 GB olacak şekilde ?

- - - Eklendi - - -

birde arkadaşlar bu makineyi alınca iyi bir kablosuz oyun faresi almayı düşünüyorum tavsiye edebileceğiniz model var mı ? tercihim a4Tech ama :evet:

- - - Eklendi - - -

buda 4 GB't Ram'i olan versiyonu :

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
windows 7 ultimate kur pc iyi windows 8 ile 7 arasındaki fark ise 8 in daha güncel olması ev ekranı vs. ama windows 8 daha tam oturmadı eksiklikler var vista gibi orjinal uygulama istiyor Herşeyin orjinal ise 8 iyi ama değilse win 7 ultimate kardeşim i5 işlemci yeterli ama i7 bulursan daha iyi :D yardımcı olabildisem beğeniyi hakettim değilmi :D

• Beğen
Tepkiler: avcitalip
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
windows 7 ultimate kur pc iyi windows 8 ile 7 arasındaki fark ise 8 in daha güncel olması ev ekranı vs. ama windows 8 daha tam oturmadı eksiklikler var vista gibi orjinal uygulama istiyor Herşeyin orjinal ise 8 iyi ama değilse win 7 ultimate kardeşim i5 işlemci yeterli ama i7 bulursan daha iyi :D yardımcı olabildisem beğeniyi hakettim değilmi :D

beğeniyi hakettin ancak zaten ben beğenecektim :) bu şekilde yazmasan daha hoş olur :oke:

yorumun için :tşk: i7'ye verebilecek param yok i5 olanı bile zar zor alıyorum :evet: :(

- - - Eklendi - - -

o zaman ben direkt olarak win7 kuruyorum win8'in tam oturmadığını biliyordum zaten arayüzü de pek hoşuma gitmemişti :evet:

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
windows 8 yüklersen daha az güncelleme yaparsın muhtemelen sadece ekran kartı driverini yüklemen gerekir. Windows 8 veya 7 sana kalmış ama 8'i seveceğine inanıyorum :oke:

Windows 7 yükleyeceksende yükleyeceğin 64 bit ultimate sürümü olsun 32 bit 4 gb'tan küçük ramlerde performans verir ve 4'ten üstünü sistem görmez o nedenle 64 bit yüklersen 64 bit programları kullanabilir ayrıca daha iyi performans alırsın windows 8 yüklersende 64 bit yükle.

Evet şişirme ama önemli değil fiyat farkı pek yok şuan için 4 ortalama kullanım için yeterlidir. 6 her türlü yeter 8 rahat rahat yeter sistem boştayken 8 gb windowsta %20 falan kullanır.

Son çıkan oyunlarda ise sorun yaşamazsın oynarsın ama düşürmen illaki gerekecektir orta sınıf bir kart zaten. Ama sorun çıkarmaz şuan için hani ekran kartım kaldırmadı diye birşey demezsin ancak ultra ayarda oynatmadı diyebilirsin çünkü kısman gerekebilir.

Son olarak ekleyeyim kablosuz mouse alacaksan logitech'tin m185 modelini al pil ömrü 1 sene falan gidiyormuş ben aldım memnunum 6 aydır falandır kullanıyorum henüz değiştirmedim orjinal pili duruyor :)

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
windows 8 yüklersen daha az güncelleme yaparsın muhtemelen sadece ekran kartı driverini yüklemen gerekir. Windows 8 veya 7 sana kalmış ama 8'i seveceğine inanıyorum :oke:

Windows 7 yükleyeceksende yükleyeceğin 64 bit ultimate sürümü olsun 32 bit 4 gb'tan küçük ramlerde performans verir ve 4'ten üstünü sistem görmez o nedenle 64 bit yüklersen 64 bit programları kullanabilir ayrıca daha iyi performans alırsın windows 8 yüklersende 64 bit yükle.

Evet şişirme ama önemli değil fiyat farkı pek yok şuan için 4 ortalama kullanım için yeterlidir. 6 her türlü yeter 8 rahat rahat yeter sistem boştayken 8 gb windowsta %20 falan kullanır.

Son çıkan oyunlarda ise sorun yaşamazsın oynarsın ama düşürmen illaki gerekecektir orta sınıf bir kart zaten. Ama sorun çıkarmaz şuan için hani ekran kartım kaldırmadı diye birşey demezsin ancak ultra ayarda oynatmadı diyebilirsin çünkü kısman gerekebilir :)

Maddi durumum zaten z580 e zar zor yetiyor ama önemli değil z580 isimi rahatlıkla görüyor tum oyunları ayarda oynamasam da sorun olmaz benim için :)

Win7 yi daha çok seviyorum win8 çok karışık gibi duruyor hem Windows 7 oturmuş bir sistem o yüzden win7 yuklemeyi düşünüyorum:)

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye

Maddi durumum zaten z580 e zar zor yetiyor ama önemli değil z580 isimi rahatlıkla görüyor tum oyunları ayarda oynamasam da sorun olmaz benim için :)

Win7 yi daha çok seviyorum win8 çok karışık gibi duruyor hem Windows 7 oturmuş bir sistem o yüzden win7 yuklemeyi düşünüyorum:)

win 8'in büyütülecek bir karışıklığı yok sadece klasikliğinden biraz uzaklaşmış o kadar ama tabi daha oturmuş bir sistem :)

Kadir Cem

Kadir Cem

Üye

beğeniyi hakettin ancak zaten ben beğenecektim :) bu şekilde yazmasan daha hoş olur :oke:

yorumun için :tşk: i7'ye verebilecek param yok i5 olanı bile zar zor alıyorum :evet: :(

- - - Eklendi - - -

o zaman ben direkt olarak win7 kuruyorum win8'in tam oturmadığını biliyordum zaten arayüzü de pek hoşuma gitmemişti :evet:
Ben İnternet cafe işletiyorum haliyle format pc leri geliyor geneli win8 çünkü çok sorunu var neden sorunu var kullanmayı bilmiyoruz vede program tam otrmatı beta tarzı şuan win7 iyi güzel bide güvenlik duvarı güncelleştirmeler ve işlem merkezinden uyarıları kapat tam bir roket satın almış gibi olursun .. neden güvenlik duvarını kapatıyoruz ? diye sorarsanda bazı uygulamaları engelliyor genellikle oyunları güncelleştirmeeler ise boot ekranına yani mavi ekrana düşürüyor pc yi format orjinal değilse zaen orjinal olsada pcnin yanında gelen değil kendi elinle aldığın işe yarar neden pc nin yanında gelen cd deneme sürümü para ister 2 aydan sonra kapiş hadi hayırlı olsun kardeşim :) beğeni olayıda şakaydı ama sağolasın

• Beğen
Tepkiler: avcitalip
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Ben İnternet cafe işletiyorum haliyle format pc leri geliyor geneli win8 çünkü çok sorunu var neden sorunu var kullanmayı bilmiyoruz vede program tam otrmatı beta tarzı şuan win7 iyi güzel bide güvenlik duvarı güncelleştirmeler ve işlem merkezinden uyarıları kapat tam bir roket satın almış gibi olursun .. neden güvenlik duvarını kapatıyoruz ? diye sorarsanda bazı uygulamaları engelliyor genellikle oyunları güncelleştirmeeler ise boot ekranına yani mavi ekrana düşürüyor pc yi format orjinal değilse zaen orjinal olsada pcnin yanında gelen değil kendi elinle aldığın işe yarar neden pc nin yanında gelen cd deneme sürümü para ister 2 aydan sonra kapiş hadi hayırlı olsun kardeşim :) beğeni olayıda şakaydı ama sağolasın

:tşk: kardeşim win7 kurmayı düşünüyorum halan daha :)

• Beğen
Tepkiler: Kadir Cem
Kadir Cem

Kadir Cem

Üye
vista tırt zaten xp çok virüs yiyor 8 daha turmadı mantıklı olarak win 7 güncel ultimate :D

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
vista tırt zaten xp çok virüs yiyor 8 daha turmadı mantıklı olarak win 7 güncel ultimate :D

aynen öyle,win xp çok virüs yiyor demişsin de eğer z580'e xp kurup sağlıklı çalıştırabilseydim xp kurmayı düşünürdüm :D

ama içlerinde en mantıklısı yine win7

ANIL

ANIL

Admin
Ben Windows 8 kurmanı öneririm. Daha fazla performans alırsın kullanımı oldukça pratik. Ram kullanımı sistem boştayken %13 civarı bende. Tarayıcı+müzik açık olduğu zaman %20'lerde oluyor.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Bende win8 kullanıyorum mesele sistemde değil. Kullanmayı bilmekte :oke:
Win7 kadar performanslı ve stabil çalışıyor hatta daha iyi diyebilirim.
Çocuk gibi sağı solu kurcalarsan illaki bir yerini bozarsın. :D

Ve açılıp kapanması hayli hızlı 25sn de açılıyor benim 4 yıllık toshiba win7de 2dk fln bekletiyordu kafasını toplayana kadar.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
ben 8.1'i bekliyorum :D

ozakin70

ozakin70

Üye
Bu butceye alinabilecek en iyi laptop diyebilirim guzel secim kardesim:thumbup:
Yazilima gelirsen win8 eksiklikler cok ve inan dokunmatik olmayan pc vslerde hicte guzel durmuyor sonradan ekleme gibi siridiyor koca koca kareler filan:D bende sana win7 ultimate i tavsiye ederim dogrusu donanim haber gibi yerlere takilanlar genelde boyle secim yapiyor yaniliyormuyum yoksa:D:D
Ama dersinki yag gibi kaysin o kadar para saydik;) win8+ office 2013 derim ben:cool:

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
yok ya hem freedos alacağım için win8'in cd sini bulmam zor yani şöyle bir durum var :ehe

o yüzden win7 kuracağım sanırım hem diyorum ya kullanmaya daha alışkınım,oturmuş sistem,driver'ların hepsi win8 de düzgün çalışmıyormuş(z580 için)birde bu yüzden win 7 diyorum hem görsellik olarak win8 den tiksiniyorum bu da bir gerçek :evet:

dün akşam 4GB'tlık modelini az kalsın alıyordum babam sabah alırız dedi sabah hoop dolar artmış alamadım 1.100 TL birikmiş nakit param var haftaya 1.200 TL param olacak ne yapmamı tavsiye edersiniz ? 4GB'tlık olanı alsam işimi görür müyoksa 8GB'tlık olanını mı bekleyeyim ?

ozakin70

ozakin70

Üye
Almişken iyisini al derim sonucta ekmek degilki bu her gun yenisini alasin 8 lik al win7 ile keyfine bak:thumbup:

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
freedos olarak alacağım için win7 yükleyeceğim yoksa lisanslı almaya kalksam win8 ile satılıyor şu anda :evet:

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
Ben Windows 8 kurmanı öneririm. Daha fazla performans alırsın kullanımı oldukça pratik. Ram kullanımı sistem boştayken %13 civarı bende. Tarayıcı+müzik açık olduğu zaman %20'lerde oluyor.

Kaç gb ram için konuşuyorsun ?

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi

Beraber gelen win8 işe yaramaz zaten çok ağır işliyor

Win7 candir :ehe abi birde bende Windows 7 ve 8 cdleri yok bir bilgisayarciya rica etsem adam bana benden niye almadin diye sover o yüzden abi iso dosyasını bir yerden bulup cd ye yazdirmayi düşünüyorum iso dosyasi için bana saglam bir link verebilir misin?

WINDOWS 7 64bit ultimate lazım abi :) şimdiden teşekkürler:tşk:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt