Haber HdTv Canlı Tv programı Atv,Star,Show,Kanal d çalışıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Uygulama Hakkında Düşünceleriniz

• Kullanılan toplam oy
    35
mk148a

mk148a

Üye
    Konu Sahibi
sayıp sövenleri ciddiye alıp sakın vazgeçme. gerçekten güzel bir uygulama yapmışsın. wp 8.1 geldiğinde belki daha güzel özellikler katabilirsin. benim bir mobil tv uygulamasında olmasını istediğim birkaç özellik var. sistem hepsine izin verirmi bilmiyorum. ses olayını izah etmişsin zaten ama ben genel olarak bir tv uygulamasında görmek istediğim şeyleri sıralayacağım.

- izleme ekranı üzerinden ses ayarı yapabilme
-izleme ekranı üzerinden parlaklık ayarı yapabilme
-otomatik kapanması için zamanlama ayarı yapabilme
-dikey duruşta yarım ekran izleyebilme
-twitter entegrasyonu. izleme ekranını küçültüp yan tarafında twitter mesajlarını okuyup yazabilme
-kanal listesindeki sıralamayı düzenleyebilme, kategori oluşturabilme
-tam ekran izleme anında geri,home ve arama tuşlarını devre dışı bırakabilme.

bunların hepsi mümkün olabilir mi bilmiyorum. mesela twitter olayı harika olurdu. mesela bir program izliyorum ve twitter ile programa katılmak istiyorum. twitter uygulamasını açmak için tv yi kapatmam gerekiyor. ama böyle bir entegrasyon olsa tv izlerken dahi twit atılabilir.

bir de şuanki yatay izleme modunda kanal listesi logolar halinde yukarıya konumlandırılmış. ekrana dokunup kanal listesinin görünmesini sağladığımızda o an izlediğimiz kanalın logosu altta kalıyor ve hangi kanalı izliyordum bu hangisiydi diyebiliyor insan. bence ekranda o an izlenen kanalın adı alttaki gri bölümde yazsa iyi olur.

tekrardan emeğine sağlık. teşekkürler. sınavlarında da başarılar.
Yapılabilir tabiki niye yapılmasın, twitter'ın sdksını bulup giriş yapmaya, hatta mesaj göndermeye butonlar yapılabilir. Parlaklık ayarı için telefonun kendi içindeki ekran parlaklığı ayarını kullanabilrim, otomatik kapanması çok basit birşey uygulama içinden ayarlar sekmesi koyarım zamanlayıcıyı açarsın kafana göre ayarlarsın aktif olur olmaz geri saymaya başlar uygulamayı terminate eder. Dikey duruş olayı biraz sıkıntı çünkü kullanıcı listesi kanal listeside dönmesi lazım onunla baya uğraşmamız gerekir, ama yapılır. Kanal listesindeki sıralamayı düzeltmede yapılabilir, kanalların butonlarının marginlerini parametre ile kontrol ederim oda tıkladığın yere gider vs.., geri tuşunu iptal etmeyi biliyorum bunun sayesinde kanallar arassında gezerken geri tuşu sorunları vardı onları çözdüm diğerleride iptal edilebilir belki.Sayıp sövenlere gelince, kendi seviyelerini windows mağazasındada belirtiyorlar saf insanlar kendileri, farkında değillerki yaptıkları her yorumdann önce ip adresleri ve microsoft idleri bana arşivime gönderiliyor, aslında o arkadaşlara ilerde teşekkür edebilirsiniz, kendilerine hakaretten dolayı tazminat davası açtıktan sonra küfreden adam başı 1senelik server masrafı çıkmış olacak :D. Cidden bu yüzden bi ara türkiyeye güncellemeleri kapatmayı düşündüm, reklam gelirimin yarısı türkiyeden daha az kişi kullanmasına rağmen yurt dışından geliyor ve onların yaptığı olumlu yorumların yüzdesi türkiyedekilerden daha yüksek, ama sizler için burdayım idare ediyorum sizin gibi adamlar oldukça yılmıcam:)

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin ve ceza87

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
Yapılabilir tabiki niye yapılmasın, twitter'ın sdksını bulup giriş yapmaya, hatta mesaj göndermeye butonlar yapılabilir. Parlaklık ayarı için telefonun kendi içindeki ekran parlaklığı ayarını kullanabilrim, otomatik kapanması çok basit birşey uygulama içinden ayarlar sekmesi koyarım zamanlayıcıyı açarsın kafana göre ayarlarsın aktif olur olmaz geri saymaya başlar uygulamayı terminate eder. Dikey duruş olayı biraz sıkıntı çünkü kullanıcı listesi kanal listeside dönmesi lazım onunla baya uğraşmamız gerekir, ama yapılır. Kanal listesindeki sıralamayı düzeltmede yapılabilir, kanalların butonlarının marginlerini parametre ile kontrol ederim oda tıkladığın yere gider vs.., geri tuşunu iptal etmeyi biliyorum bunun sayesinde kanallar arassında gezerken geri tuşu sorunları vardı onları çözdüm diğerleride iptal edilebilir belki.Sayıp sövenlere gelince, kendi seviyelerini windows mağazasındada belirtiyorlar saf insanlar kendileri, farkında değillerki yaptıkları her yorumdann önce ip adresleri ve microsoft idleri bana arşivime gönderiliyor, aslında o arkadaşlara ilerde teşekkür edebilirsiniz, kendilerine hakaretten dolayı tazminat davası açtıktan sonra küfreden adam başı 1senelik server masrafı çıkmış olacak :D. Cidden bu yüzden bi ara türkiyeye güncellemeleri kapatmayı düşündüm, reklam gelirimin yarısı türkiyeden daha az kişi kullanmasına rağmen yurt dışından geliyor ve onların yaptığı olumlu yorumların yüzdesi türkiyedekilerden daha yüksek, ama sizler için burdayım idare ediyorum sizin gibi adamlar oldukça yılmıcam:)

Sizin gibi geliştiricilerin olması beni mutlu ediyor açıkçası. Sizin sayenizde bu mağaza da gelişiyor çok teşekkür ederim.

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

• Beğen
Tepkiler: mk148a
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye

tamam inşallah. Allah kolaylık versin :)

• Beğen
mk148a

mk148a

Üye
    Konu Sahibi
Sizin gibi geliştiricilerin olması beni mutlu ediyor açıkçası. Sizin sayenizde bu mağaza da gelişiyor çok teşekkür ederim.

Başka çeşit uygulamalarımda olacak, dizi izleme arkaplan radyosu vs. Daha sonra asıl alanım olan navigasyon ve harita uygulamaları geliştireceğim, koordinat dönüşümleri gps hassasiyeti arttırma vs.

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
Başka çeşit uygulamalarımda olacak, dizi izleme arkaplan radyosu vs. Daha sonra asıl alanım olan navigasyon ve harita uygulamaları geliştireceğim, koordinat dönüşümleri gps hassasiyeti arttırma vs.

Allah kolaylık versin emeğinize sağlık :)

• Beğen
Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
evet,söylediğin sistem eğer cebi fazla yakmayacaksa geçmekte fayda var :) örnek olarak bugün almanya maçını izlemek için senin uygulamadan trtyi açtım..önce güzel başladı,takımlar dizildi ma başlayacak pat yayın gitti,tekrar giriş yaptım ve sunucu yoğunluğundan alternatif linklere yönlendiriliyorsunuz yazdı.tabi hiçbirşey açılmadı, ben de turkcell tv'den izlemeye devam ettim. Yani söylediğin gibi server'a geçiş yapılırsa değil 200-400.. 4000 kişiyi bile kaldırır o sistem.

mk148a

mk148a

Üye
    Konu Sahibi
evet,söylediğin sistem eğer cebi fazla yakmayacaksa geçmekte fayda var :) örnek olarak bugün almanya maçını izlemek için senin uygulamadan trtyi açtım..önce güzel başladı,takımlar dizildi ma başlayacak pat yayın gitti,tekrar giriş yaptım ve sunucu yoğunluğundan alternatif linklere yönlendiriliyorsunuz yazdı.tabi hiçbirşey açılmadı, ben de turkcell tv'den izlemeye devam ettim. Yani söylediğin gibi server'a geçiş yapılırsa değil 200-400.. 4000 kişiyi bile kaldırır o sistem.
Mecbur server kiralamak zorundayım, eğer tamamen donma olsun istenmiyorsa. 4000kişiyi tek bir sunucu kaldıramazda 4 tane sağlam sunucu kaldırabilir onlarda aşırı tuzlu. Benim uygulamamı maks aynı anda 500 kişi izliyor, maç zamanları böyle. Ama kendi cebimden verebileceğim bir mebla değil bu. Kaliteli bir sistem için en az 500-600tl aylık masrafı var bu masrafı karşılamak için reklam gelirimin masrafı finanse etmesi gerekir, diğer türlü istikrarsızlık olur. Bilhassa uygulama sayfasında milleti buraya yönlendiriyorum ki bilgilensinler, sunucu açmam için destek olması lazım herkesin, şimdi uygulamayı tutup paralı yapsam 1seferlik bir ücret alınacak ama sunucu masrafı her ay 600 600 girecek hemde kullanıcılara yazık olacak ben herkes en iyi şekilde faydalansın istiyorum, bu ay sınavlarım var o yüzden anca bu konuda uygulamayı kullanan herkesin bilgilenmesini sağlayabilirim ay sonu gelir yeterli olursa sunucumu kiralarım test yayınına başlarım 0 takılma ile izlersiniz her kanalı, onun dışında başka sitelerde kullanılmayacağı sadece uygulamam içinde kullanılacağı için kasma vs olmaz.

Son düzenleme:
phasan

phasan

Üye
Arkadasım daha onlar sınırsız mobil ınternet hızını bılmıyorlar sana kızıyorlar ben sana kızacak olsam hem mobıl ile hemde wıfı ile once bı denerım sorun oldumu sana soylerım zaten faceyı ve sayfaları zor acan mobil netten ne beklenır kı tv acsın

• Beğen
mk148a

mk148a

Üye
    Konu Sahibi
Arkadasım daha onlar sınırsız mobil ınternet hızını bılmıyorlar sana kızıyorlar ben sana kızacak olsam hem mobıl ile hemde wıfı ile once bı denerım sorun oldumu sana soylerım zaten faceyı ve sayfaları zor acan mobil netten ne beklenır kı tv acsın
Kesinlikle, abi bi ara unutmiyimde size aylık tv kullanım oranları ve operatör kullanım oranlarını söyleyim, millet en fazla aveadan yüklenmiş sonra ttnet sonra superonline sonra vodafone turkcell diye gidiyo. Ne ayak anlamadım birde çok kota yer bu tv uygulaması sonuçta saniyede 100 100kb yer yani.Sıralamayı yanlış hatırlıyomuşum :D

phasan

phasan

Üye
Bırde avea ıyı cekmez derker encok verıyı kullanan avea

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
Avea'nın internet tarifeleri ucuz,bence normal bu kullanım oranları..Turkcell sözde en iyi 3G altyapısına sahip ama yolda giderken HD olmayan yayın bile kesiliyorsa ne anladım bundan? Turkcell Tv olsun Digiturk Dilediğin yerde olsun kardeşimin uygulaması HD Tv olsun hepsi aynı..önce Altyapı sonra üstyapı diyorum ben :)

phasan

phasan

Üye
Avea'nın internet tarifeleri ucuz,bence normal bu kullanım oranları..Turkcell sözde en iyi 3G altyapısına sahip ama yolda giderken HD olmayan yayın bile kesiliyorsa ne anladım bundan? Turkcell Tv olsun Digiturk Dilediğin yerde olsun kardeşimin uygulaması HD Tv olsun hepsi aynı..önce Altyapı sonra üstyapı diyorum ben :)
Oda bıraz zor

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye

çok önceden temeli atılmalı idi..2009-2010 arası avrupa standartında 3G teknolojisini yakalamamız gerekirdi..ama olmadı.. şimdi 3G olmadan doğru dürüst 4G getiriyorlar..nasıl olacak merak ediyorum..

mk148a

mk148a

Üye
    Konu Sahibi
aynen, alt yapı sorun bro artı mobil net ile video izlemek tam bir sorun. Dünyanın en hızlı 3gsi bizdeymiş diyebiliyorum, nufus az çünkü abd ile kıyaslarsan. Her yerde wifi olmalı ama öyle uyduruk sınırlı 8mbit 20mbit değil 100mbt koycan herkes gircek sistemini iyi yapcan kimse sömüremicek, her sokakta olacak halka açık wifi. Bizimkiler anca milleti nasıl severiz(mecaz anlamda)'in peşinde sonuç olarak bide millet bana patlıyo, eğer reklam gelirim artarsa server alacağım ayrıntıları görüşüyorum şuan bir kaç şirketle, bana uygun olanı seçcem 1 ay test yapcam ücretsiz ondan sonra işimize gelirse her ay iyi para vercem tabi reklam geliri oldukça.

Üst Alt