Haber HdTv Canlı Tv programı Atv,Star,Show,Kanal d çalışıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Uygulama Hakkında Düşünceleriniz

• Kullanılan toplam oy
    35
mk148a

mk148a

Üye
    Konu Sahibi
hem twitter'da hem face'de paylaştım. diğer arkadaşların da yapmasını tavsiye ederim :)
Sağ olasın dostum, tv uygulaması ile ilgili kaynak konusunda çok güzel birşey çözdüm. Dediğim gibi kitlenme sorunu yaşamadan rahatça izlenecek hale getirecem şu yarışmayı bir atlatayım hele.

phasan

phasan

Üye
Kullananlar paylaşırsa guzel olur ben kullanmadıgım dan paylaşmadım arkadaşım

• Beğen
Tepkiler: mk148a
İnternettin HOCA

İnternettin HOCA

Üye
Vay be süpersin kardeşim..

Göndereni belli deil.

• Beğen
Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
Sağ olasın dostum, tv uygulaması ile ilgili kaynak konusunda çok güzel birşey çözdüm. Dediğim gibi kitlenme sorunu yaşamadan rahatça izlenecek hale getirecem şu yarışmayı bir atlatayım hele.

Eline sağlık diyelim şimdiden dostum :) bekliyoruz 4 gözle

Tofaş Doğan Bluetooth Stack ile gönderildi

• Beğen
mk148a

mk148a

Üye
    Konu Sahibi
Eline sağlık diyelim şimdiden dostum :) bekliyoruz 4 gözle

Tofaş Doğan Bluetooth Stack ile gönderildi
Bu arada yarışmanın ilk evresi bitti 149 uygulamadan ilk 15e giren uygulamalardan biriyim. Destekleriniz için çok teşekkür ederim. Finalistler 16-17 mayısda Odtüde ödül törenine katılacaklar ve törende 1. 2. ve 3. açıklanacak. HdTv ilk evreyi atlattı :) eğer ilk 3'e girersem uygulamam bir çok yerde yayınlanacak ona ek olarak google reklamlarında görüntülenecek ve kullanıcı sayısı dahada artacak. Tabi buda daha profesyonel çözümler bulmamı sağlayacak :)

• Beğen
Tepkiler: bulutsuzgece
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Bu arada yarışmanın ilk evresi bitti 149 uygulamadan ilk 15e giren uygulamalardan biriyim. Destekleriniz için çok teşekkür ederim. Finalistler 16-17 mayısda Odtüde ödül törenine katılacaklar ve törende 1. 2. ve 3. açıklanacak. HdTv ilk evreyi atlattı :) eğer ilk 3'e girersem uygulamam bir çok yerde yayınlanacak ona ek olarak google reklamlarında görüntülenecek ve kullanıcı sayısı dahada artacak. Tabi buda daha profesyonel çözümler bulmamı sağlayacak :)

Kesinlikle mağazadaki en iyi yerli yapımı tv uygulamalarından biri olduğunu söyleyebilirim.
Tekrar elinize sağlık.
Umarım derece alırsınız.

• Beğen
phasan

phasan

Üye
Merak ettim nasil uygulama yapiliyor arkadasim

mk148a

mk148a

Üye
    Konu Sahibi
Bu arada yarışmanın ilk evresi bitti 149 uygulamadan ilk 15e giren uygulamalardan biriyim. Finalistler 16-17 mayısda Odtüde ödül törenine katılacaklar ve törende 1. 2. ve 3. açıklanacak. HdTv ilk evreyi atlattı :) eğer ilk 3'e girersem uygulamam bir çok yerde yayınlanacak ona ek olarak google reklamlarında görüntülenecek ve kullanıcı sayısı dahada artacak. Tabi buda daha profesyonel çözümler bulmamı sağlayacak :)

Kesinlikle mağazadaki en iyi yerli yapımı tv uygulamalarından biri olduğunu söyleyebilirim.
Tekrar elinize sağlık.
Umarım derece alırsınız.
çok teşekkür ederim, bundan sonra arkaplanda çalışan radyo uygulamam olacak şuan herşey hazır gibi uygulamayı açıyorsun radyonu ayarlıyorsun arkaplana atıp internette gezilebiliyorsun.Arkadaşlar yeni sürümde Rtmp desteği gelecek, bu sayede mağazada ücretsiz rtmp desteği veren ilk uygulama olacak. Desteklemeye devam edin!

dawid

dawid

Üye
çok teşekkür ederim, bundan sonra arkaplanda çalışan radyo uygulamam olacak şuan herşey hazır gibi uygulamayı açıyorsun radyonu ayarlıyorsun arkaplana atıp internette gezilebiliyorsun.Arkadaşlar yeni sürümde Rtmp desteği gelecek, bu sayede mağazada ücretsiz rtmp desteği veren ilk uygulama olacak. Desteklemeye devam edin!
üstadım tv yi birde dikey izleme eklersen tadından yenmez

• Beğen
R.A.M

R.A.M

Üye
Ben kullanıyorum çok güzel olmuş teşekkürler

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

• Beğen
mk148a

mk148a

Üye
    Konu Sahibi
üstadım tv yi birde dikey izleme eklersen tadından yenmez
dikey izlemek de eklenebilir ama estetik açıdan kötü görüntü oluşturur diye tekrar düşünmeliyiz :)arkadaşlar uygulama ile ilgili sorunlarınızı burda uygun bir biçimde belirtebilirsiniz

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
bende dikey görüntülemeden yanayım. başta dikey görüntü olsun çevirince yataya dönsün. uygulama gayet güzel ama tv menüleri farklı şekilde düzenlense daha iyi olur bence.

skynet

Üye
Ben şuan ki halinden memnunum ama eğer olursa tek istediğim aynı moliplayer daki gibi menüden ses açma kapama gelsin şahsen uygulama benim için kusursuz olur :)

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Ekranı bölüp aynı anda iki kanalı birden görüntüleme olabilir birşeymi acaba.

Dumanla gönderildi.

• Beğen
Tepkiler: skynet
mk148a

mk148a

Üye
    Konu Sahibi
Ben şuan ki halinden memnunum ama eğer olursa tek istediğim aynı moliplayer daki gibi menüden ses açma kapama gelsin şahsen uygulama benim için kusursuz olur :)

Ses açma kapama stabil olmadığı için eklememiştim, microsoft sağ olsun ayarı yok playerının, ya tam açıyo ya komple kapıyo ortasını ayarlayamıyor o yüzden koyamadım.
Ekranı bölüp aynı anda iki kanalı birden görüntüleme olabilir birşeymi acaba.

Dumanla gönderildi.
tabiki olabilir aslında ama daha 1 kanalı açamayacak nete sahip olan adamlar var, sorunu bende buluyorlar, kendimden giriyorum bütün kanallar çalışıyo uygulamanın kanal hata listesine giriyuorum(uygulama anlık kanal hataları raporluyo) millet 3gden girmiş bende çalışan kanallar onlarda çalışmıyor, bu konuda yapacak birşey yok 256kbitlik kanal bile çalışmıyor adamda, adam gelip bana sayıyo sövüyo mağazada. Böyle şeyler oluncada hiç birşey yapasım gelmiyor, şeytan diyo paralı yap böylelerine :DOnun dışında arkadaşlar sorunları ve memnun olduğunuz özellikleri eklemeye devam edin, ben bu aralar güncelleme çıkaramayacağım mümnkün değil. Çünkü bütünleme sınavlarım var üniversiteyi bitirmekle uğraşıyorum, bu derdi atlatırsam koca bir yaz var o zamana daha güzel şeyler yapacağım.

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin ve skynet
Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
Süper bir uygulama çok teşekkürler.

Kfahaa007

Kfahaa007

Üye
Sağol

Kfahaa007 candır gerisi heyecan :)

• Beğen
mk148a

mk148a

Üye
    Konu Sahibi
Süper bir uygulama çok teşekkürler.
Arkadaşlar şuan bulut sistemi araştırmaktayım, uygulamada kanalların donma ve bozulma sorununa artık bende kıl olmaya başladım, ama bunu ben değil yayıncı yapıyor sürekli ya link değişiyor yada koruma getiriyor adamlarda haklı yani aynı anda 300-400 kişi girince onların sistemde çöküyor. Bende sunucu almayı düşünüyorum 100mbit yada 1gbitlik upload hızına sahip sunucular var bu sayede kaynağa 300-400 kişi aynı anda yüklenceğimize 1 kişi olarak benim sunucu yükleneceğiz benm uygulamadan gelen kullanıcılar benm sunucuma yüklenecekler ve kasma olmayacak diye düşünüyorum. Aslında türkiyede direk uydu cdn stream serverda alabilirim ama çok pahalı, aylık 500-600tl para lazım bunuda reklamlarıma günlük 1000 tıklama alarak yapabilirim şuan 200lerde :S, uygulamaya günde ortalama 3000 farklı ip giriyor(mesela dün 3046 farklı ip 2536 farklı telefon girmiş), herkes 1 kere tıklasa girdiğinde bu para çıkar ama bazıları hala reklamlar kaldırılsın diyor, ben sizin daha keyifli sinema ve tv yayını izlemeniz taraftarıyım, şuan 1 aylık bedava sunucu var bütünleme sınavlarım bitince onu kiralıcam, stream dağıtımı yapacağım bakalım ne kadar başaırılı oluyor, eğer sizler reklamlara her açılışta 1 kere tıklarsanız direk türkiyeden uydu yayını stream cdn serveri kiralayacağım o direk uydudan kanalı alacak az gecikmeyle size verecek ve hiç kasma olmayacak, çünkü uygulamamı maks aynı anda 500kişi kullanıyor oda maç vs. günleri, onun dışında günün en yoğun saaati 20:00-22:00 arasında 100-200 kişi arasında geziyor.
Sağol

Kfahaa007 candır gerisi heyecan :)
Sende sağ ol, en son yazdığımı sende oku kardeş, uygulama içine bu yazıyı koymayı düşünüyorum, diğer tv uygulamalarından bir farkımız olur en azından.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: maydinmaydin ve ceza87
Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
Arkadaşlar şuan bulut sistemi araştırmaktayım, uygulamada kanalların donma ve bozulma sorununa artık bende kıl olmaya başladım, ama bunu ben değil yayıncı yapıyor sürekli ya link değişiyor yada koruma getiriyor adamlarda haklı yani aynı anda 300-400 kişi girince onların sistemde çöküyor. Bende sunucu almayı düşünüyorum 100mbit yada 1gbitlik upload hızına sahip sunucular var bu sayede kaynağa 300-400 kişi aynı anda yüklenceğimize 1 kişi olarak benim sunucu yükleneceğiz benm uygulamadan gelen kullanıcılar benm sunucuma yüklenecekler ve kasma olmayacak diye düşünüyorum. Aslında türkiyede direk uydu cdn stream serverda alabilirim ama çok pahalı, aylık 500-600tl para lazım bunuda reklamlarıma günlük 1000 tıklama alarak yapabilirim şuan 200lerde :S, uygulamaya günde ortalama 3000 farklı ip giriyor, herkes 1 kere tıklasa girdiğinde bu para çıkar ama bazıları hala reklamlar kaldırılsın diyor, ben sizin daha keyifli sinema ve tv yayını izlemeniz taraftarıyım, şuan 1 aylık bedava sunucu var bütünleme sınavlarım bitince onu kiralıcam, stream dağıtımı yapacağım bakalım ne kadar başaırılı oluyor, eğer sizler reklamlara her açılışta 1 kere tıklarsanız direk türkiyeden uydu yayını stream cdn serveri kiralayacağım o direk uydudan kanalı alacak az gecikmeyle size verecek ve hiç kasma olmayacak, çünkü uygulamamı maks aynı anda 500kişi kullanıyor oda maç vs. günleri, onun dışında günün en yoğun saaati 20:00-22:00 arasında 100-200 kişi arasında geziyor.

Çok mantıklı olur hocam emekleriniz için teşekkürler

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Ses açma kapama stabil olmadığı için eklememiştim, microsoft sağ olsun ayarı yok playerının, ya tam açıyo ya komple kapıyo ortasını ayarlayamıyor o yüzden koyamadım.
tabiki olabilir aslında ama daha 1 kanalı açamayacak nete sahip olan adamlar var, sorunu bende buluyorlar, kendimden giriyorum bütün kanallar çalışıyo uygulamanın kanal hata listesine giriyuorum(uygulama anlık kanal hataları raporluyo) millet 3gden girmiş bende çalışan kanallar onlarda çalışmıyor, bu konuda yapacak birşey yok 256kbitlik kanal bile çalışmıyor adamda, adam gelip bana sayıyo sövüyo mağazada. Böyle şeyler oluncada hiç birşey yapasım gelmiyor, şeytan diyo paralı yap böylelerine :DOnun dışında arkadaşlar sorunları ve memnun olduğunuz özellikleri eklemeye devam edin, ben bu aralar güncelleme çıkaramayacağım mümnkün değil. Çünkü bütünleme sınavlarım var üniversiteyi bitirmekle uğraşıyorum, bu derdi atlatırsam koca bir yaz var o zamana daha güzel şeyler yapacağım.

sayıp sövenleri ciddiye alıp sakın vazgeçme. gerçekten güzel bir uygulama yapmışsın. wp 8.1 geldiğinde belki daha güzel özellikler katabilirsin. benim bir mobil tv uygulamasında olmasını istediğim birkaç özellik var. sistem hepsine izin verirmi bilmiyorum. ses olayını izah etmişsin zaten ama ben genel olarak bir tv uygulamasında görmek istediğim şeyleri sıralayacağım.

- izleme ekranı üzerinden ses ayarı yapabilme
-izleme ekranı üzerinden parlaklık ayarı yapabilme
-otomatik kapanması için zamanlama ayarı yapabilme
-dikey duruşta yarım ekran izleyebilme
-twitter entegrasyonu. izleme ekranını küçültüp yan tarafında twitter mesajlarını okuyup yazabilme
-kanal listesindeki sıralamayı düzenleyebilme, kategori oluşturabilme
-tam ekran izleme anında geri,home ve arama tuşlarını devre dışı bırakabilme.

bunların hepsi mümkün olabilir mi bilmiyorum. mesela twitter olayı harika olurdu. mesela bir program izliyorum ve twitter ile programa katılmak istiyorum. twitter uygulamasını açmak için tv yi kapatmam gerekiyor. ama böyle bir entegrasyon olsa tv izlerken dahi twit atılabilir.

bir de şuanki yatay izleme modunda kanal listesi logolar halinde yukarıya konumlandırılmış. ekrana dokunup kanal listesinin görünmesini sağladığımızda o an izlediğimiz kanalın logosu altta kalıyor ve hangi kanalı izliyordum bu hangisiydi diyebiliyor insan. bence ekranda o an izlenen kanalın adı alttaki gri bölümde yazsa iyi olur.

tekrardan emeğine sağlık. teşekkürler. sınavlarında da başarılar.

• Beğen

Üst Alt