Haber HdTv Canlı Tv programı Atv,Star,Show,Kanal d çalışıyor

Sponsorlu Bağlantılar

Uygulama Hakkında Düşünceleriniz

• Kullanılan toplam oy
    35
mk148a

mk148a

Üye
    Konu Sahibi
HdTv Canlı Tv programı Atv,Star,Show,Kanal d çalışıyor
Arkadaşlar öncelikle program bana aittir, kodlanmasından tasarımına kadar bir dizi işlemi ben yaptım. Özellikle windows phone 8 işletim sisteminin iphone ve androidin aksine bir çok stream video formatını desteklememesi yüzünden çoğu insanın daha önce emek verip yaptığı uygulamalar şuan çalışmadığı için ve insanlar bundan şikayet ettiği için böyle bir uygulama geliştirme kararı aldım aylarca süren uğraşlar sonucu bu uygulamamı yapabildim.

Uygulama özellikleri

İsim

HdTv

Windows Mağaza İndirme Linki

Açıklamalar

Hd Tv, Türk tv kanallarını canlı olarak, kaliteli ve akıcı bir şekilde izleyebileceğiniz mobil televizyon uygulamasıdır. Hd Tv sayesinde canlı yayını duraklatabilir, daha sonra izlemeye kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
Uygulama içinden ya da mağazadan olumlu değerlendirmeler yapılması durumunda, uygulamaya istekleriniz doğrultusunda yeni özellikler eklenecektir.

Onun dışında arkadaşlar programın eksiklerini beğenmediğiniz yönlerini burda ve mağazada yazarken lütfen üslubunuza dikkat edin, bir program geliştirilirken çok emek harcanıyor, özellikle diğer canlı tv yapan arkadaşların mağazada aldığı adapsız yorumlar üzerine böyle bir uyarı yazma gereği duydum.

Uygulama kullanım özeti(10 mart -16 mart arası)
Update 2.4.4.0
*Çalışmayan kanalların büyük bir kısmı düzeltildi

Update 2.4.3.3
*Spor kategorisinin sonuna Dünya Kupası için yabancı kaynaklı spor kanalları eklendi
(Dil türkçe değil, sağlam link bulundukça alternatifler artacak)

Update 2.4.2.0

*Doğadaki insan belgeseli 20 bölümü eklendi
*Çalışmayan kanallar düzeltildi
*Playerda iken ani kapanma sorunu giderildi

Update 2.4.1.0
*Player paket kodları güncellendi(bugün güncelleme çıkmış)
*Alternatif kanal ve kalite listesi atma/takılma sorunu düzeltildi
*Doğada tek başına belgeseli telifinden izin alınarak test amaçlı eklendi
*Kullanıcı listesi hata sorunu giderildi

Update 2.4
*Uygulama wp8.1 tabanında yeniden kodlandı hatalar giderildi
*Alternatif kanal ve kalite listesi eklendi
*Bozulan kanalları otomatik tespit özelliği eklendi
*Doğada tek başına belgeseli test amaçlı eklendi

Update 2.3.3 (14.05.2014)
*Player kodları yenilendi
*Ulusal kanal,star,show tv ve idman tv düzeltildi.
*Kullanıcıların isteği üzerine dini kanallar bölümü açıldı.
*Anasayfada geri butonuna basınca çıkış etkinleştirildi.

Update 2.3.2
*Player yenilendi bellek kullanımı azaltıldı
*Donma sorunu olan, çalışmayan kanallar düzeltildi.
*Playerdayken kanallarda gezerken geri butonu sorunu giderildi.
*Ayrıca uygulamadan atma sorunu düzeltildi

Update 2.2
*Yeni kanallar eklendi
*Çalışmayan kanallar kaldırıldı
*Kullanıcıların m3u8 ve mms linklerini açıp saklayabilecekleri kullanıcı listesi eklendi
*Uygulamaya kanal izlerken yukardan hızlı kanal değiştirme sliderı eklendi
*Playera optimizasyon yapıldı(bekleme ve donma sorunu için)
*Uygulamaya hafıza optimizasyonu yapıldı, hafıza kullanımı azaltıldı

Update 2.1
*Kullanıcıların istekleri dikkate alınarak yeni kanallar eklendi bazı kanallarda donma sorunları giderildi
*Yayın akışları eklendi
*Uygulama ikonu basitleştirildi.
*Kanallar kategorilere ayrıldı, spor,haber,belgesel,müzik,çocuk kanalları eklendi.

Update 2.0
*Cnbc-e tv uygulamasında aldığımız olumlu yorumlar üzerine uygulamamızın kanal sayısını arttırarak "Hd Tv" adıyla güncelleme yaptık.
*Tüm kanallar sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.
*Uygulama ikonu değiştirildi, tasarım düzeltildi.
*8 adet sinema kanalı eklendi

Uygulamadan Fotoğraflar

Programı kısaca çalışmasını gösteren video
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Rainesto, 4MaGuS, OnurYurdakul ve 3 diğerleri

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Konu ve uygulama için teşekkürler.
Yerli geliştirici uygulaması olduğundan, daha çok kişinin tanıması adına WP Genel bölümüne taşınmıştır.

Dilaver Kaplan

Dilaver Kaplan

Üye
Kardeş Birde az tv ,idman tv falan eklesen çünkü şampiyonlar ligi maçları orada yani teldn izleme şansımız olsun :)

• Beğen
Tepkiler: mk148a
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
oldukça güzele benziyor. ellerinize sağlık. wifi de henüz deneyemedim ama 3g bağlantıda birkaç kanal denedim gayet hızlı açtı. görüntünün ekranı tamamen kaplaması da gayet güzel bişey. sanırım ekran döndürme yok.

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
Öncelikle eline sağlık :) indirdim ve mağaza da yorumumu yaptım. Bence tek eksik dahili ses açıp kısma butonunun olmaması.Zamanla da kanallar artacaktır eminim.başlangıç için gayet güzel.Başarılar.

• Beğen
Dilaver Kaplan

Dilaver Kaplan

Üye
Gerçekten açılış hızı falan güzel fakat bu ne kadar veri yer?

• Beğen
mk148a

mk148a

Üye
    Konu Sahibi
Kardeş Birde az tv ,idman tv falan eklesen çünkü şampiyonlar ligi maçları orada yani teldn izleme şansımız olsun :)
Öncelikle yorumun için teşekkür ederim dostum, sizlerin istekleri benim için çok önemli.
Uygulama içine sinema bölümü yaptığım gibi birde spor bölümü yapmayı düşünüyorum yerli spor kanallarını eğer çalıştırabilirsem senin dediğin kanallarıda ekleyeceğim. Onun dışında aslında ligtv olayına bile girilebilir ama yasal olmadığı için koymadım. İkinci seçenek olarak oraya bir link girme yeri yaparım kendin pişir kendi ye mantığı izlemek istediğin yerin linki patladımı netten bulur eklersin o şekilde olabilir.
Öncelikle eline sağlık :) indirdim ve mağaza da yorumumu yaptım. Bence tek eksik dahili ses açıp kısma butonunun olmaması.Zamanla da kanallar artacaktır eminim.başlangıç için gayet güzel.Başarılar.
Teşekkür ederim:), aynen o ses tuşu olayını düşünmüştüm açıkcası geliştirme sırasında gerçek telefon değil emulatör üzerinde testler yaptım mutlaka birşeyleri çıkacaktır. Telefonun kendi ses açma kapama tuşunu denedinmi işe yarıyor mu? Bir sonraki sürümde onuda eklemeye çalışacağım.

erdincpolat

erdincpolat

Üye
Eline sağlık gerçekten çalışıyor. Ufak tefek eklemeler olabilir. Oy kullandım. Markette de bir yorum yazılır bu uygulamaya

• Beğen
mk148a

mk148a

Üye
    Konu Sahibi
Gerçekten açılış hızı falan güzel fakat bu ne kadar veri yer?
Teşekkürler, daha kodlara ufak bir optimizasyon daha yaparak açılışı hızlandırmayı düşünüyorum.
Soruna gelince ben uygulamayı test ederken görev yöneticisinden baktığım kadarıyla 1.5mbit ile 2mbit arası internet kullanıyordu. Ama kanaldan kanala değişiyor çok kaliteli kanallarda var tabi biraz yavaş açılıyor beklemek gerekiyor onlarda. Ben emülatör üzerinden yaptığım için kullandığı veriyi windowsdan görebildim ama 3gde nasıl olur hiç bir fikrim yok henüz. Belki içine uygulamanın kullandığı veriyi loglayacak bişey yazarım ona göre ayar çekeriz. Zaten kasmalar olan kanalların daha düşük kalitelilerini bulup kalite-hız dengesini sağlamaya çalışacağım.
Eline sağlık gerçekten çalışıyor. Ufak tefek eklemeler olabilir. Oy kullandım. Markette de bir yorum yazılır bu uygulamaya
Teşekkürler, tabiki bu daha ilk sürüm bu arada ufak bir ekleme yaptım cnbce kanalının daha kalitelisini buldum onu değiştirdim şuan güncelleme sertifikasyon aşamasında 48saat içinde yayınlanır mağazaya.

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
öncelikle teşekkürler uygulama için arkadaşım belgesel bölümü varmı acaba ? eklemeyide düşünyormusun ?

• Beğen
mk148a

mk148a

Üye
    Konu Sahibi
öncelikle teşekkürler uygulama için arkadaşım belgesel bölümü varmı acaba ? eklemeyide düşünyormusun ?
Ya aslında elimde bir belgesel kanalı vardı ama ilk uygulamaya eklemeyim dedim çünkü bir tane olunca başkalarınıda eklemek gerecek ama madem istiyorsunuz eklerim tabiki. Bana kanal ismi verirseniz arayıp bulmam daha kolay olur, hangi kanal yada kanalları tercih edersiniz?

Yorumları yapan arkadaşlara çok teşekkür ederim

• Beğen
Tepkiler: Makale_Helvetia

Ugr288

Üye
Merhabalar ,
Gorduğum kadarıyla yayında sorun yok uygulamanızı beğendim , güzel olmuş :)
Şuan mağazada ücretli ve çöp tv uygulamaları var , ve bozuklar neredeyse.
Şuan Tvizle ve sizin uygulamanız yayın konusunda hoşuma gitti.

• Beğen
mk148a

mk148a

Üye
    Konu Sahibi
Merhabalar ,
Teşekkürler aslında insan bu kadar uğraş ücretsiz diye yakınıyor yazarken, çünkü yazıyorsun çalışmıyor sonra düzeltmekle saatlerce günlerce uğraş, herşey bitsin uygulamayı microsofta gönderiyorum bir de o bir şey çıkarıyor yok orası olmamış yok aynı şeyden ikitane var falan filan baya ayar oluyor insan:). Ama sonra böyle güzel yorumlar görünce insan ücretsizde olsa mutlu oluyor birişe yaradığını düşünüyor.

• Beğen
Tepkiler: Dilaver Kaplan ve .caner.
Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
Öncelikle yorumun için teşekkür ederim dostum, sizlerin istekleri benim için çok önemli.
Uygulama içine sinema bölümü yaptığım gibi birde spor bölümü yapmayı düşünüyorum yerli spor kanallarını eğer çalıştırabilirsem senin dediğin kanallarıda ekleyeceğim. Onun dışında aslında ligtv olayına bile girilebilir ama yasal olmadığı için koymadım. İkinci seçenek olarak oraya bir link girme yeri yaparım kendin pişir kendi ye mantığı izlemek istediğin yerin linki patladımı netten bulur eklersin o şekilde olabilir.
Teşekkür ederim:), aynen o ses tuşu olayını düşünmüştüm açıkcası geliştirme sırasında gerçek telefon değil emulatör üzerinde testler yaptım mutlaka birşeyleri çıkacaktır. Telefonun kendi ses açma kapama tuşunu denedinmi işe yarıyor mu? Bir sonraki sürümde onuda eklemeye çalışacağım.
çalışıyor ancak dahili ses yükseltme de eklenirse iyi olur.her kanalın ses seviyesi farklı oluyor malum.telefonun ses seviyesi de yetmiyor bazen. Bir de sinema kanallarını açamadım.birşey çıkmıyor.onunla da ilgilenirsin Bi ara :)

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Ya aslında elimde bir belgesel kanalı vardı ama ilk uygulamaya eklemeyim dedim çünkü bir tane olunca başkalarınıda eklemek gerecek ama madem istiyorsunuz eklerim tabiki. Bana kanal ismi verirseniz arayıp bulmam daha kolay olur, hangi kanal yada kanalları tercih edersiniz?

Yorumları yapan arkadaşlara çok teşekkür ederim
discovery channel ve ona benzer tip kanallar olabilir

• Beğen
Tepkiler: TeknoÖmer ve .caner.
kursat99

kursat99

Üye
Öncelikle çok teşekkürler bu uygulama için. Sizin de bahsettiğiniz gibi kalite düşürme ayarı gibi bir şey çok iyi olur. Malum Turkcell'in kotası dolunca (96 kbps e düşünce) bu kalitede izlemek çok zor olur. :)

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Halk TV'yi ekleme imkanınız var mı?

• Beğen
Tepkiler: Bay H, ademoz05 ve .caner.
dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
ben indirim şimdi Haber kanalları da olmalı cnnturk ntv trt haber trt serisi aslında en azından çok izlenenler güzel program olmuş geç açılmalar oluyor heralde neredeyse açılmıyor diyecek kadar geç sinema kanalları açılıyormu bende açılmadı

• Beğen
kesasd

kesasd

Üye
Merhabalar ,

Üstüme alındım bu mesajı? :)

• Beğen
Tepkiler: bulutsuzgece

Üst Alt