Yardım Hat sorunu ve Rom sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

MrSlime

MrSlime

Üye
    Konu Sahibi
Hat sorunu ve Rom sorunu
Öncelikle iyi forumlar,iyi günler arkadaşlar.Benim sorunum şu;Wileyfox v2[v1'dede aynısı var] custom romunda telefon hiç bir hattı tam olarak tanımıyor,yarım yamalak tanıyor.Şöyle anlatayım şu wifidir,alarmdır,saattir,pildir o yukarı taraftaki durum çubuğunda şebeke olarak full gösteriliyor orayı aşağı çekip bildirim barına bakıldığında ise "Yalnızca acil aramalar" veya "Sim kartı yok" yazıyor ve hiç çekmiyor gösteriyor.İşin tuhafı her hatta denedim [Vodafone,avea,bimcell,turkcell] hepsinde aynı sorun oldu.Kimisinde acil aramalar kimisinde kart yok dedi.Dün bimcell'de bu sorun vardı Turkcell hattımı taktığımda sıkıntı olmuyordu.İşin tuhafı bimcellde dost paket denilen 500dk her yöne+1gb internetten sadece 500 dk her yönesini kullanabiliyorum internet aynı aldığım gibi 1024 mb olarak duruyor.Apn ayarları falan herşey yapılı.Bunu rom değiştirmeden nasıl düzeltebilirim bir yöntem var mı ?Biraz araştırdım forumda benden başka 1-2 kişi daha yaşamış bu sorunu,hatların 3g'si kullanılamıyor.Eğer rom değiştirmeden düzeltilmiyorsa Wileyfox Swift v2 romundan geçebilceğim telefonu garanti kapsamına sokucak 6.0.1 stock rom var mı acaba forumda?Dün neredeyse tüm hepsini denedim telefonu zor kurtardım.Yaşadığım sorunlar ise şunlardı:1- Boot ekranı yok[Linux pengueni geliyordu sadece]. 2-Hiç bir roma geçemedim v2 hariç gerek restore yöntemi gerek adb ile gerek normal flashlama ile hiç biriyle geçemedim.geçmeyi denediğimde ya penguen geldi yada penguen geldi daha sonra boot animation[şu marsmallowda balonlar birbirine birşeyler fırlatıyorya orası ya kasa kasa geldi zar zor geldikten sonra tekrar telefon kapanıyor ve penguen daha sonrasında tekrardan animasyon falan filan.

Kısacası ne yapıcam ben şimdi?İki çözüm var sanırım ya telefonun stock romunda döncem[telefonum tek hatlı lütfen çift hat romu vermeyin sorunun bundan kaynaklandığını düşünüyorum]Ya da ayar oynamalarıyla falan wileyfox swift v2 romunda kalarak düzelticem.Lütfen yardımcı olun hocalarım,abilerim.Şimdiden teşekkürler