Hasarlı evini Halatla ağaca bağladı


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
tragedie

tragedie

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Evin kolonlarını ağaca çelik halatla bağladı

Rize'de maden çıkartmak için yapılan patlatmalar evlerde hasar oluşmasına sebep olduÇayeli ilçesi Madenli beldesinde Kanadalı bir firma tarafından işletilen bakır madeninin üst kısmında bulunan Maden Mahallesi’ndeki bazı evlerde, maden çıkartmak için dinamit patlatılması sonucu duvar ve kolonlarda çatlaklar oluştu.

Olaya tepki gösteren mahalle sakinleri, mahallenin girişine “halatlarla bağlanmış hasarlı evlere gider” tabelası koydu. Bazı vatandaşlar ise “dikkat yoldan çıkmayın arazide kuyular var, düşebilirsiniz” şeklinde yazılı afişler astı. Evinde hasar oluşan vatandaşların bazıları kütüklerle evini desteklerken, Ahmet Sarıoğlu ise evin kolonlarını, ağaca çelik halatla bağladı
Madenli Belediye Başkanı Mustafa Tüylüoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, madende yüzeye yakın yerlerdeki madeni çıkartmak için patlatılan dinamitler nedeniyle Maden Mahallesi’ndeki bazı evlerin hasar gördüğünü söyledi.

Bu durum üzerine madeni işleten şirkete müracaat edildiğini anlatan Tüylüoğlu, “Maden işleten firma da hasar tespiti için başka bir firma ile anlaştı. Bu firma şu anda hasar tespit çalışmalarını yapıyor. Bizden de 1 ay süre istediler. Bu sürenin 15 günü geçti” dedi.


Tüylüoğlu, mağdur olan ve evi kullanılamaz hale gelen vatandaşlara maden işleten firmanın yeni daire alacağını savunarak, “Güçlendirme ile kurtarılacak evlere ise bu yönde işlem yapılacak. Gerekli incelemelerin yapılmasını bekliyoruz. Mahallede bazı arazilerde de çatlaklar var. Aslında bu arazilerin de satılması lazım. Firma bu yönde de teklif yaptı ama vatandaşlarımız arazilerini vermeyi kabul etmiyor. Bu yerlerde de ileride sorun olabilir” diye konuştu. (aa)
 
  • Beğen
Tepkiler: Tuba ve zaza
zaza

zaza

Üye
boşuna yapmışlar toprak kayarsa ne ağaç bırakır nede ev ağaç taşıyamaz
 
e1b1

e1b1

Üye
türk aklı işte bizim kadar zeki millet yok ..:tmm:
 
e1b1

e1b1

Üye
taaaşşşır hem de öylebi taşır ki taşımasa niye yapmış
 
e1b1

e1b1

Üye
ammaaaan ..adam o zamana kadar ölü zaten ayaklı mezar gibi ..
 
Tuba

Tuba

Üye
Çaresizlik insana herşeyi yaptırıyor :(
yaptıkları bi umut işte kendilerince tedbir ellerinden geldiğince Allah yardımcıları olsun...
 
Utku

Utku

Üye
türk aklı
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt