hangi hosting.. ???

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

_GiTaRisT_

Üye
    Konu Sahibi
hangi hosting.. ???
arkadaşlar ben invision power board temalarıyla yapılmış bir forum sitesi açmak istiyorum..ama bedava değil..belli başlı bir anasayfası olacak portal gibi en az maxicep gibi başarılı bir host istiyorum..hangi hosting firmasıyla anlaşmalıyım..yada görüşmeliyim..mesela maxicep sitesini hangi hosting firması barındırıyor..merak etmeyin site açılsın sizlerede görev var :DD birileri yardım ederse sevinirim..

_GiTaRisT_

Üye
    Konu Sahibi
yok aabicim site ölmüşte haberimiz yok...

2-3 gündür bu konuya cevap bekliyorum..hala cevap yok..

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Görmedim yoksa cevap yazar ve yardımcı olurdum hatta şimdi bi nezle ediyorum :)

MaxiCep, sanırım negahost serverlarında barınıyor ve negative oranın temsilcilerinden galiba çünkü aylık ödeme yapılan hesap numaralarında onun adı geçiyor. Negahost'un hizmeti vs. iyidir ve paket fiyatları bayaği iyi.

İncelemek için :

Ayrıca forumu İnvision power board ile kuracaksan invision power board paralıdır ve seninde irtibata geçip satın alman gerekiyor eğer satın almadan kullanırsan en az 2 ay max. 1 yada 1.5 yıl içinde hosting firmana şikayet ederler onlarda zorunlu olarak kapatmak zorunda kalırlar, kapatmadıkları takdirde hem seni hemde hosting şirketini mahkemeye verme hakkına sahipler. Almak istiyorsan 100$ gibi bir paraya 2.x.x versiyonlarından birisini alabilirsin.

_GiTaRisT_

Üye
    Konu Sahibi
okadarı beni aşar...ben yıllık 50 dolara en az bu sitenin özelliklerini taşıyabilecek belli başlı bi anasayfası olacak reklam alımı yapabileceğim com uzantılı php-nuke kaldırabilecek bi host arıyorum..

bana yardımcı olabilirseniz sevinirim...

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Zaten her forumun kendi portalı vardır (ana sayfası) onu senin aktif hale getirmen ve tasarımını yapman lazım.

Negahost'ta 100 mb alan olan var ve MySQL desteğide mevcut fakat forumun tutulduğu takdirde en az 1 yıl gibi bir süre idare eder seni.

*.com uzantısını senin ayrıca satın alman lazım, domain adı ve uzantısı alacağın hosting ile birlikte gelmez onun kayıt fiyatıda yıllık 6$ ila 15$ arası değişiyor.

Reklam alımını ise her şekilde yapabilirsin tabii paralı olarak hostingini aldığın takdirde yoksa bedava verilen forum ve hostinglerde reklam alımı yapamazsın yaparsın ama reklamdan gelen ücret sana değil forumu aldığın yere gönderirler o yüzden eğer reklam ücretini kendin almak istiyorsan negahost gibi bir histing şirketinden hosting alman lazım.

Alacağın hosting'te dikkat edeceğin özellikler:
1-) Forum kurmaya niyetli isen alacağın hosting'in MySQL destekli olmasına dikkat et eğer bu destek olmaz ise forumu kuramazsın bazıları kuruluyor diye okumuştum ama çoğu kişi bu yüzden boşa para dökmüştür.

2-) Alacağın hosting paketinin alanı ve bandwith(internet trafiği)'ine dikkat etmelisin 15 gb. alan veripte 1 gb bandwith veren firmalar var ve bu yetersizdir yani senin harcama hakına sahip olduğun bandwith biterse ya ay başını bekliyeceksin yada parasını verip trafiğini tekrar açtıracaksın.

3-) Yukarda da yazdım eğer invision power board kuracaksan satın almak zorundasın. Bedava olarak PhpBB forum kullanabilirsin. Ayrıca Vbullettinde invision power board gibi paralıdır.

_GiTaRisT_

Üye
    Konu Sahibi
sağolasın chawrash...
ben negahost u bi araştırıyım..hostu aldıktan sonra senden yardım isteyebilir miyim peki??
tek başıma yapabileceğüimi sanmıyorum..
herşey için teşekkürler..

_GiTaRisT_

Üye
    Konu Sahibi
nega hosttan buldum bir tane...

Disk Space (Mb) 5500 Mb
Data Transfer (Gb/mo.) * 90 Gb
Your Own Domain Yes
Online Site Builder ? Yes
Microsoft FrontPage Extensions Yes
CGI-Bin Support Yes
Backup of the user's data daily

işte bazı özellikleri

Forums: PhpBB and InvisionBoard
Shopping cart: Agora Cart and osCommerce
PHP-Nuke Portal and different Content Management Systems
Online Blog Software
Online Photo Gallery
FormMail Clone, Site Search
Chat Rooms and Guestbooks
Counter, Clock
And some other useful scripts...

bunlarda ne bilmiyorum ama..

Domain Name Registration $9.95/year
Additional Bandwidth $1/Gb
setup fee
Additional disk space $10/100Mb
setup fee
1 Additional POP3 account $0.5 setup fee
Additional MySQL database $2 setup fee
Additional Domain on account (more than in plan for free) $5 setup fee
Additional Sub-domain $1 setup fee

neyse sen onay veriyorsan alacam bunu...

fiyatı nasıl??

istersen link veriyimde bi incele...yanlış birşey yapmayım..

cevabını bekliyorum ;;) ;)

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Özellikler güzel ama bana pek sağlam bir yer gibi gelmedi.

Site acemice hazırlanmış gibi + site yabancı iletişim zorluğu çekebilirsin, ingilizcen yoksa tabii.

Ben sana başka bir adres verim hem türkçe hemde şirket kurmuş adamlar istanbulda.

?

Burası güzeldir, gerek fiyatı gerekse hizmeti ile güvenilir bir yer, gecenin dördünde iletişime geçebildim adamlarla, sen birde burayı incele.

Herhangi bir sorun olursa yaz elimden geldiği kadar yardımcı olurum.

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Site açmaktan vazgeçtin galiba : )

_GiTaRisT_

Üye
    Konu Sahibi
yok bi tanıdığım böyle host firmaları varya onlar gibi bir firma açacakmış..o olmazsa sizin dediklerinizi yapacağım..

ama siteyi aldıktan sonra sizden yine yardım isterim haberiniz olsun :DD

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Elimizden geldiği kadar yardımcı oluruz merak etme sen.

_GiTaRisT_

Üye
    Konu Sahibi
sağolasın..ilk sana koşarım merak etme. :DD

sultan

<div class='quotetop'>(ChavRash &#064; Oct 9 2005, 12&#58;53 AM) [post=187284]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Görmedim yoksa cevap yazar ve yardımcı olurdum hatta şimdi bi nezle ediyorum

MaxiCep, sanırım negahost serverlarında barınıyor ve negative oranın temsilcilerinden galiba çünkü aylık ödeme yapılan hesap numaralarında onun adı geçiyor. Negahost&#39;un hizmeti vs. iyidir ve paket fiyatları bayaği iyi.

İncelemek için :

Ayrıca forumu İnvision power board ile kuracaksan invision power board paralıdır ve seninde irtibata geçip satın alman gerekiyor eğer satın almadan kullanırsan en az 2 ay max. 1 yada 1.5 yıl içinde hosting firmana şikayet ederler onlarda zorunlu olarak kapatmak zorunda kalırlar, kapatmadıkları takdirde hem seni hemde hosting şirketini mahkemeye verme hakkına sahipler. Almak istiyorsan 100&#036; gibi bir paraya 2.x.x versiyonlarından birisini alabilirsin.
[/b][/quote]

patlamış site

serce1984

Üye
Ucuz ve güvenilir hosting ariyan arkadaslar bende bir öneri

sinirsiz hosting yillik ücreti sadece 39,00 ben kullaniyorum ve cok memnunum. Control paneli plesk...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt