Hafıza Kartı Sorunu ( Disk Yazmaya Karşı Korumalı Hatası ! )

Sponsorlu Bağlantılar

sukruyurt

Üye
laptopumda microSD adaptörü taktığımda mavi ekrançıkıyor, laptopu kapatıp açıyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

mcgunnies

mcgunnies

Üye
laptopumda microSD adaptörü taktığımda mavi ekrançıkıyor, laptopu kapatıp açıyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

Muhtemelen vrüs tipi bir zararlı içerik var bu yüzden yapabilir.Lütfen antivrüs taramasından geçirin yada çok öenmli bilgileriniz yoksa silip birde öyle deneyiniz teşekküler

merty24

merty24

Üye

Burak

Üye
bendede çok oluyor :(

pepitu

Üye
okuyucuya takmadan önce micro sd adapter a takıyorsun ya hafıza kartını işte o micro sd adapter da lock var onun açık olması gerekiyor yoksa böyle mesaj alırsın

Allah senden razı olsun adamım :)

Uzman_k1nq

Üye
Arkadaşlar benim Hafıza Kartım yazımaya korumalı hata veriyor çözümünü bilen varsa lütfen yardım etsin

yavuzkusak

Üye
Çalıştır\regedit\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies
Sağ tarafta "WriteProtect" yazan yere gir ve Değer Verisini 0 yap...

kardeş allah razı olsun 1 kartı kırdım :D diğeri de gidiyordu sayende blader eyw.

koliq55

Üye
kartta LOCK die yazı var onu kaldrıcan yada indricen tek caresı o!!!

burakkutluca09

Üye
arkadaşlar ben bugün kart okuyucu aldım telefona takılan küçük kartı takıyorum biçimledir diyo basıyorum biçimlendirilmiyo yardıma gidin diyo ama fotoğraf makinasına takılanı da okuyor.. noolur yardın eddinnn.......

--------------- Ekleme ---------------

arkadaşlar ben bugün kart okuyucu aldım telefona takılan küçük kartı takıyorum biçimledir diyo basıyorum biçimlendirilmiyo yardıma gidin diyo ama fotoğraf makinasına takılanı da okuyor.. noolur yardın eddinnn.......

--------------- Ekleme ---------------

rafflesia_zaman

Üye
olmuyor naptıysam :S

punqermojo

Üye
o hata bendede var nalet olsun hiçbir müzik açılmıyor ve hafıza akrtımma birden bu dsoyalar geldi silinemiyor :(

ilo53

ilo53

Üye
arkadaslar telefondan bıcımlendırdım ortadan kaltı ama tekrar oluyor

UNALARK

UNALARK

Üye
ya arkadaşım çok sağol.kilit tuşuymuş sorun

realraven

Üye
Arkadaşlar bende 2 gb kart var WIN7 kurulu iken dosyalar atmış oto teyp te kullanmıştım geçenlerde XP yüklemek zorunda kaldım şimdi kartı taktım içine ne dosya atabiliyorum ne de format! Olay kilitlede alakalı olabilir ama mantıken bakarsak yazılımla alakalı! Bu benim başımdan geçmiş bir olaydır. Çözümü bulursam yazacağım. saygılar...

SONERT3

Üye
teşekkürler sağolun. bilginiz faydalı oldu

Lazysheepherd

Üye

Aynı sorunu yaşıyordum, her çözümü denedim. Kayıt girdilerini (Regedit) kurcalamak işe yaramadı ( Çünkü aksine bi işlem yapmamıştım,belki sizde işe yarayabilir) cinn'in çözümünü uyguladım "h.kartını telefona taktım ekstradan hafıza kartına girdim sonra bi daha taktım hafıza kart okuyucusuna hatayı vermedi " Kartı takınca bikaç kez biçimlendirdim şuan sonunsuz çalışıyor.

CarTiell

CarTiell

Üye
Bu Konuyu Açma Gereği Hissettim Çünkü Bu Konu Hakkında O kadar Araştırmama Rağmen Elle Tutulur Bir Şey Çıkmadı.

Genellikle İnternet Cafelerde Olutor Bu Tür Kısıtlamalar...

Flash Bellek Takıyorsunuz. Disk Yazmaya KArşı Korumalı Hatası Alıyorsunuz..
Eğer Regediti Açabiliyorsanız Sorun Yok.
Bir ÇokDöküman Var Nette Ama Ben Her iki ihtimalide sizlerle Paylaşma gereği hissettim..

Regediti Açabiliyorsanız Şu Yolu izleyiniz.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies /v WriteProtect Değeri 1 ise 0 yapınız. Flash beleğe girip yenileme yapın. ok.

ikinci Seçenek.
Disk Yazmaya Karşı Korumalı Ve Regedit Yöneticiniz Tarafından Devre Dışı Bıreakılmış...

Başlat>Çalıştır
Şu Kodu Kopyalayıp Yapıştırın. tamam deyin işlem ok..

REG add HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies /v WriteProtect /t REG_DWORD /d 0 /f

realraven

Üye
Arkadaşlar bende 2 gb kart var WIN7 kurulu iken dosyalar atmış oto teyp te kullanmıştım geçenlerde XP yüklemek zorunda kaldım şimdi kartı taktım içine ne dosya atabiliyorum ne de format! Olay kilitlede alakalı olabilir ama mantıken bakarsak yazılımla alakalı! Bu benim başımdan geçmiş bir olaydır. Çözümü bulursam yazacağım. saygılar...

Hafıza kartını fotoğraf makinasına taktım FORMATLADIM daha sonra PC ye takıp tekrar FORMATLADIM sorun halloldu. Saygılar :bigstar:

ÖZc@N GRaffİTi

ÖZc@N GRaffİTi

Üye
yazdığınız hiçbişey yaramadı beyler kafayı yedim ama sorunu çözdüm... kartı kağıtla sıkştırıp yerine tam oturtunca oldu (mmc kart) bu yalancılara kapak olsun 1 saat okudum ama yazılan şeyler bi işe.. yaramadı ok...

mcgunnies

mcgunnies

Üye
yazdığınız hiçbişey yaramadı beyler kafayı yedim ama sorunu çözdüm... kartı kağıtla sıkştırıp yerine tam oturtunca oldu (mmc kart) bu yalancılara kapak olsun 1 saat okudum ama yazılan şeyler bi işe.. yaramadı ok...
Sizi şiddetle kınıyorum yardımcı olup bilgilerimizi paylaşıyoruz siz bizi yalancılıkla suçluyorsunuz yetkililerden gereğinin yapıllması konusunda istekte bulunuyorum

Üst Alt