hack yapamayan arkadaşlara tüm dosyaları ekliyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alp2er

Üye
server.exe dıyorsun da bu trojan gıbı geldı bana

sabri04x

sabri04x

Üye
    Konu Sahibi
sen antivirüsmüsün ki trojen diyosun bende kaspersky var 2010 var hiçbir virüs geçemez ve ben kendim denedim çalışıyor :nono:

seckin_22

Üye
eline sağlık arkadaşım güzel paylaşım ;)

lülüü

Üye
arkadasım söyledigin adımları tek tek yaptım 18 soruya yes dedim yanlız install serwer doysını c:sys/bin klasörüne atamıyorum cünkı bulamıyorum tl n78 cwp atarsan sewınhrhm

haltie

haltie

Üye
tesekkurler

sabri04x

sabri04x

Üye
    Konu Sahibi
lülüü kardeş instal server klasörünün içindeki dosyayı bin kasörüne at klasörü deyil

lülüü

Üye
lülüü kardeş instal server klasörünün içindeki dosyayı bin kasörüne at klasörü deyil

kardeş ben bin klasörünü açamıyorum zaten hellocarbide de 18 soruya cvp veriyom ama yinede bin klasörü açılmıyo buna ne yapmam gerekiyo yardımcı olursanız sevinirim

sabri04x

sabri04x

Üye
    Konu Sahibi
kardeş sen yapılanı aynen yapamamışsındır önce exploreri ac telde 0 tuşuna bas ayarlar cıkıyo orda bütün kutuları işaretle tamam de menu tuşuyla cık yani program arka planda acık kalacak şekilde sonra hello carbideyi ac menu1 bas cıkan bütün sorulara yesde zaten kendisi carbideden cıkıyo menu tusuna basılı tut exploreri ac instal serverin üstüne git taşı de c-sys- bin klasörüne at sonra yeniden başlat işlem bitecek. unutmadan instal serveri hafıza kartına at sonra bu işlemleri yap) :oke:

SRCLareon

SRCLareon

Üye
tskleer

emre_94

emre_94

Üye
Bende c de sadece sys klasörü var ve içinde bin klasörü yok hello carbideyi çalıştırdıktan sonra mı o klasör oluşacak şimdi eğer oluşmayacaksa yapmak istemiyorum daha önce denemiştim telefonum hiçbir uygulamayı açmıyordu bu arada telefonum n93 yardımcı olursan sevinirim

lidermay

lidermay

Üye
dostum bunlar ilkel oldu secman daha çok iş görüyor(ama yinede emeğine sağlık)

sabri04x

sabri04x

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar bin klasörü yoksa kendiniz oluşturun exploreri acık tutun yapın hello carbideyi acın menu bir deyip tüm sorulara yes deyin exploreri acın c sys klasörünün içine gidin bin klasörünü oluşturun içine atın :oke:

##omar##

##omar##

Üye
La NNN Ben senin ALLAHINA kurban helal sana adamım :oke::oke::oke:

sedat_2425

Üye
selam arkadaşlar opta sitesinden sertifika için kayıt oldum sertifikam geldi
ama 13-15-18 yazmam gerekiyomuş telefonumun başına yazmayı unuttum sertifikam geldi ama imzaladığı hiç bir proğram çalışmıyo acil yardım ederseniz çok sevinirim teşekkürler...:hmmm

ilkeraaa

Üye
sys icinde bin klasoru yok
olusturmaya kalkınca da " can't create dir " yani klasor olusturulamaz hatasını alıyorum
model N79

x-plore ye girdikten sonra hellocarbideden herseye yes diyip menu tusuna basılı tutup geri donuyom xploreye herseyi dogru yapıyorum yani yinede olmuyor =((

sabri04x

sabri04x

Üye
    Konu Sahibi
valla kardeşim bir yerde buldum inşallah işine yarar bu açtığım konu kesin n73te çalışıyor
Fazla uzatmadan anlatıma geçiyorum.
Her hack uygulamasında oldugu üzere bu anlatımı yaparkende opda dan sertifika almış olmanız gerekli

28 Temmuz 2009 tarihinden itibaren OPDA' dan sertifika alma sistemi değişti. Yeni sistemde nasıl sertifika alınacağını aşağıda detaylı olarak anlattım.
- OPDA dan sertfika almak 28 temmuz da değiştiği için
Opda’ dan sertifika alabilmek için üç aşamalı işlem yapmak gerekiyor.
A-Opda sitesine üye olmak
B-Sertifika almak için başvuru yapmak
C-Sertifikayı indirmek

Ayrıca sertifikayı aldıktan sonra sertifikayı nasıl kullanacağınız anlatılmıştır.
D-Sertifikayı aldım ama nasıl kullanacağım?

Klasik uyarıyı yapayım. Sertifika almak için imei numaranızı OPDA sitesine vermeniz gerekiyor. Normalde imei numarasını hiç yere vermemek gerekiyor. İmei numarasının klonlanma ihtimali var. Ama yüzbinlerce kişi bu siteye imei numarasını veriyor. Herhangi bir problem olduğunu duymadım. Seçim size kalmış.

Sertifikanın ne olduğundan da kısaca bahsedeyim. Sertifika biri cer diğeri olmak üzere 2 dosyadan oluşur.
Symbian programlar signed ve unsigned olmak üzere iki çeşit. Signed olanları telefona doğrudan kurabiliyoruz ama unsigned olanları kuramıyoruz. Unsigned programları sertifika ile signed hale getiriyoruz ondan sonra telefona kuruyoruz.

A-OPDA SİTESİNE ÜYE OLMAK
1- sitesine girin karşınıza aşağıdaki
ekran çıkacak. Yaklaşık 10 saniye bekleyin. Sayfanın en altına inin okla gösterilen butona tıklayın.

2- Karşınıza aşağıdaki ekran gelecek.
Bir numaralı boşluğa tıklayın ve gördüğünüz karakterleri yazın.
İki numaralı boşluğa matematik işleminin sonucunu yazın.
Üç numaralı boşluğa kendi tespit ettiğiniz kullanıcı adınızı yazın.
Dört numaralı boşluğa kendi belirlediğiniz şifrenizi yazın.
Beş numaralı boşluğa şifrenizi tekrar yazın.
Altı numaralı boşluğa e-posta adresinizi yazın. (Gerçek e-posta adresinizi yazmanızda fayda var).
Sarı renkli butona basın. Artık OPDA' ya üyesiniz.

B-SERTİFİKA ALMAK İÇİN BAŞVURU YAPMAK
1- sitesine girin.
2- Aşağıdaki resimde sağ üstte okla gösterilen kısma tıklayın.

3- Açılan sayfada üstteki boşluğa kullanıcı adınızı alttaki boşluğa şifrenizi girin ve hemen alttaki onay butonuna tıklayın.

4- Açılan sayfada sağ üst tarafta iki tane portakal renkli buton var. Soldaki portakal renkli butona basın.

5- İlk boşluğa telefon modelini yazın (N78 N79 gibi).
İkinci boşluğa cep telefonu numaranızın son sekiz rakamının önüne 137 rakamını ekleyip yazın (örnek 13786491736).
Üçüncü boşluğa imei numarasını yazın. (İmei numarasını telefon bekleme ekranındayken *#06# YES' i tuşlayarak öğrenebilirsiniz).
Dördüncü boşluğa tekrar imei numarasını yazın.
Beşinci boşluğa kafanıza göre bir kelime yazın (örnek ngage veya N97 gibi).
Kutucuklara yazmış olduğunuz tüm bilgileri bir yere not edin. Sertifika indirileceği zaman o bilgilerin doğrulanması istenebilir.
Sayfanın altındaki onay butonuna tıklayın. Sertifika başvurusunu yapmış oldunuz böylece.

C-SERTİFİKAYI İNDİRMEK
1- Sertifika almak için başvuru yaptıktan yaklaşık bir gün sonra sertifikanız hazır olur.
2- Sertifikayı indirmek için aşağıdaki linke girin.

Karşınıza aşağıdaki sayfa çıkacak. Üstteki boşluğa kullanıcı adınızı alttaki boşluğa şifrenizi yazıp hemen alttaki butona tıklayın.

3-Karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz sayfa gelecek. Sayfanın sağ alt tarafında cer ve yazılarını göreceksiniz. (Cer ve yazıları görünmüyorsa sertifikanız henüz hazır değil demektir. Belli bir zaman sonra tekrar bakın). Önce cer yazısına tıklayıp cer dosyasını indirin. Cer dosyası indikten sonra yazısına tıklayıp dosyasını indirin. İndirme işlemi yavaş olabilir acele etmeyin.

Sertifika alma işlemi burada bitti. Güle güle kullanın.

Aldıktan sonra Kullanmak İçin

Yöntem 1(Bilgisayarda Lisanslama)

Sertifikanızı aldıktan sonra bu sertifikayı nasıl kullanacaksınız yani prgramları nasıl imzalayacaksınız; bunun için aşağıdaki anlatıma bakın.

Önce aşağıdaki linkte verdiğim programı indirin.

İmzalama işlemi şu şekilde yapılacak:
Gerekli olanlar şunlar:
1-Yukarıdaki linkte verdiğim ''signsis'' adlı program
2-Sertifika (.cer ve . uzantılı dosyalar)
3-İmzalamak istediğiniz program

İŞLEM SIRASI:
1- Yukarıdaki linkten indirdiğiniz klasörü winrar ile bilgisayarınızda açın. İçinden signsis.exe adlı bir program çıkacak. Bu programı çift tıklayarak bilgisayarınızda çalıştırın.

2-Aşağıdaki resimde A yazan yere tıklayıp bilgi sayarınızdan sertifikalandırmak istediğiniz programı seçin.

3-Aşağıdaki resimde B yazan yere tıklayıp bilgisayarınızdan sertifikanızın içinde yer alan cer dosyasını seçin.

4-Aşağıdaki resimde C yazan yere tıklayıp bilgisayarınızdan sertifikanızın içinde yer alan dosyasını seçin.

5-Password kısmına hiç dokunmayın.

6-İmzalama işlemini gerçekleştirmek için ''sign the sis'' e tıklayın.

Sertifikalı hale getirdiğiniz programı orjinal programın yanında bulabilirsiniz.

SERTİFİKANIZ TAMAMSA HACK İŞLEMİNE GEÇELİM

1)Ekteki dosyayı indirin Rompatcher ve Mapdrive'ı imzalayarak telefona kurun.
2)Herhangi bir dosya yöneticisi yükleyin (x-plore tavsiye edilir) ekte y browser var yüklemesi basit onuda kullanabilirsiniz.
3)Ekteki 'A'ya_kopyala' klasorünü hafıza kartınıza atın.
4)Mapdrive'ı çalıştırın ve silin (çalışmamış gibi görülebilir ama işini yapıyor)
5)Kurmuş oldugunuz yada kurulu olan Dosya yöneticisini açın A: diye yeni bir sürücü oluştuğunu görceksiniz hafıza kartınıza attıgınız 'A'ya_kopyala' klasörünün içindeki 5 dosyayı A: sürücüsüne kopyalayın.
6)Telefonunuzu yeniden başlatın.
7)Rompatcherdan installserverfp2 ve open4all aktif edin.

Artık n79 umuz hackli istediğiniz programları kurabilirsiniz.

Önemli not: n-gage oyunlarını yüklerken open4all patchini kapatın.
changeSWIpolicypath aktifken uyguluma kurarken hata mesajı alabilirsiniz.

Lütfen emege saygı gösterin teşekürü çok görmeyin ve alıntı yapacak arkadaşlar isim belirtsin herkeze kolay gele.

Sadece n79 için degil diğer tellerdede denenmiştir hack yapmak isteyen bütün modeller deneyebilir.

Fazla uzatmadan anlatıma geçiyorum.
Her hack uygulamasında oldugu üzere bu anlatımı yaparkende opda dan sertifika almış olmanız gerekli

28 Temmuz 2009 tarihinden itibaren OPDA' dan sertifika alma sistemi değişti. Yeni sistemde nasıl sertifika alınacağını aşağıda detaylı olarak anlattım.
- OPDA dan sertfika almak 28 temmuz da değiştiği için
Opda’ dan sertifika alabilmek için üç aşamalı işlem yapmak gerekiyor.
A-Opda sitesine üye olmak
B-Sertifika almak için başvuru yapmak
C-Sertifikayı indirmek

Ayrıca sertifikayı aldıktan sonra sertifikayı nasıl kullanacağınız anlatılmıştır.
D-Sertifikayı aldım ama nasıl kullanacağım?

Klasik uyarıyı yapayım. Sertifika almak için imei numaranızı OPDA sitesine vermeniz gerekiyor. Normalde imei numarasını hiç yere vermemek gerekiyor. İmei numarasının klonlanma ihtimali var. Ama yüzbinlerce kişi bu siteye imei numarasını veriyor. Herhangi bir problem olduğunu duymadım. Seçim size kalmış.

Sertifikanın ne olduğundan da kısaca bahsedeyim. Sertifika biri cer diğeri olmak üzere 2 dosyadan oluşur.
Symbian programlar signed ve unsigned olmak üzere iki çeşit. Signed olanları telefona doğrudan kurabiliyoruz ama unsigned olanları kuramıyoruz. Unsigned programları sertifika ile signed hale getiriyoruz ondan sonra telefona kuruyoruz.

A-OPDA SİTESİNE ÜYE OLMAK
1- sitesine girin karşınıza aşağıdaki
ekran çıkacak. Yaklaşık 10 saniye bekleyin. Sayfanın en altına inin okla gösterilen butona tıklayın.

2- Karşınıza aşağıdaki ekran gelecek.
Bir numaralı boşluğa tıklayın ve gördüğünüz karakterleri yazın.
İki numaralı boşluğa matematik işleminin sonucunu yazın.
Üç numaralı boşluğa kendi tespit ettiğiniz kullanıcı adınızı yazın.
Dört numaralı boşluğa kendi belirlediğiniz şifrenizi yazın.
Beş numaralı boşluğa şifrenizi tekrar yazın.
Altı numaralı boşluğa e-posta adresinizi yazın. (Gerçek e-posta adresinizi yazmanızda fayda var).
Sarı renkli butona basın. Artık OPDA' ya üyesiniz.

B-SERTİFİKA ALMAK İÇİN BAŞVURU YAPMAK
1- sitesine girin.
2- Aşağıdaki resimde sağ üstte okla gösterilen kısma tıklayın.

3- Açılan sayfada üstteki boşluğa kullanıcı adınızı alttaki boşluğa şifrenizi girin ve hemen alttaki onay butonuna tıklayın.

4- Açılan sayfada sağ üst tarafta iki tane portakal renkli buton var. Soldaki portakal renkli butona basın.

5- İlk boşluğa telefon modelini yazın (N78 N79 gibi).
İkinci boşluğa cep telefonu numaranızın son sekiz rakamının önüne 137 rakamını ekleyip yazın (örnek 13786491736).
Üçüncü boşluğa imei numarasını yazın. (İmei numarasını telefon bekleme ekranındayken *#06# YES' i tuşlayarak öğrenebilirsiniz).
Dördüncü boşluğa tekrar imei numarasını yazın.
Beşinci boşluğa kafanıza göre bir kelime yazın (örnek ngage veya N97 gibi).
Kutucuklara yazmış olduğunuz tüm bilgileri bir yere not edin. Sertifika indirileceği zaman o bilgilerin doğrulanması istenebilir.
Sayfanın altındaki onay butonuna tıklayın. Sertifika başvurusunu yapmış oldunuz böylece.

C-SERTİFİKAYI İNDİRMEK
1- Sertifika almak için başvuru yaptıktan yaklaşık bir gün sonra sertifikanız hazır olur.
2- Sertifikayı indirmek için aşağıdaki linke girin.

Karşınıza aşağıdaki sayfa çıkacak. Üstteki boşluğa kullanıcı adınızı alttaki boşluğa şifrenizi yazıp hemen alttaki butona tıklayın.

3-Karşınıza aşağıdaki resimde gördüğünüz sayfa gelecek. Sayfanın sağ alt tarafında cer ve yazılarını göreceksiniz. (Cer ve yazıları görünmüyorsa sertifikanız henüz hazır değil demektir. Belli bir zaman sonra tekrar bakın). Önce cer yazısına tıklayıp cer dosyasını indirin. Cer dosyası indikten sonra yazısına tıklayıp dosyasını indirin. İndirme işlemi yavaş olabilir acele etmeyin.

Sertifika alma işlemi burada bitti. Güle güle kullanın.

Aldıktan sonra Kullanmak İçin

Yöntem 1(Bilgisayarda Lisanslama)

Sertifikanızı aldıktan sonra bu sertifikayı nasıl kullanacaksınız yani prgramları nasıl imzalayacaksınız; bunun için aşağıdaki anlatıma bakın.

Önce aşağıdaki linkte verdiğim programı indirin.

İmzalama işlemi şu şekilde yapılacak:
Gerekli olanlar şunlar:
1-Yukarıdaki linkte verdiğim ''signsis'' adlı program
2-Sertifika (.cer ve . uzantılı dosyalar)
3-İmzalamak istediğiniz program

İŞLEM SIRASI:
1- Yukarıdaki linkten indirdiğiniz klasörü winrar ile bilgisayarınızda açın. İçinden signsis.exe adlı bir program çıkacak. Bu programı çift tıklayarak bilgisayarınızda çalıştırın.

2-Aşağıdaki resimde A yazan yere tıklayıp bilgi sayarınızdan sertifikalandırmak istediğiniz programı seçin.

3-Aşağıdaki resimde B yazan yere tıklayıp bilgisayarınızdan sertifikanızın içinde yer alan cer dosyasını seçin.

4-Aşağıdaki resimde C yazan yere tıklayıp bilgisayarınızdan sertifikanızın içinde yer alan dosyasını seçin.

5-Password kısmına hiç dokunmayın.

6-İmzalama işlemini gerçekleştirmek için ''sign the sis'' e tıklayın.

Sertifikalı hale getirdiğiniz programı orjinal programın yanında bulabilirsiniz.

SERTİFİKANIZ TAMAMSA HACK İŞLEMİNE GEÇELİM

1)Ekteki dosyayı indirin Rompatcher ve Mapdrive'ı imzalayarak telefona kurun.
2)Herhangi bir dosya yöneticisi yükleyin (x-plore tavsiye edilir) ekte y browser var yüklemesi basit onuda kullanabilirsiniz.
3)Ekteki 'A'ya_kopyala' klasorünü hafıza kartınıza atın.
4)Mapdrive'ı çalıştırın ve silin (çalışmamış gibi görülebilir ama işini yapıyor)
5)Kurmuş oldugunuz yada kurulu olan Dosya yöneticisini açın A: diye yeni bir sürücü oluştuğunu görceksiniz hafıza kartınıza attıgınız 'A'ya_kopyala' klasörünün içindeki 5 dosyayı A: sürücüsüne kopyalayın.
6)Telefonunuzu yeniden başlatın.
7)Rompatcherdan installserverfp2 ve open4all aktif edin.

Artık n79 umuz hackli istediğiniz programları kurabilirsiniz.

Önemli not: n-gage oyunlarını yüklerken open4all patchini kapatın.
changeSWIpolicypath aktifken uyguluma kurarken hata mesajı alabilirsiniz.

Sadece n79 için degil diğer tellerdede denenmiştir hack yapmak isteyen bütün modeller deneyebilir.

--------------- Ekleme ---------------

buda link

armani34

armani34

Üye
denedim n95 8gb SABRI04X isimli arkadasin dediklerini birebir yaptim ve oldu arkadaslar tesekkur ederim arkadasim calismndan ve paylasimindan dolayi

54jero54

Üye
süpersin kardeşim benim için büyük bir sorundu halloldu artık çok teşekkürler

sabri04x

sabri04x

Üye
    Konu Sahibi
rica ederim kardeşim elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyom.

facacan

facacan

Üye
Paylaşım için teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt