GM Discovery 2 [Güncellendi] CyanogenMod 12.1 (5.1.1) V3

Sponsorlu Bağlantılar

memo4535

memo4535

Üye
fire855 i dene onda calisiyor ama onda video kaydetmiyor

• Beğen
Tepkiler: TheLosT.PG

mamomi

mamomi

Üye
Offline sarj restart sorunu cozulmus mu ?

memo4535

memo4535

Üye
Ben kullandim o romu sesi falan calisiyor ama video kaydetmiyor bide youtube en fazla 360p diger sorunlari cozmusler

• Beğen
Tepkiler: mamomi
mamomi

mamomi

Üye
Linki var mi o romun? ben video cekmem zaten youtube da olmasa da olur

TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
Exodus rom'unu yaptım faka wifi sim card bluetooth ve ses çalışmıyor düzeltmeye çalışcam eğer düzeltirsem paylaşırım, çok güzel bir Rom umarım olur

• Beğen
leonkennedy35

leonkennedy35

Üye
Exodus rom'unu yaptım faka wifi sim card bluetooth ve ses çalışmıyor düzeltmeye çalışcam eğer düzeltirsem paylaşırım, çok güzel bir Rom umarım olur

Genelde bu anlattığın sorunlar (ses hariç) selinux durumuyla alakalı. Permissive yapabilirsen büyük ihtimal çözülecektir.

Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
Sim kart oper.lis dosyas ile kernelden modemle olabilir sadece sim sorunu kalirsa denerim.Halletmeye calisirim

TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
Tamam o zaman denemeniz icin upload ederim. Rom boot oluyor fakat WiFi Bluetooth, Sim sinyali ve ses sorunları var onun dışında Rom çok güzel, ayarlardan Rom modunu secebiliyosun, Exodus,CM, AOSP gibi.

Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
Hocam sesi hallet ondan hiç anlamiyorum

TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
Exodus Romunu tekrardan temiz bi şekilde kurdum farkettim ki Rom IMEI'yi görmüyor yada tekrardan yazmam lazım emin değilim, ses sorunu ise çözülebilir sanırım. Eski v6 romunda ses hiçbir türlü gelmiyordu ne kulaklıktan nede hoparlörden ama bu romda ses sadece hoparlörden gelmiyor, kulaklık takıldığında ses geliyor. Yardım etmek isteyen varsa mesaj atabilir, bu Romu yaparsak 1-2 ay daha Lollipop beklemeyiz.
WiFi, Bluetooth ve Sinyal sorunu çözüldü ama ses sorunu için libauido.primary dosyasını değiştirince rom boot ekranında kalıyor, çözümü vardır umarım eğer düzeltmek isteyenler varsa diye rom'u upload edeceğim

Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
Hoporlor icin lib.audio.primary den once system/etc icinden audio.policy.conf degistirirmisin

TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
Hoporlor icin lib.audio.primary den once system/etc icinden audio.policy.conf degistirirmisin
Yarın önemli sınavım var o yüzden pek dikkatli yapamıyorum, hafta sonu tekrar bakcam. Bir kaç hata daha buldum; telefonda biriyle konuşurken ses gitmiyor, çözümü mtkroms'da var büyük birşey değil, kamera yeşil ve kamera liblerini atınca kamera çalışıyor ama hemen kapanıyor, mesaj göndermeye çalışınca android.phone duruyor. Sıkıntılı birşey ama yapılmayacak gibi de değil.
Bu arada upload oldu denemek isteyenler için link veriyorum;(Ses hoparlörden gelmiyor,kamera bozuk, mikrofon emin değilim)

Şifre: !k1Ne39diU6fdjzP1PvkTSw
Bug Fixleri burada var

Berke1589

Üye
Merhaba ben bu romu indirdim twrpyide indirdim gerekenleri yaptım fakat telefonu baslatinca başlama ekranında kaliyo factory reset yapmayı denedim çok bekledim yine bişey olmadı lütfen yardım edin

TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
Rom'u ilk yukleyince boot olmuyor, 2'ye flashlayinca açılır.
*Hafızadaki dosyalar silindir uyariyim.
Rom'u ilk yukleyince boot olmuyor, 2'ye flashlayinca açılır.
*Hafızadaki dosyalar silindir uyariyim.

mamomi

mamomi

Üye
Exodus calisacak mi doktor :o ben anlamadigim icin yardim edemiyorum :/

Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
V7 cikmis denerim

TheLosT.PG

TheLosT.PG

Üye
Exodus calisacak mi doktor :o ben anlamadigim icin yardim edemiyorum :/
Ses sorunu olduğu için kullanılcak durumda değil henüz, şuan custom olarak 5.1 Rom'u var, "fire855" sağolsun MT6592 için CM12.1 var ve nerdeyse her sorunun çözümü de var ama bu işlerde pek iyi olmadığım için elimden çok birşey gelmiyor. Şuan, ya Alcatel'in Lollipop güncellemesini bekleyeceğiz, ya "bbs.tcl" forumundakilerin "v4" yapmasını bekliyeceğiz ya da kendimiz uğraşıp yapacaz.
*Haftasonu vaktim olduğu için şu "fire855" Rom'unu yapmayı denicem. Eğer yardım etmek isteyen varsa mesaj atabilir*

V7 cikmis denerim
Yarın yada bugün konuyu açar, En geç pazartesi linkleri koyar umarım ses sorunu olmaz

• Beğen
mamomi

mamomi

Üye
V7 bizim icin degil ki 6582 diyor? Yanlismiyim

Mr.Dat

Mr.Dat

Üye
malesef yanlışsın.

bence tek sorun gene audio olucak

• Beğen