Gt-i8150 Nee (norveç) I8150xxlmb Orjinal Rom. Performans Süper Şarji Oldukça Tavsiye Ederim

Sponsorlu Bağlantılar

aLon3AnqeL

Üye
Mobil veri yi acınca h gelmiyor veya internete girmiyor yapılacak bişey varmı yoksa rom u değiştiricem ?

He4rtTouchinq

Üye
GT-I8150 NEE (NORVEÇ) I8150XXLMB ORJİNAL ROM. PERFORMANS SÜPER ŞARJI OLDUKÇA TAVSİYE EDERİM.
ORJİNAL BİR ROMDUR. NEDEN TAVSİYE EDİYORUM.. KISACA
1_Performansı oldukça iyi 10 un üzerin de program yükledim herhangi bir kasma takılma donma yapmadı.
2_Şarj süresi bence çok başarılı 3g kapalı 10 saate yakındır açık ve % 94 de
3_Türkçe seçeneği var.
4_3G den internte girmek için şunu yapmanız lazım.kurulumdan sonra telefonu wrlisesle nete bağlayıp apnturkeyi indirip kurmanız gerekiyor. Ama bende wrlises internet yok ben ne yapacam derseniz aşağıdaki adresten kurabilirsiniz..

5_Görüntülü konuşma vsvs çok gayet iyi.

BURADA YAZILANLAR TAMAMEN TAVSİYE NİTELİĞİNDEDİR. YÜKLEMEYİ BİLMİYORSANIZ YAPMAYIN YADA BİLEN BİRİLERİNE GÖTÜRÜN. BÜTÜN SORUMLULUK SİZE AİTTİR...

YÜKLEME
1_( Arkadaşar dediğim eylül ayı güncellenmiş rom Kies
Eylül ayı güncenlenmiş romu GÜNCEL ROMDA KATKISI OLAN ( ousta) KARDEŞİME TEŞEKKÜR EDERİM..
Adresinden orjinal Norveç romunu indiriyoruz.
2_Yüklemeyi yapacağımız Odin ve Ancora.Ops indirmemiş gerekiyor.
Odin indirme adresi
Ancora.Ops ,indirme adresi
Yukarıdakileri indirdik.. İndirdiklerimizi bir klasörün içine zipten çıkartarak atalım.
Telefonu temizleme Benim yine tavsiyemdir. Orjinal romu yüklemeden önce telefonu bir temizleyelim..İstemiyorsanız direkt odinle yüklemeye geçebilirsiniz..
-------------CWM Recovery sini kurunuz.Samsung Galaxy W CWM Yükleme
Telefonunuzu recovery modunda başlatın.(Ses açma+Home+Açma/Kapama)
-Şu an kullandığınız roma geri dönebilmek için "backup&restore/backup" yolunu izleyerek yedek alın.
-wipe data ----wipe cache ---advanced/wipe dalvik cache----advanced/wipe battery stats----mount and storage/format system-- sonuç olarak Eski ROM bilgilerinizin tamamen silinmesini sağladık..Telefonumuz açık bir konumda bizi bekliyor..

ODINLE YÜKLEMEE

1_.telefonu resetleyip download mode'a alıyoruz.(ses kapama+menü tuşu+power tuşu)

Burada yapacaklarınız forumda daha önceki konularda da anlatılmıştı.
Samsung Galaxy Serisi Rom Yükleme - Sürekli güncel sürümler - MaxiCep
2.telefonu bilgisayara bağlayın ve odin programını açın.
3.one package seçili olsun,ops yazan yere ancora.ops'u koycaksınız,one package yazan yere de md5 dosyasını.
4.starta
basın en fazla 15-20 saniye sonra telefonunuz kendiliğinden açılacak. 2_3 dk da yüklenmiş olacaktır.. TELEFONUNUZ AÇILDI İSE İŞLEM TAMAMDIR..
5.Recovery Mode ile root olma

1. dosyayı indirin ve telefonun SD kartına atın dosyayı (Harici kart değil) Bu önemli
2. Ayarlar / Uygulamalar /
Geliişim ---> USB hata ayıklama ve Sahte konumlara izin ver'i seçili hale getirin
3.Telefonu kapat
4.Telefonun Volume Up + Home +
Power tuşlarına basarak Recovery mode'a alın resmi şu şekilde

6_telefonda şu simgeyi gördüğünüzde sol taraftaki menü tusuna basarak recovery bölümüne girin bir menü gelecek karşınıza
7.Gelen menüden apply sdcard yazan bolume ses artırma ve azaltma tuşlarını kullanarak gelin ve
seçmek için Home tuşuna basın
8. Update.zip dosyasını seçin ve yüklemeyi yapın ve kurulmasını bekleyin 5 10 saniye kadar sürüyor. Kurulum bittikten sonra menüden ses artırma ve azaltma tuşlarını kullanarak reboot system now a gelin ve seçmek için Home tuşuna basın. Telefon kapanıp açılacak ve artık rootlusunuz :)

Kendi telefonumda bu şekilde yaptım ve bir sorunla karşılaşmadım.Yine tekrar ediyorum.. Her zamanki gibi bütün riskler size ait, sorumluluk kabul etmiyorum işin ehli değilseniz yüklemeyin.
Link Ölmüş dostum bi değiştirde indirelim :))

Üst Alt