Gt-i8150 Nee (norveç) I8150xxlmb Orjinal Rom. Performans Süper Şarji Oldukça Tavsiye Ederim

Sponsorlu Bağlantılar

germir

germir

Üye
çok güzel çok stabil bi room tşk ederim yalnız update zip recovery modda yükledim telefonun root lu olduğunu nasıl anlayacağız bilemedim aydınlatırsanız sevinirim

karahanliist

Üye
    Konu Sahibi
çok güzel çok stabil bi room tşk ederim yalnız update zip recovery modda yükledim telefonun root lu olduğunu nasıl anlayacağız bilemedim aydınlatırsanız sevinirim
Telefonun içindeki programlarda superuser i görüyorsan rootlanmıştır demektir.

germir

germir

Üye
superuser yok menude

mnyak94

Üye
Benim ne içtiğim seni ilgilendirmez.En başta forum kurallarına göre yazmasını öğren.Bilmiyorsan konuşmayı daha bilmiyorsan, forumlara girip yorum yazma
---- Bu forumda yazanlar burdaki konuda dahil tamamen tavsiye niteliğindedir. Sen bilmezsin ama biz bu forumdakiler çeşitli kaynaklardan romlar bulup yükleyip deneyimlerimizi paylaşıyoruz.Deneyim anlayabildinmi deneyim paylaşıyoruz..
Kaldıki kimseye yükle illa yükle diye birşey diyemeyiz o sorumluluğu kimse alamaz.Benim telefonumun şarjı 1.5 gün gidiyor çok rahat gidiyor.. sen telefonu kullanmasını bilmiyorsan öğrende sonra konuşş...
Romla ilgili Samsung Wonderin modelin Turkiye yazılımı
GT-I8150 TURKİYE rom VERSİYON (I8150XXLB4) 2.3.6 çıkış tarihi 28.02.2012
GT-I8150 NORVEÇ rom VERDİYON ( I8150XXLMD) 2.3.6 romun çıkış tarihi 21.09.2012
sen gözle birşey göremedin ama ben yazlımda 7 aylık bir fark görüyorum.Türkiye Romunda en az 10-12 program çalıştırıyor.
Sen gözle göremedin ama I8150XXLMD romda çalışırken hafızada 3-4 program çalışırıyor.
Bu liste uzar gider. Unutmadan ben bu rom yüklendikçe para falanda kazanmıyorum..
sana tavsiyem gölge etme yeter..
kardeşim saygı duyarım kusura bakma yazım için ancak yukarda vaad edilenlerin hiçbirisi yok telefonda.
1.si ben telefona 20ye yakın rom atmış bir kişiyim telefona ne yarar ne yaramaz biliyorum
2.si arkanıza aldığınız 3-5 kişi ile bu rom un iyi bir rom olduğunu kanıtlayamazsınız daha value pack nedir diyen arkadaş birde iyi laf söylemişsin falan demiş bunlar gülünç şeyler.
3.Kaydırma da bug var zaten onu söylemeye gerek yok rehberde bi iniş atıyorsun z ye kadar gidiyor ayrıca programdan çıktıktan sonra ana menüye geldiğin zaman 3-4 defa ekran gidip geliyor.
4.Yazılımda 7 aylık bir rom görüyorsun.Sana şöyle diyeyim xperia neo ray vb o seri de ics güncellemesi geldi ve şuan 10kişiden 7si geri dönüyor gingerbread a sebebi de uyumsuzluk ve stabilite.sony nin de ics için 3 gün uğraşmayacağı açıkca belli yani geçen zamanın bir farkı olmuyor.
5.şarj konusunda hala ısrarcıyım telefon nasıl kullanılır biliyorum az çok istersen ssleri atayım buraya ne yapmışım da şarjım bitmiş gör.
6.Deneyim paylaşıyoruz demişsin doğrudur saygı duyarım illaki iyi olacak diye birşey yok bu da benim için bir deneyim oldu.
emeğinize sağlık
ancak xxlm8 slovakya romu kullandım bundan bir önce onun daha iyi olduğu kanaatindeyim.
teşekkürler.

karahanliist

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim saygı duyarım kusura bakma yazım için ancak yukarda vaad edilenlerin hiçbirisi yok telefonda.
1.si ben telefona 20ye yakın rom atmış bir kişiyim telefona ne yarar ne yaramaz biliyorum
2.si arkanıza aldığınız 3-5 kişi ile bu rom un iyi bir rom olduğunu kanıtlayamazsınız daha value pack nedir diyen arkadaş birde iyi laf söylemişsin falan demiş bunlar gülünç şeyler.
3.Kaydırma da bug var zaten onu söylemeye gerek yok rehberde bi iniş atıyorsun z ye kadar gidiyor ayrıca programdan çıktıktan sonra ana menüye geldiğin zaman 3-4 defa ekran gidip geliyor.
4.Yazılımda 7 aylık bir rom görüyorsun.Sana şöyle diyeyim xperia neo ray vb o seri de ics güncellemesi geldi ve şuan 10kişiden 7si geri dönüyor gingerbread a sebebi de uyumsuzluk ve stabilite.sony nin de ics için 3 gün uğraşmayacağı açıkca belli yani geçen zamanın bir farkı olmuyor.
5.şarj konusunda hala ısrarcıyım telefon nasıl kullanılır biliyorum az çok istersen ssleri atayım buraya ne yapmışım da şarjım bitmiş gör.
6.Deneyim paylaşıyoruz demişsin doğrudur saygı duyarım illaki iyi olacak diye birşey yok bu da benim için bir deneyim oldu.
emeğinize sağlık
ancak xxlm8 slovakya romu kullandım bundan bir önce onun daha iyi olduğu kanaatindeyim.
teşekkürler.

Merhaba madem konuya bu kadar hakimsin, mdem bu kadar tecrubelisin. Buyur uzun şarjı olan kullanışlı bir rom bulda bizde kullanalım..

mnyak94

Üye
Merhaba madem konuya bu kadar hakimsin, mdem bu kadar tecrubelisin. Buyur uzun şarjı olan kullanışlı bir rom bulda bizde kullanalım..
güzel arkadaşım anlamak mı istemiyorsunuz illa ki ters mi konuşalım yani ben rom yapımcısı falan gibi mi görünüyorum.
rom un eksik taraflarını söylediğimiz zaman suçlu niye biz oluyoruz ?
xxlm8 veya xxlm4 ün şarj süresi bundan daha uzun xxlm8 slovakya bundan daha stabil ve bug yok.
ayrıca şarj süresini uzatacak birşey çıkacağını sanmıyorum sen donanımdan kısmadıkça nereden artacak bu şarj süresi ? yani ekran parlaklığı 3g veya işlemci hızını düşürmeden şarj süresinin sanmıyorum.
iyi akşamlar

uruno

uruno

Üye
güzel arkadaşım anlamak mı istemiyorsunuz illa ki ters mi konuşalım yani ben rom yapımcısı falan gibi mi görünüyorum.
rom un eksik taraflarını söylediğimiz zaman suçlu niye biz oluyoruz ?
xxlm8 veya xxlm4 ün şarj süresi bundan daha uzun xxlm8 slovakya bundan daha stabil ve bug yok.
ayrıca şarj süresini uzatacak birşey çıkacağını sanmıyorum sen donanımdan kısmadıkça nereden artacak bu şarj süresi ? yani ekran parlaklığı 3g veya işlemci hızını düşürmeden şarj süresinin sanmıyorum.
iyi akşamlar

Sürümü bende denedim,
Sadece kendi kişisel deneyimi mi yazıyorum yorumsuz,
+'lar
yüz tanıma
video çekerken fotoğraf alma
yazı fontu boyutu ayarlama

-'ler
orjinal tr sürümüne göre yavaş takılmalar kasılmalar ilk kullanımda hissediliyor
rehber müzik listesi vs aşağı,yukarı doğru döndürdüğünüzde elinizi ekrana koyar koymaz durmuyor dönmeye devam ediyor yavaş yavaş döndürmek gerekli.
Bana şarj süresi tr sürümüne göre daha az gibi geldi normal kullanımda.

not; yüklerken ülkeyi norveç seçerseniz açılışta ufak bir günceleme daha geliyormuş bu rehberdeki kayma sorununu gideriyormuş diyorlar denemedim.

- - - Eklendi - - -

Az önce I8150 XXLM8 slovakya rom yükledim en iyisi bu gibi tavsiye ederim.
+ lar
yüz tanıma
videoda fotoğraf çekme
ayarlanabilir font
düşük ram
hızlı ve stabil
pil süresi test ediyorum bitince paylaşırım.
-'ler yok

vedatarsav

Üye
Sürümü bende denedim,
Sadece kendi kişisel deneyimi mi yazıyorum yorumsuz,
+'lar
yüz tanıma

-'ler
orjinal tr sürümüne göre yavaş takılmalar kasılmalar ilk kullanımda hissediliyor
rehber müzik listesi vs aşağı,yukarı doğru döndürdüğünüzde elinizi ekrana koyar koymaz durmuyor dönmeye devam ediyor yavaş yavaş döndürmek gerekli.
Bana şarj süresi tr sürümüne göre daha az gibi geldi normal kullanımda.

not; yüklerken ülkeyi norveç seçerseniz açılışta ufak bir günceleme daha geliyormuş bu rehberdeki kayma sorununu gideriyormuş diyorlar denemedim.

- - - Eklendi - - -

Az önce I8150 XXLM8 slovakya rom yükledim en iyisi bu gibi tavsiye ederim.
+ lar
yüz tanıma
videoda fotoğraf çekme
ayarlanabilir font
düşük ram
hızlı ve stabil
pil süresi test ediyorum bitince paylaşırım.
-'ler yok

Buda benim deneyimlerim.

Daha önce I8150 XXLM8 slovakya rom yükledim
+'lar
yüz tanıma

Bana şarj süresi tr sürümüne göre daha iyi gibi geldi normal kullanımda.

-'ler

Bir kaç gün önce I8150 XXLMD norveç rom yükledim en iyisi bu gibi tavsiye ederim.

+ lar
yüz tanıma
videoda fotoğraf çekme
ayarlanabilir font
düşük ram
hızlı ve stabil
pil süresi test ettim en iyisi bu.
-'ler yok

karahanliist

Üye
    Konu Sahibi
Buda benim deneyimlerim.

Daha önce I8150 XXLM8 slovakya rom yükledim
+'lar
yüz tanıma

Bana şarj süresi tr sürümüne göre daha iyi gibi geldi normal kullanımda.

-'ler

Bir kaç gün önce I8150 XXLMD norveç rom yükledim en iyisi bu gibi tavsiye ederim.

+ lar
yüz tanıma
videoda fotoğraf çekme
ayarlanabilir font
düşük ram
hızlı ve stabil
pil süresi test ettim en iyisi bu.
-'ler yok
[/QUOTE

Norveç Romun +larına kesinlikle katılıyorum. - sisde bence de yok. O bahsettikleri takılma bende hiç olmadı..
Başka birşey demiyorum..

furuko1231

Üye
antutu benchmark sonuçlarınız nasıl benim 3760 falan :) ?

spazmol

spazmol

Üye
bu romu bende beğenmedim şarj Türk romuna göre daha kısa daha bir günü tamamlamadan bitiyor kaydırma bugundan bahsetmiyorum zaten mesajlar gitmiyor telefonu kapatıp açınca hepsi birden gidiyor oyunlarda donma oluyor...

enginizmir

enginizmir

Üye
arkadaslar kaydırma sorunluuu sonrasında norvecin eski yazılımını kurup NORGE ile güncelleme yaptım yine bug var kaydırma yaparken dokundugunda durmuyor tıklayıp çekince duruyor.. 250 mb ile açılıyor.. SLOVAKYA romuna döndüm suan için bir sorun yok bence en stabili bu yinede emeginize sağlık tşkkrler..

erdi_s

erdi_s

Üye
arkadaslar kaydırma sorunluuu sonrasında norvecin eski yazılımını kurup NORGE ile güncelleme yaptım yine bug var kaydırma yaparken dokundugunda durmuyor tıklayıp çekince duruyor.. 250 mb ile açılıyor.. SLOVAKYA romuna döndüm suan için bir sorun yok bence en stabili bu yinede emeginize sağlık tşkkrler..

Slovakya romunda sarj nasil

enginizmir

enginizmir

Üye
1 hafta giden android olmadıgına gore hepsi aynı arkadaslar.. malesef ya akıllı telefon kullanmayacagız yada 1 gün şarja razı olacagız.. 3g ve kullanılmadıgında GPS ve veri aktarımı , wifi dikkat edilirse en ekonomik şekilde şarjıda kullanmış oluruz...

furuko1231

Üye
çok kafam karıştı ya XXLM8 mi XXLMD mi ? biriniz xxlm8 diyorsunuz biriniz xxlmd ben şu an xxlmd kullanıyorum güzel fakat xxlm8 daha mı iyi bumu iyi anlayamıyorum :)

unmark

Üye
Bize çıkmaz diyordum ama dün italya için çıktı.
XXLMG kodu sammobile.com'a üye olup indirebilirsiniz.
3g daha stabil deniyor.

erdi_s

erdi_s

Üye
Her ulkeye cikmaya basladi artik bize de value packli ciksin ya

karahanliist

Üye
    Konu Sahibi
Bize çıkmaz diyordum ama dün italya için çıktı.
XXLMG kodu sammobile.com'a üye olup indirebilirsiniz.
3g daha stabil deniyor.

selamlar
3 gün önceydi yanılmıyorsam Orjinal İTL romu yükledim.. Benim gözlemlediğim tek ve en belirgin fark şarjı çok daha fazla tükettiği idi. Bu nedenle edindiğim deneyimle sarjı temel alanlar kurmasın. Diğer uygulamaları bildiğimiz diğer romlar gibi...

H SİZER

Üye
çok teşekkür ediyorum çok sağol eline sağlık iki akşamdır uğraşmıştım sayende düzelttim

Üst Alt