GSM1800 ve GSM900 sizce hangisi??

Sponsorlu Bağlantılar

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye
Arkadaşlar bugün yeni birşeyin daha farkına vardım. Dayımın teli nokia 6303c ve hattı Vodafone olmasına rağmen evin içinde yaptığı görüşmeler kesintisiz oldu. Fakat hattı benim tele yani samsung s8000 takınca ses kalitesi düştü ve kesik kesik gitmeler oldu arada sırada. Acaba sorun telde mi şimdi yoksa şebekede mi?
Not: telin sorunlu olduğunu sanmıyorum çünkü Avea ve Turkcell hat taktığımda evin içinde rahatlıkla konuşabiliyorum üstelik baz istasyonları Vodafone'a göre uzakta ve turkcell çekim gücü Vodafone'na göre daha az gösteriyor telde :hmmm
bunu çözebilecek bir baba yiğit var mı forumda acaba :)

Sorununu çözdüm telini değiştir :D :D Şakası bir yana teknolojik cihazlarda bir çok nedenden dolayı olabilir. Cihaz baz istasyonuyla etkileşimden cihazın iç parçaların kalitesine göre çok farklılık gösterebilir.
Ama bana sorarsan senin sorunun cihazla sim kart uyumundan kaynaklanıyor. Bunu nasıl açıklarım bilmiyorum ama sim kartlar bazı cihazlarda uyum sağlayamıyor ve garip sorunlar çıkarabiliyor. Ama dediğim gibi benimkiler sadece tahmin bir çok neden olabilir.

gölgee_65

gölgee_65

Üye
    Konu Sahibi
Sorununu çözdüm telini değiştir :D :D Şakası bir yana teknolojik cihazlarda bir çok nedenden dolayı olabilir. Cihaz baz istasyonuyla etkileşimden cihazın iç parçaların kalitesine göre çok farklılık gösterebilir.
Ama bana sorarsan senin sorunun cihazla sim kart uyumundan kaynaklanıyor. Bunu nasıl açıklarım bilmiyorum ama sim kartlar bazı cihazlarda uyum sağlayamıyor ve garip sorunlar çıkarabiliyor. Ama dediğim gibi benimkiler sadece tahmin bir çok neden olabilir.

Haklı olabilirsin çünkü bi ara da bayide çalışan biri senin şebeke sorunu simkart'tan dolayı olabilir. Nasıl diye sorunca bana senin simkart 64 kb'lik bu yüzden tel onu kaldırmıyor sen 32 kb'lik kullan düzelebilir dedi. Tabi bana pek inandırıcı gelmedi hatta komik geldi çünkü tel 4 gb hafıza kartını kaldırıyor da bi 64 kb'lik simkart mı kaldıramayacak dedim :D ve çıktım geldim. Sence mantıklı olabilir mi??

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye

Haklı olabilirsin çünkü bi ara da bayide çalışan biri senin şebeke sorunu simkart'tan dolayı olabilir. Nasıl diye sorunca bana senin simkart 64 kb'lik bu yüzden tel onu kaldırmıyor sen 32 kb'lik kullan düzelebilir dedi. Tabi bana pek inandırıcı gelmedi hatta komik geldi çünkü tel 4 gb hafıza kartını kaldırıyor da bi 64 kb'lik simkart mı kaldıramayacak dedim :D ve çıktım geldim. Sence mantıklı olabilir mi??

Telefon kaldıramaz diye bir şey yok telefon sim kart arası uyumsuzluk sorunları olabilir. Ama bu Vodafone sim kartları zaten sıkıntılı ondan kaynaklanıyor. Yani düzelme ihtimali var. Ama kesin çözüm istersen dediğim gibi teli değiştirmek :)

gölgee_65

gölgee_65

Üye
    Konu Sahibi
Telefon kaldıramaz diye bir şey yok telefon sim kart arası uyumsuzluk sorunları olabilir. Ama bu Vodafone sim kartları zaten sıkıntılı ondan kaynaklanıyor. Yani düzelme ihtimali var. Ama kesin çözüm istersen dediğim gibi teli değiştirmek :)

Peki diyelim değiştirmek istesem arkadaşına hangi modeli önerirsin?
Şöyle dokunmatik, şarjı iyi giden,internette rahat dolaşılan ve özellikle şebeke frekansları güçlü olan bir model olsun. Şöyle şebekesi Vodafone'nun hakkından gelecek bir model olsun :D
Kamera çok önemli değil benim için,ses kalitesi güzel olsun ama fiyatı da uçuk olmasın :)

S.c.k.N

S.c.k.N

Üye

Peki diyelim değiştirmek istesem arkadaşına hangi modeli önerirsin?
Şöyle dokunmatik, şarjı iyi giden,internette rahat dolaşılan ve özellikle şebeke frekansları güçlü olan bir model olsun. Şöyle şebekesi Vodafone'nun hakkından gelecek bir model olsun :D
Kamera çok önemli değil benim için,ses kalitesi güzel olsun ama fiyatı da uçuk olmasın :)

Bu konuda tek benim bir yorum yapmam doğru olmaz dostum :) bence sen bunu cep telefonu bölümünde aç oradaki arkadaşlardan çok yardımcı olur. Çünkü sonuçta orada sana kullanıcı deneyimleri gelir bir telefonun özelliklerine bakıp iyi yada kötü demektense kullanıcı yorumları çok daha önemlidir :)

phasan

phasan

Üye

Sen de en iyisi Vodafone diyorsun başka birşey demiyorsun :)
neye dayanarak diyorsun anlamadım ama eğer cepnet kullanıyorsan bence Vodafone aylık cepnet'i elinden alırsa fikirlerin Vodafone hakkında çok değişecek :D

nasıl fıkırlerım degıssın bu ayın 5 den nısan 5 kadar ınternet bedava her ya nerdeyse 10 tl hedıye 30 geçerlı sms dk yada mb verıyor bunu hangı operatör yapar

gölgee_65

gölgee_65

Üye
    Konu Sahibi
nasıl fıkırlerım degıssın bu ayın 5 den nısan 5 kadar ınternet bedava her ya nerdeyse 10 tl hedıye 30 geçerlı sms dk yada mb verıyor bunu hangı operatör yapar

Sen de haklısın. Şu an bence Türkiye'deen avantajlı operatör Vodafone.

emirkübra

Üye
dostum sana nokia c3-00 telefonu tavsiye ederim bizim köyde hat zor çekiyor ama evde içerde bu telefonla sorunsuz konuşabiliyorsun. o s800 telefonlar çin yapımı çekim gücü düşük oluyor sen bir nokia al o zaman görürsün kaliteyi. Ben c3-00 telefona bin basar telefon getirtiyorum çinden android 4.0.3 1 ghz işlemcili falan, o telefon bile c3 kadar çekmiyor köyde ya da ücra yerlerde

Üst Alt