Haber 4.5G ile Yüksek Hızlı İnternet için Ek Ücret Alınmayacak!

Sponsorlu Bağlantılar

Sarangni

Sarangni

Üye
Memlekette hala 3G olmadığı yerler var. 4.5 G ne olacak bakalım. Yine milleti nüfusun %95 kapsama alanına aldık diye keklemesinler. İstanbul, Ankara, İzmir ve Birkaç büyük şehir belediyesini bü yerine alınca zaten yüzde %50~60 eder şehir merkezlerini de alınca %95 nüfus eder. İlçeler, kasabalar ve köyler yine sıkıntı. Hatta İstanbul'un göbeğinde de bile yer yer şebeke sıkıntısı olduğunu düşününce bakalım nasıl olacak.

phasan

phasan

Üye
avea her yerde 4.5g vermez yıne

yaren_70

Üye
Arkadaşlar 4.5 g ev interneti etkilermi yoksa farklı şeylermi?

4MaGuS

4MaGuS

Üye
ev internetini etkilemez ancak dolaylı yoldan bir şekilde fiber alt yapı gelişeceği için belki yine mahellelere gelmezsede büyük caddelerde sitelerde falan daha yaygınlaşır diye düşünüyorum

zencibitc

zencibitc

Üye
Android kullanıcıları arka plan verisini kısıtlayarak arkadan internet sömürme olayını birazda olsa bitirebilirsiniz %100 olmasada %70 katkısı olur gibime geliyor

MaxipmaN

Üye
Android kullanıcıları arka plan verisini kısıtlayarak arkadan internet sömürme olayını birazda olsa bitirebilirsiniz %100 olmasada %70 katkısı olur gibime geliyor
Arkada ufak ufak kb yiyen uygulamalar mi?

Rygebin

Rygebin

Üye
Gerçekten ek ücret alınaması şahane olmuş . Turbo saçmaliği gelmesinde ne olursa olsun :)

Sciondar

Sciondar

Üye
Mobil olarak bence 3g gayet yeterli kullanmaya devam ederim ama pc vs. adsl de şart oldu

Sarangni

Sarangni

Üye
Mobil olarak bence 3g gayet yeterli kullanmaya devam ederim ama pc vs. adsl de şart oldu

Adil Kullanım Kotası diye bir saçmalık olduktan sonra 5G gelse ne olur. Mobil Opratörler bile sınırsız internet diye millete reklam yapıyor 1 GB dolunca 96~128 kb çekiyor hızları. Sınırlı ~ sınırsız internet kullanmaya devam.

phasan

phasan

Üye
Adil Kullanım Kotası diye bir saçmalık olduktan sonra 5G gelse ne olur. Mobil Opratörler bile sınırsız internet diye millete reklam yapıyor 1 GB dolunca 96~128 kb çekiyor hızları. Sınırlı ~ sınırsız internet kullanmaya devam.
belkı 4.5g gelırse adıl kullanım hızı 500 kb olur

IchigoKurosaki

IchigoKurosaki

Üye
yanlış bir bilgi var destekleyen telefonlarda sorun yok ancak birde sim kartların 4g ye uyumlu olması gerekiyor turcell tarafında

bu site üzerinden telefonunuzu ve sim kartınızı kontrol edebiliyorsunuz

ikinci resim altınca görüleceği gibi turcell kısmında 4g uyumlu sim kart almak için 19tl ödemeniz gerekiyor Ayrıca Turkcell SIM kartın uyumlu olup olmadığını anlamak için telefondan 4G yazıp 2222 göndermek yeterlidir

Vodofone'da ise sim kartımın 4.5g uyumlu olup olmadığını nasıl anlarım? Üzerinde 3G yazan 3G uyumlu (64KB, 128KB, 512KB) Vodafone simkartları aynı zamanda 4.5G uyumludur.

Avea ile ilgili bir bilgi bulamadım
Bu uygulama telefonun IMEI numarasıyla mı alakalı acaba? Note 3 N9005 kullanıyorum. Eski tuşlu bi telefonun IMEI numarasını klonladım. Yurt dışında zaten LTE hiziyla bağlanıyorum. Türkiye'de de H+ yerine 4G logosu beliriyor :ehe Ama sorgulamada cihazınız 4.5G uyumlu değildir diyor onu anlayamadım :)

4MaGuS

4MaGuS

Üye
Bu uygulama telefonun IMEI numarasıyla mı alakalı acaba? Note 3 N9005 kullanıyorum. Eski tuşlu bi telefonun IMEI numarasını klonladım. Yurt dışında zaten LTE hiziyla bağlanıyorum. Türkiye'de de H+ yerine 4G logosu beliriyor :ehe Ama sorgulamada cihazınız 4.5G uyumlu değildir diyor onu anlayamadım :)
bende iletişim firmaları telefon bilgilerine nasıl erişiyor merak ediyorum açıkçası bu önceden de olan bir şey ama IMEI olabilir belki
şöyle bir şey deneyin bir bu siteye girip giriş yapın daha sonra hesabım kısmına gelin daha sonra ayarlar cihaz ayarlarım bu kısımda şuan sizin turkcelle kayıtlı olunan telefona marka ve modeli çıkıyor bende sizde de çıkması gerekiyor sizde ne gözüküyor acaba şuan, bunda bir sorun varsa değiştirilebilir hatta o ekrandan yapılıyor galiba pek kurcalamadım, birde belki cepten girdiğimiz bazı uygulamalardan alıyor da olabilirler tek bir şeye bağlı olduğunu sanmıyorum

şöyle bir şey

Son düzenleme:
Uchiha İchigo

Uchiha İchigo

Üye
yüksek hızda sınırsız paket olsa bari :D

Üst Alt