Google Maps, Windows Phone'a yok!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
remzi33

remzi33

Üye
    Konu Sahibi
Google Maps, Windows Phone'a yok!
Eğer Windows Phone 8'li bir cep alacaksanız; Google'ın bu hizmetine (şimdilik) veda edin!
Bazı Windows Phone kullanıcıları, Cuma gününden bu yana Google Maps web sitesine girememekten şikayetçiler. Ancak halen devam ettiği gözlenen durumun nedeni, sadece Google'ın rakibini engellemek istemesi değil.
Windows Phone ile gelen Internet Explorer'ın, Maps'in çalışması için ihtiyaç duyduğu WebKit'i en başından beri resmi olarak desteklemediği biliniyor. Bu elbette Google'ın Windows Phone'da Maps'i bilerek engellemediği anlamına gelmiyor. Ancak şirketin sadece desteklenmeyen cihazların Google Maps'i açmasına izin veren bir hatayı gidermiş olması da mümkün. Windows Phone cihazlarında maps.google.com adresine giden kullanıcılar, şu an Google'ın ana sayfasına yönlendiriliyorlar.
Windows Phone kullanıcıları kendi harita uygulamalarına sahipler, ancak yine de Google Maps gibi bir hizmete erişememek önemli bir eksiklik.
Windows Phone için uygulama geliştirmeyi pek tercih etmeyen Google'ın, yine de IE üzerinden Maps'e erişim sağlamak için çalışmalar yaptığı resmi olarak açıklanmış durumda. Yani WP8 kullanıcıları, Google testlerini bitirince tekrar IE üzerinden Masp'e ulaşabilecek gibi görünüyor.
Geçtiğimiz günlerde şirketin Microsoft'un bir YouTube uygulaması geliştirmesine engel olduğu iddia edilmişti. Bununla birlikte Google, iOS'a bu kadar acımasızca davranmıyor; iOS'da kullanılabilen birçok Google hizmeti var.

*Haber chiponline.com'dan alınmıştır.

krstnck

krstnck

Üye
Gerekte yok zaten kardeşim kralı var zaten içinde ve ücretsiz içinde ki haritalar varken google maps kullanacak biri varsa şaşarım :)

HalfEvil333

Üye
Kullanmayın sizde cillop gibi Nokia haritalar var ;) Hem Google ın telefon ve bilgisayara bazı çerez dosyalar göndererek kullanıcının tüm bilgilerine dosyalarına ulaşabildiğini duymuştum
Sent from my RM-821_eu_turkey_343 using Board Express

gkcll

gkcll

Üye
Gerekte yok zaten kardeşim kralı var zaten içinde ve ücretsiz içinde ki haritalar varken google maps kullanacak biri varsa şaşarım :)

aynen nokia bunun kralı nı sunuyor nokia kullanmayanda bing ve yandex si kullanır yani

ecel54

ecel54

Üye
Nokia varken gerek yok ama isteyen buradaki uygulamayı yükleyebilir :D

Ocean258

Ocean258

Üye
Bing var onu kullansın WP

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Nokia varken gerek yok ama isteyen buradaki uygulamayı yükleyebilir :D

ben yuklemiştim. Gmaps pro var bende ucretli versiyonu emin olun ki daha hic lazım olmadı.

ecel54

ecel54

Üye

ben yuklemiştim. Gmaps pro var bende ucretli versiyonu emin olun ki daha hic lazım olmadı.

bu uygulamayı yükledim eskiden Google maps bizim oraları aynı Nokia maps gibi gösterirdi şimdi daha ayrıntılı gösteriyor. acaba Windows phone'a bir güncelleme gelmişti harita konusunda ama Windows phone 7'ye gelmedi. o yüzdenmi eskisi gösteriyor acaba diye düşünmeye başladım :D haritaları silip tekrar yükleyecem belki güncellenmiş halini yükler

alical33

alical33

Üye
bizde lumia var ihtiyaç yokta diğer markalara lazım olabilir :D

ecel54

ecel54

Üye
bu arada yandex haritalarda evimin konumuna baktım ilk defa evimi ağaçlık yerine ev olarak gösteren bir harita buldum :D

nanotex

nanotex

Üye
Arkadaşlar nokia haritalar ı açtım. Arkadaş ile arabadaydık yanlış yola soktu bizi kaldırıma çıktık arabayla.

remzi33

remzi33

Üye
    Konu Sahibi
Dikkatimi çektiği için paylaştım arkadaşlar sakin olun :) Nokia haritaları diğerlerine değişmem zaten

serinaga

serinaga

Üye
Arkadaşlar nokia haritalar ı açtım. Arkadaş ile arabadaydık yanlış yola soktu bizi kaldırıma çıktık arabayla.

İnanılmaz, olur mu öyle şey, nasıl oldu acaba ? Hiç mi önünüze bakmadınız ?

ecel54

ecel54

Üye
kaldırıma mı çıktınız :kop2:

BLACKLINE

BLACKLINE

Üye
ama yalnız nokia maps'da kendi evime baktım 5 yıl önceki haritalar var bizim evi boş arazi olarak gösteriyor nokia haritalar güncel değil. google her sene güncelliyor.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Bu güne kadar hiç ihtiyaç duymadım olmasa da olur yani.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
NokiaMaps varken diğer harita programlarına hiç ihtiyaç olmuyor ki.
gMaps v.b 2-3 tane fazladan harita programı yüklü, ama bir gün olsun lazım olmadı :kıskıs:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...