Google Klavye Çalışmayı Durdurdu Hatası

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Google Klavye Çalışmayı Durdurdu Hatası
Birçok kişinin başına gelen sorunlardan bir tanesi olan Gboard çalışmayı durdurdu yani Google Klavye çalışmayı durdurdu hatası farklı sorunlar sebebiyle ortaya çıkabiliyor. Basit ama can sıkan bir sorun olmasına karşın şu yöntemle kesin olarak çözülür diyemiyoruz. Öncelikle eğer cihazınıza farklı bir Custom ROM yazılımı yüklediyseniz ve yazılımı geliştiren kişi dahili olarak Google uygulamalarını silmişse bu gibi sorunlar ortaya çıkabiliyor.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız


Cihazda yer alan Google Lib dosyalarında eksik olduğu zaman uygulamalar durdurdu hatası verebiliyor. Bu tarz sorunlar ortaya çıktığında ilk olarak uygulamanın verilerini temizleyip veya varsa mevcut güncellemelerini kaldırıp uygulamayı yeniden kurmayı denemeniz gerekiyor. Yine çalışmazsa internet üzerinden farklı Gboard apk dosyalarını indirerek deneyebilirsiniz. En son çare olarak klavye durduruldu hatası için Gapps paketini TWRP üzerinden cihazınıza flaşlayabilirsiniz. Bu sayede Google uygulamalarının Lib dosyaları da cihazınıza yüklenmiş ve tüm eksik dosyalar giderilmiş olacaktır.

Gapps ( açık kaynak kodlu Google uygulamalarını barındıran ve recovery üzerinden flaşlanabilen bir pakettir ) indirmek için BURAYA tıklayabilirsiniz. Cihazınıza uygun sürümü ( işlemci mimarisi ) seçin ve daha sonra Pico ( dosya boyutu düşük temel Google uygulamaları ve dosyalarını içerir ) paketini indirerek cihazınıza TWRP üzerinden yükleyebilirsiniz.
 

Ekli dosyalar

  • Beğen
Tepkiler: bveo1990, Mesut Aktaş ve TheNightMare.


Üst Alt