Google Chrome 4 Günde Operayı Solladı !!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi


1.5 Hafta önce kullanıma sunulan Chrome, rakiplerinden Opera'yı geride bırakmayı şimdiden başardı. Tarayıcının bu başarısı Google'ı bile şaşırttı.Salı günü piyasaya sürülen tarayıcının en dikkat çekici özelliği, sürati. Sayfa yüklemede, dosyala indirmede ve video oynatmada rakiplerinden daha hızlı olan program, istatistiklerde de hızla yükselişte.

Amerikalı web şirketi NEt Applications'un bilişim portalı PC Welt'e dayanarak verdiği habere göre, Chrome pazar payını daha ilk günden %1,48'e yükseltti. Sonraki günler için başka bilgiye ulaşılamazken Chrome'u kullananların sayısının özellikle hafta sonu artış göstermesi bekleniyor.

Net Applications'un verilerine göre, Chrome bu performansıyla Netscape ve Opera'nın kullanıcı sayılarını geçmekle kalmadı aynı zamanda ikiye de katladı. Amerikalı firmaya göre Opera'nın piyasa payı %0,74 Netscape'inki ise %0,72.

Google da şaşırdı

Google Sözcüsü Kay Overbeck de, kendisinin ve firmasının Chrome'un bu kadar ilgiyle karşılanmasından memnun olduğunu açıkladı. "Başta basının olmak üzere kamuoyunun bu düzeyde ilgi göstermesine şaşırdık." diyen Overbeck, Chrome'un Google tarafından çıkarılacak olan Android isimli cep telefonu işletim sisteminin bir parçası olup olmayacağı konusunda açıklama yapmazken, tarayıcının Linux ve Mac sürümleri üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Bu arada sektörde Chrome'un en büyük rakibinin kim olacağı üzerine de fikir yürütülüyor. Amerikalı portal TG Daily'e göre metin ve fotoğraf düzenleme ile tabela hesaplamalarında web tabanlı programların kullanımını kolaylaştıran Chrome'un asıl rakibi Internet Explorer ve tüm Windows yazılımı.

PC Welt ayrıca Chrome'un Firefox Mozilla için de ciddi bir rakip olduğunu belirtirken, Firefox kullanıcılarının Internet Explorer kullanıcılarına göre yeniliğe açık ve değişime meraklı olduklarını vurguluyor.

Öte yandan Amerikalı internet portalı GigaOM'un röportaj yaptığı tarayıcı piyasasının eski liderlerinden Netscape'in kurucusu Marc Andreessen de Chrom'un iyi bir başlangıç yaptğını belirtip, tarayıcıyı etkileyici bulduğunu açıkladı.
 
can karayel

can karayel

Üye
bence pek güzel bi tarayıcı değil en güzeli firefox 2
 

cool_eagle

Üye
hiç güzel değil çok eksiği war
 
Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Eksiğinin Olmadındaki Neden Daha Beta Aşamasında Olmasından Kaynaklanıyor... Birde Şöyle Düşünün... Beta Olmasına Rağmen 4 Günde Opreaya Fark Attı... (: Sanırım Beta Sürümü Olarak Rekora Gidiyor (:
 
ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Millet meraktan indiriyor, yoksa özellik ve kullanılabilirlik açısından Opera'nın yanına yaklaşamaz ..
 
Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Millet meraktan indiriyor, yoksa özellik ve kullanılabilirlik açısından Opera'nın yanına yaklaşamaz ..

Bencede Öyle Ama Olsun... (: Beta Meta İyi Gidiyor... (: Bakalım Tırmanışı Nereye Kadar Olacak... (:
 
ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
İşin başı merak, Google gibi 300 - 400 milyonluk fanatiği olan kaç teknoloji şirketi var. Google'ın yapıp da tutmayan tek hizmeti Google Talk oldu, o da MSN kişilerini desteklememesinden ötürü. Onu da destekleseydi MSN Messenger kullanmıyor olacaktık çoğumuz .. :)
 
Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Benim gibi statükocu biri firefox'a bile senelerce explorer'da süründükten sonra geçti... Bunu denemem zor... :) Bakalım deneyip de yorum yapanlar çıkacak mı...
 
Ue-Gazi

Ue-Gazi

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Valla Şu Zaman Oldu Daha Denemedim (: Betaya Karşı Bi Alerjim Var :D
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt