Karşılaştırma GMD'nin 1 saniyede aktardığı veriyi L820 7 saniyede aktarıyor. Neden?

Sponsorlu Bağlantılar

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
GMD'nin 1 saniyede aktardığı veriyi L820 7 saniyede aktarıyor. Neden?
Az önce GMD'si olan bir arkadaşın telefonundan Usb ile bilgisayara fotoğraf kopyaladım. 40 fotoğraf toplamda 113 Mb idi ve neredeyse bir saniyede kopyalamayı yaptı. Yani "yapıştır" dememle birlikte bilgisayardaki klasörümde 40 fotoğraf birden belirdi ve yükleme durum penceresi dahi görünmedi. Bu hıza şaşırdım aynı şeyi L820 ile deneyeyim dedim. Kendi telefonumu Usb ile bilgisayara bağladım ve klasöre girip 40 fotoğraf seçtim. Ancak seçtiğim 40 fotoğrafın toplam boyutu 90 Mb idi. Kopyalamayı yaptım ve 90 Mb yaklaşık 7-8 saniye sürdü. Yükleme durum penceresi de çıktı bir güzel yeşil çubuğun dolmasını izledim. Sonra iki telefonun özelliklerine baktım ikisi de USB 2.0 kullanıyor. Peki bu şaşırtıcı farklılık neyden kaynaklanıyor olabilir? Fikri olan varmı?

4MaGuS

4MaGuS

Üye
Az önce GMD'si olan bir arkadaşın telefonundan Usb ile bilgisayara fotoğraf kopyaladım. 40 fotoğraf toplamda 113 Mb idi ve neredeyse bir saniyede kopyalamayı yaptı. Yani "yapıştır" dememle birlikte bilgisayardaki klasörümde 40 fotoğraf birden belirdi ve yükleme durum penceresi dahi görünmedi. Bu hıza şaşırdım aynı şeyi L820 ile deneyeyim dedim. Kendi telefonumu Usb ile bilgisayara bağladım ve klasöre girip 40 fotoğraf seçtim. Ancak seçtiğim 40 fotoğrafın toplam boyutu 90 Mb idi. Kopyalamayı yaptım ve 90 Mb yaklaşık 7-8 saniye sürdü. Yükleme durum penceresi de çıktı bir güzel yeşil çubuğun dolmasını izledim. Sonra iki telefonun özelliklerine baktım ikisi de USB 2.0 kullanıyor. Peki bu şaşırtıcı farklılık neyden kaynaklanıyor olabilir? Fikri olan varmı?
ikisinde de kendi orjinal kablo ile denediniz degilmi ikisnide aynı usb girişie taktınız peki bilgisayarda arkada planda değişiklik falan yaptınız mı yani herşey aynı şartlarda denediniz

turbocore

turbocore

Üye
Bu konuyu buraya acarak kendini yaktin :-)

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Bilemiyorum WP li Teli PC ye Takınca Ne Oluyor Ama Tahminim, GMD Direk Hafızası Geldi, L820 nin Telefonu Üzeri Hafızası Geldi. Bu Eski Nokia larda da Olan Birşeydi.
Bilgi Doğru Olmayabilir, Fikrimi Belirttim Ama Bende Merak Ettim..

BelaMonte

BelaMonte

Üye
gmd nin yazma hızı daha iyi demek ki.

alical33

alical33

Üye
Saniyede 113mb yi nasıl kopyalamış note 3 de 3.0 lı pc de görmedim öyle bi hız ama bence takılacak bişey değil ikisinin de yazma hızları farklı demek

• Beğen
Tepkiler: Rainesto

Emre

Üye
1 Dakikada Atsaydı ne yapacaktın :sirit:

Son düzenleme:
beats

beats

Üye
Kullandığı hafıza kartının okuma-yazma hızı yüksek olabilir.

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
ikisinde de kendi orjinal kablo ile denediniz degilmi ikisnide aynı usb girişie taktınız peki bilgisayarda arkada planda değişiklik falan yaptınız mı yani herşey aynı şartlarda denediniz

Bilgisayarda değişiklik yapmadım. Benim şarj cihazımın Usb kablosu bilgisayara takılıydı. İki telefonda da aynı kabloyu kullandım. Kabloyu bilgisayardan çıkarmadım yani. Ayrıca hafıza kartım Class10 ama Gdm'deki hafıza kartı neydi bilmiyorum. Pazartesi aynı karşılaştırmayı tekrar yapıcam bakalım.

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Benzer denemeleri birden çok defa yapmalısın ve öyle karar vermelisin. Ancak yine de bence bunun birden çok sebebi olabilir. Belki tamda L820 kopyalarken PC arkaplanda bir tarama gerçekleştirdi, yada başka bir işlem gerçekleştirdi. Bu benim başıma gelmiş bir olay. Aniden PC nin ağırlaşması vs. Bundan hariç, belki resimlerin ön izlemesi sırasında seçimi sırasında kopyalanma işlemi başlamış ve seçim bittiğinde de tamamlanmış bile olabilir. Arkadaşların dediği gibi resimlerin bulunduğu materyalin okuma yazma hızları farklı olabilir. Herşeyin eşit olmasını geçtim iki telefon arasında donanımsal farklar var mı bunu da bilmiyorum. Ayrıca başka bir örnek vereyim Mesela bazı Download programları sen indirme onayını vermemiş olsan bile arkaplanda indirmeyi başlatırlar. Sen onayı verene kadar bir kısım indirme işlemi gerçekleşir. Dolayısıyla sen onay verdiğinde kalan kısmı indirir ve bu sana çok hızlı görünür vs.... Bu fark gerçekten var mı bunu birden çok deneme yaparak gözlemleyin bence.

4MaGuS

4MaGuS

Üye
Bilgisayarda değişiklik yapmadım. Benim şarj cihazımın Usb kablosu bilgisayara takılıydı. İki telefonda da aynı kabloyu kullandım. Kabloyu bilgisayardan çıkarmadım yani. Ayrıca hafıza kartım Class10 ama Gdm'deki hafıza kartı neydi bilmiyorum. Pazartesi aynı karşılaştırmayı tekrar yapıcam bakalım.

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.
gmd yide kendi kablosunu deneyin hafıza kartıda sorun olabilir ben kendi telefon haıfza kısmından bir şeyler yollamayı denemesinizi öneririm

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin
serverfun912

serverfun912

Üye
Rom'undan mı yoksa Sd cart'tan mı kopyalama yaptın?Bu arada bende çok eksiğini görüyorum Lumia 820nin(örneğin Samsung S3'ün yanından bile geçemiyor).

heathrow

heathrow

Üye
konuyu açan arkadaş diyor ki:
-gmd'de de keramet var. b.kunda boncuk var :D
amma büyüttünüz şu telefonu. replika telefonlarla aynı işlemciyi kullanıyor...

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
Rom'undan mı yoksa Sd cart'tan mı kopyalama yaptın?Bu arada bende çok eksiğini görüyorum Lumia 820nin(örneğin Samsung S3'ün yanından bile geçemiyor).

Bakalım pazartesi detaylıca eğileceğim bu konuya.

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Hocam resimleri attı mı 2 telefonda attı değil mi Hızına bu kadar takmanızın sebebi nedir?Yani boşa stres,boşa kafa yormaktır bu başka birşey değil.Gelip lumia 820 resimleri atmıyor,pc telefonu görmüyor gibi şeyle gelseydiniz neysede her iki telefon atıyor ha biri 1 saniye ha biri 7 saniye elindeki microsoftun bilgisayarı daha bilgisayardaki işletim sisteminde dosya taşıma süresini düzeltemediler düzeltme gibi çabalarıda kalmadı sen gelipde elindeki microsoft sistemli telefonla buna takıyorsun? :)

smltrl

Üye
Sebebi hafıza karının okuma hızıdır telefonla alakası yok

tapatalk

tapatalk

Üye
konuyu açan arkadaş diyor ki:
-gmd'de de keramet var. b.kunda boncuk var :D
amma büyüttünüz şu telefonu. replika telefonlarla aynı işlemciyi kullanıyor...
Gmd büyütülecek bir cihaz değil ama sen abartiyosun replika falan

funnel

Üye
6 aydır gmd kullanıyorum. Öyle hızlı dosya filan atılmıyor. Sen usb3 olmadan bunun mümkün olabileceğine inanıyormusun?
Arkadaş ilk önce fotografları doğrudan telefon belleğinden pc üzerinden görüntülemiş, görüntülerken pc temp klasörüne kopyalamış, sen yapıştır diyince aslında pc, tempteki fotoğrafları kopyalamış oluyor. Temp kalsörünün kopyalaması veri kopyalaması değil, sadece adres değişikliği yapmaktan ibaret oluyor, dolayısıyla çok hızlı.

csH

csH

Üye
6 aydır gmd kullanıyorum. Öyle hızlı dosya filan atılmıyor. Sen usb3 olmadan bunun mümkün olabileceğine inanıyormusun?
Arkadaş ilk önce fotografları doğrudan telefon belleğinden pc üzerinden görüntülemiş, görüntülerken pc temp klasörüne kopyalamış, sen yapıştır diyince aslında pc, tempteki fotoğrafları kopyalamış oluyor. Temp kalsörünün kopyalaması veri kopyalaması değil, sadece adres değişikliği yapmaktan ibaret oluyor, dolayısıyla çok hızlı.
aynen katılıyorum sadece klasörün yolu değişiyor C:/Windows/.../Temp klasöründen C:/.../Desktopa taşıyor o yüzden sana hızlı kopyalamış gibi gelmiştir yoksa usb 2.0 ile saniyede 113 mb nerdeeee :) bence hiç deneme yapma boşuna :sirit:

Üst Alt