Gmail hesabına Android Cihaz Nasıl Tanımlanır?

Sponsorlu Bağlantılar

iboo34

iboo34

Üye

önce ımap numaranızı bulun ve videodakinin yaptığı gibi devam edin benim sorunum halloldu akşamdan beri herşeyi indirdim hepinize kolay gelsin

bazen video direk açmayabiliyor youtube a yükleyip izleyin

video demişsin kardeşim ne videosu bu link falan verebilirmisin

shipped

shipped

Üye
sanırım hala bir çözüme ulaşamadınız. bi el atalım bu işe o zaman.

pc den markete girseniz bile dosya indiremezsiniz. çünki tr de market erişimi yok çünki tr de anlaşmalı operator yok.

ilişkili hesap bulunamadı diyorsa buda şundandır. evvela cihazınızdaki markete giriş yapmalısınızki cihazınızla ilgili bilgiler kabul görsün ve market hesabıyla ilişkili gmail hesabınız olsun.
cihazınızda market yok ise market yüklenmeli. bu durumda hemen hemen her cihazda farklı yöntemlerle yapılabiliyor. sanırım sizlerin cihazı galaxy ace ozaman aşağıda yazdıklarımı yapın

(Bütün bu işlemlere başlamadan önce mutlaka bir gmail hesabınızın olması lazım.İstenen kısımlarda bu hesabınızı girmeniz gerek)
Telefonunuzun arama menüsüne girip *#272*telefonunuzun imei numarası# tuşlayın.Karşınıza gelecek listeden ECT 'yi seçeceksiniz.Bunu onayladıktan sonra telefonunuz kendiliğinden kapanacak ve kısa bir süre sonra kendiliğinden açılacak ve artık android market ve youtube açılmış olacak.Bu arada telefonunuz ingilizce olarak açılacak.Telefonunuzu türkçe yapmak için settings>language and keyboard>choose language kısmına girip türkçeyi seçeceksiniz.Artık herşey tamam marketi ve youtube' yi sorunsuz olarak kullanabilirsiniz.BU İŞLEM ROOT DEĞİLDİR.DOLAYISIYLA GARANTİYİ BOZMAZ ve GERİ DÖNÜŞLÜ BİR İŞLEMDİR.Bu işlemi geri döndürmek yani marketi ve youtube'yi kaldırıp cihazı ilk günkü gibi yapmak istiyorsanız *#272*telefonunuzun imei numarası# tuşlayın.Bu defa ECT'yi değil TUR'u seçin ve onaylayın.Cihazınız kendiliğinden kapanıp açılacak ve açıldığında market youtube ve sizin yüklediğiniz bütün uygulamalar silinecek sadece galerinizdeki resim ve video gibi şeyler kalacak.(BÜTÜN AYARLARINIZ DA KUTUDAN İLK ÇIKTIĞI GİBİ OLACAK.)

yada işi daha ileri götürüp kısıtlama olmayan firmwareler yükleyebilirsiniz bunu başka bir konu başlığında anlatacağım kolay gelsin

----------Eklendi @ 16:14:08 ---------- Yazıldı @ 16:09:10 ----------

not:

market bir sistem uygulamasıdır. eğer marketi yukarıda bazı arkadaşların dediği gibi apk ile yüklerseniz. marketten herhangi bir işlem yapmaya çalıştığınızda kapanmaya zorla uyarısıyla karşılaşırsınız. bunun önüne gecebilmek için sistem data klasörüne bu market apk sını koymanız gerekir fakat bunu yapabilmek için sistem erişimine yetkili olmak gereklidir.
sistem erişimine yetkili olmaya android işletim sisteminde root deniyor.yani root yapmalısınız bu durum ayrıca anlatılacak bir konudur şimdilik anlattığım yöntemle marketi açın

mexico_35

mexico_35

Üye
Bu arkadaşın anlattığı gibi yapan varmı aranızda

vdere

vdere

Üye
selam arkadaşlar... kendi telefonumda gördöklerimle ilgili olarak size şunu diyebilirim öncelikletelefondan oturum açıp cihazını hesabınıza kaydettirmeniz gerek sanırım...
ve yine bilgisayaardan android markete gittiğiniz de zaten sadece sipariş verebiliyorsunuz telefonunuza oradan indirmek gibi bir imkan göremedim markette uygulamayı yükle deyince program en kısa zamanda telefonunuza indirilecektir diye bir sonuç veriyor... belki farklı alternatifler vardır ama benim yapabildiğim bu...

mustea1984

Üye
*#272*telefonunuzun imei numarası# tuşlayın ,

kardeş bunu yapım sales code çıktı bişeyde yazılmıyor ne yapcam_?

----------Eklendi 25.05.2011 @ 00:00:00 ---------- Yazıldı 24.05.2011 @ 23:41:58 ----------

önce ımap numaranızı bulun ve videodakinin yaptığı gibi devam edin benim sorunum halloldu akşamdan beri herşeyi indirdim hepinize kolay gelsin

bazen video direk açmayabiliyor youtube a yükleyip izleyin

aynen arkadaşlar bende yaptım oldu.
gmail hesabı alın ve menüden gmailden değil email bölümünden hesap ekle diyin.

< Menu > (Menü) > Account settings'e (Hesap ayarları) dokunarak Gelen Kutusu görünümünden ayarlarınızı doğrulayabilirsiniz.
Gelen ayarlar
IMAP server (IMAP sunucusu): imap.gmail.com
Port (Bağlantı noktası): 993
Security type (Güvenlik türü): SSL (always) (her zaman)
Giden ayarlar
SMTP server (SMTP sunucusu): smtp.gmail.com
Port (Bağlantı noktası): 465
Security type (Güvenlik türü): SSL (always) (her zaman)

ve bu işlemleri uygulayın hem pc de hem telefonda tanımlanıyor

numan baba

numan baba

Üye
mustea1984 guzel kardesım tam olarak nasıl yapılacak bıraz daha ayrıntı verebılımrıısn

YARATIK

YARATIK

Üye
Arkadaşlar Bu Konuyu Samsung Teknik servisleri çözüyormu...????

iOS Developer

iOS Developer

Üye
bende de aynı problem var :S

contravolta

Üye
Teşekkürler hallettim bu kadar basit olduğunu hiç düdşünemiştim.

61semih

61semih

Üye
telefondan androif markete gırın ve oradan gmaıl hesaplarınızı acın olur

----------Eklendi @ 21:36:20 ---------- Yazıldı @ 21:34:54 ----------

selam arkadaşlar... kendi telefonumda gördöklerimle ilgili olarak size şunu diyebilirim öncelikletelefondan oturum açıp cihazını hesabınıza kaydettirmeniz gerek sanırım...
ve yine bilgisayaardan android markete gittiğiniz de zaten sadece sipariş verebiliyorsunuz telefonunuza oradan indirmek gibi bir imkan göremedim markette uygulamayı yükle deyince program en kısa zamanda telefonunuza indirilecektir diye bir sonuç veriyor... belki farklı alternatifler vardır ama benim yapabildiğim bu...

aynen oyle wifi ile ınternete baglandıgındada otomatık ınıyor uygulama yoksa pc uzerınden marketten ındırılmıyor pc ye uygulamalar

gowlet

gowlet

Üye
Arkadaşın dediğini yapıyorum ECT filan çıkmıyor. :S

MBrkA

MBrkA

Üye
DİKKAT! Bunu yaptığınızda ayarlarınız sıfırlanır,yüklediğiniz programlar silinir.
Öncelikle aşağıdaki numaralıları yapın.

1. telefonumuzdan *#06# yazarak ime numarasını alıp bir kenara not ediyoruz. (mutlaka doğru olmalı)
2. Arama tuşlarını açıyoruz ve sırasıyla *#272*XXXXXXXXXX# tuşlayın. (xxxxxx olan yere ime numaranızı yazın)
3. secim menüsünden ETC yi secip tamam diyorsun.
4. Telefonun kapanıp açılacaktır. market yüklemesi yapacaktır.
5. telefonun açılacak ve ilginizce olduğunu göreceksiniz panik yapmayın settings yazan yerden keyboard and language kısmını bulup Türkçeyi seçip telefonu Türkçe yapabilirsin

Şimdi telefonunuzda market ve youtube da olacak ama tüm ayarlar sıfırlanmış olacak.Hemen senkronizasyona girin ayarlardan.Sonra oradan gmail hesabınızı girin.Bunu yaptıktan sonra masaüstünden Market'e tıklayın.Bu orjinal Android Market'tir.Yani internetteki marketin aynısı.
İnternetteki marketten indirmek için ise internetten android markete girin telefondan senkronize ettiğiniz gmail hesabıyla giriş yapın.Artık telefonunuz kayda geçti.Güle güle marketi kullanın.

gowlet

gowlet

Üye
Hepiniz aynı yolu saçmalıyorsunuz ama işe yaramıyor.

MBrkA

MBrkA

Üye
Nası işe yaramıyor arkadaşım.Bende nasıl oldu o zaman?Gökten mi indi market?

altay89

altay89

Üye
s.a kardeşler ilk olarak google amcadan Android Market.Apk aratın idirin ve kurun ama açmayın sonra zaten yüklü olan gmail uygulamasını açın ve giriş yapın ondan sonra marketi açıın tanımlama yapılıcaktır sonra keyfini sürün-

----------Eklendi @ 23:29:09 ---------- Yazıldı @ 23:27:59 ----------

2.1 ve üzeri denmiştir root işlemi gerktirmez

foz54

foz54

Üye
BU SORUNU YAŞAAN BİRÇOK KİŞİ VAR AMA CEVABI YOK. EN ÇOK SÖYLENEN ŞEY;
'ANDROİDMARKETE GİRİN, OTURUM AÇIN, FORUMU DOLDURUN, TEL NUMRANIZI YAZIN, GELEN MESAJLA EŞİTLENİR' DİYORLAR AMA KAÇ KEZ DENEDİM OLMADI. GALİBA SORUN ORJİNAL ROM VE MARKET KULLANMAMAMZDAN KAYNAKLANIYOR. AMA DENEMEK İSTİYEN BU YÖNTEMİ DENEYEBİLİR;

_NDU_

Üye
Kardeşim selam...
Aynı sorun bende oldu... Gmail hesabımı eşitleyemiyorum. Aynı uyarıyı bana da veriyor... Bu sorunu acaba çözebildin mi??? yoksa hala devam mı ediyor... Bana da yardımcı olabilir misin???

----------Eklendi @ 19:02:30 ---------- Yazıldı @ 18:59:54 ----------

arkadaşlar benim de ace telefonum var sizin yaşadoığıız sorunları ben de yaşadım daha sonrasında *272* yöntemiyle telefona android marketi yükledim ancak gmail hesabımı aktif edemiyorum sağlam olmayan bağlantı hatası veriyor normal internete wirelessle kolayca girebilirken android maket google talks gibi uygulamalarda hesabı bir türlü aktifleştiremedim bu konudu yardımcı olabilir misiniz :allalla:

Kardeşim selam...
Aynı sorun bende oldu... Gmail hesabımı eşitleyemiyorum. Aynı uyarıyı bana da veriyor... Bu sorunu acaba çözebildin mi??? yoksa hala devam mı ediyor... Bana da yardımcı olabilir misin???

mr.tufi

Üye
vay beee kımsede cevap yokmu bende buldum diye sevınmıstım...
:angry:

gowlet

gowlet

Üye
Arkadaşlar Marketi Googleden bulup yükledim. Cihaz tanımlandı android markette ama tek sorunum var şimdi uygulamayı tam yüklerken "Zorla kapatılacak" diyor ve program yüklenmiyor.

mismismis

Üye
:bye2:

Üst Alt