Tavsiye Garantiye Gönderdim Kullanıcı Hatası derler mi ?

Sponsorlu Bağlantılar

BurakTura

BurakTura

Üye
    Konu Sahibi
Garantiye Gönderdim Kullanıcı Hatası derler mi ?
Merhaba arkadaşlar benim Cihazım Z3 bildiğiniz üzere Sony bas bas bağırdı telefonlarımız su geçirmiyor yok işte reklamlarında havuza giren adam foto çekiyor vs. neyse ben geçen gün cihazımı suyun içinde soktum ( Bilen Bilir *#*#7378423#*#* vardır sony xperia da onu yaparak servis test kısmından Pressure Sensor (Basınç Testi) yani oraya girdiğiniz zaman eğer kapaklarınız sıkıca kapalıysa Sayaç artıyor ama kapaklarınız Kapalı değilse sayaç artmıyor ben bunu yaparak suya soktum tabi sayaç arttı doğal olarak yani kapaklarım kapalı) sonra telefonu çıkardım dokunmatik çalışmamaya başladı 1 gün pirinç içinde beklettim falan ama iflah olmadı kendi kendine birşeylere girmeye başladı sonra bende KVK Bakırköy'e gönderdim. Su geçirmeyen telefon kapakçıklardan su geçirmediği sürece Kullanıcı hatası diyemezler sanırım. Cihaz değişimi istedim ama KVK Cihaz takibinde "Telefonunuzun onarım işlemleri üst seviye onarım merkezinde devam etmektedir." yazıyor. Ben telefonuma onarım istemiyorum ki sonucunda yeni telefon istiyorum o telefon yeniden gelince yine su geçiricek

___kaptan___

___kaptan___

Üye
keşke hiç suyla vs uğraşmasaydın sıkıntıyı çözüp tamir edip gönderirler bence :bilmm

BurakTura

BurakTura

Üye
    Konu Sahibi
Sıkıntıyı gidersinler yeter ki kullanıcı hatası demesinler :D sonra ben yeniden suya sokarım yine gönderirim sıkıntı yok. 3 kereden fazla aynı sorun ile gider ise değişim zorunluluğu varmış.

___kaptan___

___kaptan___

Üye
bence şansını zorlama derim :sirit: ikinci veya üçüncüye kullanıcı hatası deyip geri gönderirlerse elinde patlar Telefon :kıskıs:

BurakTura

BurakTura

Üye
    Konu Sahibi
ya ama saçmalık değil mi adamlar bi yerlerini yırtıyor su geçirmiyor diye sonra telefonları su geçirince kullanıcı hatası

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
Bu hatadan dolayı birçok kişiye kullanıcı hatası demişler. Malesef bazı markalar bu konuda tolerans göstermiyorlar. Adamın telefonla yağmurda konuşurken su geçirmiş telefonu. Garanti kullanıcı hatası demiş. Eğer ararlarsa "Dikkatli ol , seviyeli ve ciddi konuş.". Umarım yenisini gönderirler.

XperiaNeoV

XperiaNeoV

Üye
Telefon tamir görünce su gecirmeme olayi gidiyor malesef.

Luck Star

Luck Star

Üye
Sony'nin bir esprisi kalmıyor o zaman . Suya dayanıklı diyip 6" boyutta 5.2" ekranlı telefon üretiyorlar sonra en iyisi olmak için 6 ay arayla telefon çıkartıyor. :kotu::kotu: İnş. Kullanıcı hatası demezler , evlat acısı gibi olur valla ...

BurakTura

BurakTura

Üye
    Konu Sahibi
İşte o zaman hakem heyet, vs. varmış saniyesinde başvururum.

MaxipmaN

Üye
yağmur da bile geçirdiyse işte orda duracan Sony!!!

BelaMonte

BelaMonte

Üye
72683367. Kez xperia su geçirdi vakası

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
Hiç şansını zorlamaya gerek yok :)

BurakTura

BurakTura

Üye
    Konu Sahibi
Sanırım telefon gelince bir daha " ooo benim telefon su geçirmiyor istediğim gibi havuza girerim " gibi cümleler kuramıyacağım. Bir daha Xperia'ı suya sokmak sıkıntı... Nalet SONY !

Luck Star

Luck Star

Üye
Sanırım telefon gelince bir daha " ooo benim telefon su geçirmiyor istediğim gibi havuza girerim " gibi cümleler kuramıyacağım. Bir daha Xperia'ı suya sokmak sıkıntı... Nalet SONY !
Ben hep diyorum iste samsung bile kapakli bir telefonu suya dayaniklilil testi yapip sertifika almis ama sony o kadar reklam yapip yok şu sertifakimiz var diyip kapakciklar kapali oldugu halde su geciriyor. Samsungun bide arka kapagi cikabiliyor nasil is anlamadim niye sony alsinlar bu saatten sonra hic bi neden yokken :D

ismailozcn

ismailozcn

Üye
Bu tür sorun için o kadar konu açıldıkı hepsine verdiğim cevabı yazıcam
adamlar su geçirmez demiyorlar, SU GEÇİRMEYE KARŞI DAYANIKLI:deal::deal:
ayriyeten O tür reklamları bende olsam havuza,denize girerek çekerimki saflar su geçirmez zannetsinlerde alsınlar diye.

BurakTura

BurakTura

Üye
    Konu Sahibi
Su geçirmeye karşı dayanıklı değil. Eğer kullanma klavuzunda " Tuzlu suya maruz kalısa normal su ile durulayın " yazıyor ise vede " Kapakçıklar sıkıca kapalı olduğu takdirde su geçirmez " yazıyorsa ben bu telefonu istediğim yere sokarım. Sonucunda adamlar telefonlarına güveniyorlarki demişler böyle birşey.
He birde şu şekilde ekleme yapayım. " Telefon Bir buçuk metre derinlikte ve 30 dakika dayanır " lafı sanada havuzu , denizi çağrıştırmıyor mu ?

• Beğen
Tepkiler: Luck Star
Luck Star

Luck Star

Üye
Su geçirmeye karşı dayanıklı değil. Eğer kullanma klavuzunda " Tuzlu suya maruz kalısa normal su ile durulayın " yazıyor ise vede " Kapakçıklar sıkıca kapalı olduğu takdirde su geçirmez " yazıyorsa ben bu telefonu istediğim yere sokarım. Sonucunda adamlar telefonlarına güveniyorlarki demişler böyle birşey.
He birde şu şekilde ekleme yapayım. " Telefon Bir buçuk metre derinlikte ve 30 dakika dayanır " lafı sanada havuzu , denizi çağrıştırmıyor mu ?

haklısın arkadaşın dediği su geçirmeye karşı dayanıklı lafı sadece forumlardan üretilmiş bir cümledir öyle demiyor sony.

• Beğen
Tepkiler: BurakTura

MaxipmaN

Üye
Reklamlarda duş alıyorlardı ya? Sony lafının arkasında durmuyor demektir

• Beğen
Tepkiler: BurakTura
vaterfa

vaterfa

Üye
ben de gecen bi telefon bayisinde gormustum ustune kirmizi ufak bi etiket atip sivi temasi garanti kapmasina girmemektedir diye yazmislar

MaxipmaN

Üye
Skandala bak ya :ehe

Üst Alt