Tavsiye Galaxy W Vs Lumia 620 Yardim

Sponsorlu Bağlantılar

ahmetsuha525000

Üye
Bak olaya şu şekilde yaklaşacaksın. Bir kere telefonlar farklı kategorilerdeler. Birisi Windows Phone 8 işletim sistemiyle çalışıyor birisi Android. Bu yüzden iki telefonu masaya koyup karşılaştırman imkansız. İki telefonu da kendi kategorisinde değerlendireceksin. Sende biliyorsun ki Windows Phone 8 yeni bir işletim sistemi (rakiplerine göre). Birçok uygulama yok. Olanlarda işini görmeyebilir. Android ise 2006dan bu yana var. Ve son 3-4 senedir piyasada kral oldu. Her kategoriden her ihtiyacı karşılayabilecek yüzlerce uygulama mevcut. Donanımında sistemle değerlendirilmesi gerekir ama hem sistemle hemde normal olarak değerlendirsek bile Lumia 620 daha iyi. Lumia 620 şuan tüm WP8 modellerinde olduğu gibi gelişmekte olan bir telefon. Yani telefonun özelliklerini tam manasıyla kullanamayacaksın. Tam olarak kullanaman için Nokia'nın vereceği güncellemeler önemli. Galaxy W ise üzerinden iki yıl geçmiş bir telefon. Artık piyasanın çok gerisinde bir telefon. Güncelleme yok. Hızı iyi fakat orta seviyedeki oyunları ve üst düzeyde ki uygulamaları açamıyor. ROM atarsan bir miktar hızlandırabilirsin. Şimdi sonuç şu biraz güncelleme beklerim multimedya telefonu lazım müzik dinlerim falan dersen Lumia 620. Ama ben iyi bir telefon olsun güncellemede olsun multimedya telefonu olsun uygulama olsun sistem iyi olsun dersen Lumia seni tatmin etmez. Aynı paradaki Android modellere yönelmen lazım. Galaxy W zaten varmış sende. İstersen Lumia 620 yi bir mağaza deneyebilirsin.

• Beğen
Tepkiler: maskedboy

maskedboy

maskedboy

Üye
doğru 2 si farklı kategoride ama şöyle bir şey eğer multimedya telefonu olsun iyi olsun androidli olsun diyorsa htc desire x olabilir zaten inceleme linkini attım

papakudioflu

papakudioflu

Admin
şimdi oncelikle şu wp'de oyun uygulama yok lafini bir silin aklinizdan. tAmam android ve ios kadar olmayabilir ama bu arkadaşimizin ihtiyaclarina fazla bile gelicek kadar oyun uygulama mevcut magazada.

Multimedya telefonu konusuna gelirsek ne lumia620 ne de wonder ve desire birer multimedya cihazi degiller. Multimedya ihtiyaclarinizi karşilayabilirler o ayri bir konu. Ama dunyada şu anda bir numarali multimedya cihazlar Nokia808 ve ardindan Lumia920&N9 gelir.

Mixradio konusuna gelirsek;mixradio Nokianin icinde 12milyon şarki barindiran bir muzik servisidir. İcerisinde bolgesel ve global olarak alanlarinda populer olan sanatcilarin,yazarlarin,kisaca ünlülerin hazirladigi mixler(listeler) mevcut. Bunlarin arasindan dilediginiz 4'ünü ucretsiz olarak telefonunuza indirip offline olarak dinleyebilirsiniz. Başka bir liste indirmek icin telefondaki listelerden birini silmeniz gerekir. Yani istediginiz kadar indirebilirsiniz ama ayni anda telefonunuzda max 4 liste bulunabilir. Bunun dişinda Nokia Music+ aboneligiyle aylik tam hatirlamiyorum 4-5tl uyelik ucretiyle dilediginiz kadar şarki indirebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: PureFood
maskedboy

maskedboy

Üye
verdiğin bilgiler için saol aklımızda soru işareti kalmadı tabikide android cihazlar multimedya telefonu değil sadece bazen multimedya açısından değerlendiriyorum çünkü samsung ses vr kamerada çok iyi olmayan bir firma kötü demiyorum hatta orta seviyenin üstünde fakat şu an galaxy s ile galaxy s4 ün ses kalitesine bakın çok fark yok hep aynı ses çipini kullanıyor fakat samsung galaxy s4 de yeni bir ses çipi söyleniyor fakat yinede pek fark yok bu arada windows phone 8 de uygulama kıtlığı çok fazla ama siz sanıldığı gibi çok değil demişsiniz mesele ünlü oyunlar varsa alınabilir bir telefon olabilir

slvestre-99

Üye
    Konu Sahibi
peki s3 mini mi yoksa lumia 620 mi daha iyi benim dedigim ihtiyaclari karsilarsa

- - - Eklendi - - -

COZDUM OLAYİ lumia 620 daha iyi s3 mini de pixeller sayiliyor cok net kameralarda 620 daha net yazilari daha keskin

- - - Eklendi - - -

simdi farkettim elimde 620 var goruntulu gorusme olmuyor nerden olacak

- - - Eklendi - - -

ayrica fm radyoda yok

enterneoll

enterneoll

Üye
peki s3 mini mi yoksa lumia 620 mi daha iyi benim dedigim ihtiyaclari karsilarsa

- - - Eklendi - - -

COZDUM OLAYİ lumia 620 daha iyi s3 mini de pixeller sayiliyor cok net kameralarda 620 daha net yazilari daha keskin
- - - Eklendi - - -

simdi farkettim elimde 620 var goruntulu gorusme olmuyor nerden olacak

görüntüllü görüşme olmuyor :D

slvestre-99

Üye
    Konu Sahibi
suan lumia 620 yi teknosadan almis bulunuyorum 749 tlye telefonu inceliyorum onemli bisey olursa buraya yazarim ama sunu soyliyim android iosdan 2 3 kat hizli benim eskiden kullandigim s3 den daha hizli

- - - Eklendi - - -

enterneoll

enterneoll

Üye
suan lumia 620 yi teknosadan almis bulunuyorum 749 tlye telefonu inceliyorum onemli bisey olursa buraya yazarim ama sunu soyliyim android iosdan 2 3 kat hizli benim eskiden kullandigim s3 den daha hizli

- - - Eklendi - - -

öylemi:kop: hayırlı olsun hızlı hızlı kullanın ;)

maskedboy

maskedboy

Üye
hızlı olacak tabiki örneğin sen nexus cihazlarına bak müthiş hızlı neden çünkü saf android windows phone 8 neden hızlı derseniz hiç bir arayüz olmadığı için zaten androidin farkı oyunlarda ve uygulamalarda belli oluyor örneğin galaxy s4 de arayüzde takılmalar oluyor ama en hızlı telefon o görünüş aldatıcı olabilir :D :oke:

slvestre-99

Üye
    Konu Sahibi
arkadaslar lumia 620 guzel telefon ama discovery i inceledim 620 yi telefoncuya 700 e verdim 600 e discovery aldim discovery s3 e tas cikartir

maskedboy

maskedboy

Üye
discovery ne ?

slvestre-99

Üye
    Konu Sahibi
general mobile discovery :D

maskedboy

maskedboy

Üye
şu an inceledim şok oldum ya resmen oyun performansında galaxy s3 ten daha iyi yada aynı ve 600 tl :D

slvestre-99

Üye
    Konu Sahibi
şu an inceledim şok oldum ya resmen oyun performansında galaxy s3 ten daha iyi yada aynı ve 600 tl :D

aynen hocam tam bir f/p urunu 42 mbit hizi var elimde suan cepnet paketi kullaniyorum vodafone temple run indirdim 32 mb felan 2 dakka 15 sn de indirdi saydim :D harika bir urun yapandan allah razi olsun butun islerimk goruyor kamerasi s2 den daha net

- - - Eklendi - - -

oyun performans olarak asphalr 7 nfs most wanted denedim kasma sifir tam bir oyun telefonu otg destegi ile kol bagladim oyle oynuyorum :D

- - - Eklendi - - -

arkadaslar telinize asphalt 7 kurun smart tv niz varsa wifi kablosuz ekran teknolojisini acin (discovery icin) ekrank tv yr aktarin telefona otg ile usb direksiyon baglayin harika oluyor gercekte playstationa gerek yok :D

SeniGördüm

SeniGördüm

Üye
aynen hocam tam bir f/p urunu 42 mbit hizi var elimde suan cepnet paketi kullaniyorum vodafone temple run indirdim 32 mb felan 2 dakka 15 sn de indirdi saydim :D harika bir urun yapandan allah razi olsun butun islerimk goruyor kamerasi s2 den daha net

- - - Eklendi - - -

oyun performans olarak asphalr 7 nfs most wanted denedim kasma sifir tam bir oyun telefonu otg destegi ile kol bagladim oyle oynuyorum :D

- - - Eklendi - - -

arkadaslar telinize asphalt 7 kurun smart tv niz varsa wifi kablosuz ekran teknolojisini acin (discovery icin) ekrank tv yr aktarin telefona otg ile usb direksiyon baglayin harika oluyor gercekte playstationa gerek yok :D

Hayırlı olsun:) bu tel çok satacak görürsünüz:D

Kerim.

Kerim.

Üye

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

Hocam hayirli olsun:)hangi renk aldiniz?

ahmetsuha525000

Üye
Menüsü yavaş herhalde discoverynin??

maskedboy

maskedboy

Üye
aynen zaten general mobile arayüzü biraz uyduruk o çok önemli değil zaten launcher olarak apex laucher öneririm bir deneyin bence bu arada hocam telefonu almışşınız hayırlı olsun size bazı sorular soracağım
1) android 4.2.1 mi yoksa 4.2.2 mi
2)müzik kamera ve ahize sesi nasıl zaten benim için tatmin edici olsun yeter cıvırtısı olmasın :D
3)oyun kalitesi nasıl sıfır kasma diyorsunuz ben telefonu inceleme videosuna baktım nfs most wanted kasmıyor asphalt 7 biraz kasıyor s3 de böyle bir sorun yok galiba
4)batarya süresi 1 günü çıkarıyor mu
5) 2 gb dahili hafızası olduğu için allahtan hafıza lartına uygulama yükleyebiliyormuşşun siz yüklediğinde uygulamalarda bir sıkıntı var mı
6)galaxy s3 den bile daha az ısınıyormuş ve eni nesil %50 daha az enerji harcayan bir işlemci kullaıyormuş sizce nasıl
7)sizce android 4.3 vermese bile kararlılık güncellemesi verir mi çünkü verirse telefon oyunlarda çok daha stabil olur
biraz fazla soru sordum ama cevap verirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler :D:oke:

ve yurdışı adı blu life play