Galaxy w i8150 modifiyeci arkadaşlara sesleniyorum

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
germir

germir

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy w i8150 modifiyeci arkadaşlara sesleniyorum
Modifyeden anlayan arkadaşlara sesleniyorum şimdiye kadarki yapılmış olan bütün romları yükledim hiçbirindende doğru dürüst verim alamadım diyorumki arkadaşlar galaxy w kullanmadan önce nokia c6-01 kullanırdım sitemizdeki nokia modifiye bölümündede görüldüğü gibi android yazılımlar gibi başka bi cihaza çıkmış olan yazılımı portlamak yerine telefonun kendi olan yazılımını modifiye yapıp yani daha güzelleştirip bu şekilde kullanıcılara sunmak daha iyi olmazmı hem verimli hem sorunsuz rom olmuş olur nokia modifiyecilerin yaptıkları gibi yani. android modifiyecileri ne yapıyo galaxy s2 ye çıkmış olan ıcs yazılımı galaxy w portluyolar ister istemez bi sorun bi uyumsuzlukluklarla karşı karşıya maruz kalıyoruz galaxy w gingenbread 2.3.6 yazılımını güzelleştirip biz kullanıcılara sunmalarını istiyorum saygılarımla

sadikbircan

Üye
Sen bu modifiye işini yanlış anlamışsın viraz kimse galaxy w ya s2 yada başka telefonun yazılımını portlamıyor.Androidde portlama yapılmıyor yazılımlar baştan kodlanıyor.Symbianda kaynak kodları bilinmediği için bütün yazılımı en baştan kendi keyfine göre düzenleyemiyorlar ve symbian3 telefonların hepsi hem yazılım hemde donanım olarak birbirinin aynısı olduğu için port işlemide mantıksız oluyor zaten.Symbianda sistem dosyaları taranarak hangi dosyanın ne işlev yaptığı çözülüyor ve bundan hareketle bazı sayısal değerlerde oynama yapılıyor yada uygulama ekleniyor veya siliniyor.Ama androiddde root izniyle bunları zaten herkes hiç yazılım dahi atmadan yapabiliyor.Haliyle yapılan romlarda daha kapsamlı değişiklikler içeriyor.Bunu şöyle düşünebilirsin elinde 5800 var nokia buna yeni yazılım vermiyor sende gidip symbian3 ü 5800 a uygun olacak şekilde yeniden yazıyor ve symbian3 ün yeniliklerinden faydalanıyorsun.Yada n8 için belle fp1 veya fp2 sürümlerini uygun şekilde düzenliyorsun ve yeni güncellemenin avantajlarından dolby den fln yararlanıyorsun.Tabi symbian için kaynak kodlar bilinmediği için bunlar yapılamıyor ama androiddeki mantık bu.

ag400xl

ag400xl

Üye
bilgilendirme için tşkler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt