Püf Noktası Galaxy S6 - S6 Edge - Uzun Kullanım Yorumları

Sponsorlu Bağlantılar

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S6 - S6 Edge - Uzun Kullanım Yorumları
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: Luck Star

Luck Star

Luck Star

Üye
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
dk: 6.30 dan izlemeye başlayın. Tipik Samsung sıkıntısı :D Birde hala kasmıyor diyenler üyeler var ne gülüyorum ama :biggrin: 14nm işlemci :alkis

3gb ram %90 doluymuş ve %92 üzeri olunca kasmaya başlıyor deniyor. Forumdaki kullanıcıları sahneye alalım.

• Beğen
Tepkiler: turancen
byAndroid

byAndroid

Üye
Arkadaşlar videoyu izlemedim ama. Az önce mediamarktan çıktım. Lg g4 ve s6 edge ye baktım. Daha önceden bakamamıştım. Lg kamera konusunda on numara beş yıldız insan gözü gibi çekiyor mübarek :D. S6 edge ye gelicek olursak offff o ne tasarım mükemmel ele süper oturuyor kenarlarına doğru kasa incelestiginden cihaz s6 dan daha ince duruyor. Ona karşı ramde bir problem olduğu kesin 500 mb boş ram vardı tüm google uygulamaları yüklü yinede fazla bu rakamın yarı yarıya olması gerekirdi ki note 4 te ramin yarısı boş. S6 nın yazılımında ram konusunda bir sıkıntı yaşadığı kesin. Ama birde şöyle birşey var note 4 takılma yaşarken s6 edge yağ gibi akıyor benden söylemesi. Yalnız bunu çok ciddiye almayın sonuçta teşhir ürünleri içindeki uygulamalar vs. Tanıtıcı video falan.

Luck Star

Luck Star

Üye
Arkadaşlar videoyu izlemedim ama. Az önce mediamarktan çıktım. Lg g4 ve s6 edge ye baktım. Daha önceden bakamamıştım. Lg kamera konusunda on numara beş yıldız insan gözü gibi çekiyor mübarek :D. S6 edge ye gelicek olursak offff o ne tasarım mükemmel ele süper oturuyor kenarlarına doğru kasa incelestiginden cihaz s6 dan daha ince duruyor. Ona karşı ramde bir problem olduğu kesin 500 mb boş ram vardı tüm google uygulamaları yüklü yinede fazla bu rakamın yarı yarıya olması gerekirdi ki note 4 te ramin yarısı boş. S6 nın yazılımında ram konusunda bir sıkıntı yaşadığı kesin. Ama birde şöyle birşey var note 4 takılma yaşarken s6 edge yağ gibi akıyor benden söylemesi. Yalnız bunu çok ciddiye almayın sonuçta teşhir ürünleri içindeki uygulamalar vs. Tanıtıcı video falan.

Valla güzel gözlemlemişsin ama bak üstteki videoyu izle tavsiye ederim. Bu adamlar hiç taraf tutmaz ve yalan söylemez. Ben teknik serviste staj yapıyorum kadın telefon getirdi bana diyor ki attığım mesajı 1-2 saat sonra yolluyor. Yazdığımız yazı felan da öyle. Kullanan bayan yaşlı olunca inanmadım ancak videodaki adamın başına aynı olay gelmiş hem de s6 :D

byAndroid

byAndroid

Üye
Mobil internetten gitmesin eve gidince izlicem zaten

The Pancar

The Pancar

Üye
ram sorunu çözülürse forever s6

Invoke

Invoke

Üye
Bugün cihaz benim de şöyle bir bakma şansım doğdu. Diyeceğim o ki benim fikrim Z2'nin ele verdiği his S6'nın verdiğinden daha iyi. Camı veya iphone kenarları pek ilgimi çekmedi. S6'dan bahsediyorum, edge'e bakmadım.

Samsungun touchwizi toparlayabileceğini zaten düşünmüyorum. Yine de şunu söylemek lazım, ram kullanımı 90% oluyormuş ya hani... 5.0 da stock androidin bug ı idi bu. 5.1.1 ile düzelttiler. Nexus da dahi ram kullanımı gittikçe artıyordu. Kapattığınız uygulamalar kullandığı kaynağı bırakmıyor, o öyle birikiyor... Gerçi sorunlarını çözseler bile bir süre sonra touchwiz yine touchwiz olduğunu hatırlatır.

Videoda yok şu özellik eksik yok bu özellik eksik saçma sapan eksiklikler... Tolga yazıyormuş 10 tane tolga çıkıyormuş... Kesin gelir güncelleme ile bu özellikler. Yani büyük olay değil şöyle bir düşündüğünüz zaman.

Ama bence en önemli olay fiyatı ve bence hakketmiyor o fiyatı.
Android one' a da bakma şansım oldu. Gayet iyi cihaz gibi duruyor, ele iyi oturuyor, zaten saf android. Dokunma sorunu falan diyordunuz ama bayağı da dokundum, yaşamadım sorun. Kronik sorunu yoksa sağında solunda, yeni F/P ürünü. Elitten ve diğer çıkardıklarından daha başarılı bir adım olacak bence GM için.

• Beğen
mustipa

mustipa

Üye
ben s6 yı sattım sıfır iphone 5s aldım 1 ay kullandım s6 yı kasmaya başladı ve çok ısınıyor şarjda dayanmıyor maalesef

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Yaklaşan tehlileyi "S" harfinden kestirmeleri gerekiyordu.
Benim favorim yinede S6 EDGE.

Luck Star

Luck Star

Üye
Bugün cihaz benim de şöyle bir bakma şansım doğdu. Diyeceğim o ki benim fikrim Z2'nin ele verdiği his S6'nın verdiğinden daha iyi. Camı veya iphone kenarları pek ilgimi çekmedi. S6'dan bahsediyorum, edge'e bakmadım.

Samsungun touchwizi toparlayabileceğini zaten düşünmüyorum. Yine de şunu söylemek lazım, ram kullanımı 90% oluyormuş ya hani... 5.0 da stock androidin bug ı idi bu. 5.1.1 ile düzelttiler. Nexus da dahi ram kullanımı gittikçe artıyordu. Kapattığınız uygulamalar kullandığı kaynağı bırakmıyor, o öyle birikiyor... Gerçi sorunlarını çözseler bile bir süre sonra touchwiz yine touchwiz olduğunu hatırlatır.

Videoda yok şu özellik eksik yok bu özellik eksik saçma sapan eksiklikler... Tolga yazıyormuş 10 tane tolga çıkıyormuş... Kesin gelir güncelleme ile bu özellikler. Yani büyük olay değil şöyle bir düşündüğünüz zaman.

Ama bence en önemli olay fiyatı ve bence hakketmiyor o fiyatı.
Android one' a da bakma şansım oldu. Gayet iyi cihaz gibi duruyor, ele iyi oturuyor, zaten saf android. Dokunma sorunu falan diyordunuz ama bayağı da dokundum, yaşamadım sorun. Kronik sorunu yoksa sağında solunda, yeni F/P ürünü. Elitten ve diğer çıkardıklarından daha başarılı bir adım olacak bence GM için.
Ben de aynılarını dedim ancak ram sorunu şu zamana kadar çözülmesi gerekirdi. Fiyatı tüm dünyada pahalı bir cihaz ve çıkalı 3 ay oldu adamlar halen sorunu halletmiyor. Benim cihazlar da 5.0.2 ve boş ram her zaman 2gb olanda 1.1gb diğer 3gb olanda ise 1.5gb. Touchwizde her zaman kasma olacak samsung en önemli sorunu yine çözememiş anlaşılan.

Android one 'i en yakın arkadaşlarımdan biri aldı dediğin gibi sorun yok ancak ilk çıktığı gün Nexus kullananların takıldığı grupta alan kişi bu sorundan şikayetciydi ve üstüne youtube daki videolarda da bundan bahsedince ben de öyle bir sorun var almayın dedim ancak şuan cihaz alınabilir durumda. Zaten cihazı google üretiyor, gm uretse kesin bir sorunu çıkardı :D

Sonuç olarak yine alacak telefon kalmadı. Yeni Nexus modelini bekliyorum. O da s808 ile gelirse artık g2 parçalanana kadar kullanırım :) halen şu donanım uyumunu yakalayan telefon yok. Biri ısınır biri kasar anlamadim gitti.....

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Hedef Project ARA [emoji41] [emoji41]

• Beğen
Luck Star

Luck Star

Üye
Kendi çıkardığı işlemci gibi eklemeler olacaksa hiç çıkmasın daha iyi. Ne FHD ekran var ne ram ne işlemci. Bu cihazın önemli yani istediğimiz parçaya daha çok önem verip cihazı o konuda en iyi hale getirmek. Yani o da yas is :)

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Project ARA sistemi otursun yatırımı yaparız :cool

Son düzenleme:
Marco Laren

Marco Laren

Üye
tasarimi cok hos ama

ArMaGeDdOn_87

Üye
onun için en iyisi iPhone almak ..

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Ram konusunda sıkıntı olduğunu düşünmüyorum olsaydı bunu bana hissettirmesi gerekirdi ki 1 aylık kullanımımda herhangi bir takılma Yada Uygulama kapanması yaşamadım.
Mesaj gitmeme yada kasılma gibi bir sorun yok. Şarj olurken cihazı kullanınca aşırı ısınıyor bunun dışında bir sorun göremedim.

Bu arada konudaki videoyu izlemeye gerek bile görmedim Telefonu olmayan arkadaşlar zaten izleyip... sanki telefonu kullanmış gibi saçma sapan yorumlar yapmış.
Yok samsung öyleymiş yok çok kasiliyormus...
Kasilan birşey yok cihaz gayet stabil çalışıyor ve herhangi bir uygulamada sorun yaşamıyor.
Sarjida günlük kullanım için iyi ve söylendiği gibi 15 dakikada %35 lik bir seviyeye çok rahat geliyor, tam dolum ise 1 saat 15 dakikada gerçekleşiyor.
Müzikçalar ve ses çıkışı gayet iyi, kulakligida ses konusunda iyi.
Yani elestiriyorsunuzda altı dolu değil farazi yorumlar.

Invoke

Invoke

Üye
Ram konusunda sıkıntı olduğunu düşünmüyorum olsaydı bunu bana hissettirmesi gerekirdi ki 1 aylık kullanımımda herhangi bir takılma Yada Uygulama kapanması yaşamadım.
Mesaj gitmeme yada kasılma gibi bir sorun yok. Şarj olurken cihazı kullanınca aşırı ısınıyor bunun dışında bir sorun göremedim.

Bu arada konudaki videoyu izlemeye gerek bile görmedim Telefonu olmayan arkadaşlar zaten izleyip... sanki telefonu kullanmış gibi saçma sapan yorumlar yapmış.
Yok samsung öyleymiş yok çok kasiliyormus...
Kasilan birşey yok cihaz gayet stabil çalışıyor ve herhangi bir uygulamada sorun yaşamıyor.
Sarjida günlük kullanım için iyi ve söylendiği gibi 15 dakikada %35 lik bir seviyeye çok rahat geliyor, tam dolum ise 1 saat 15 dakikada gerçekleşiyor.
Müzikçalar ve ses çıkışı gayet iyi, kulakligida ses konusunda iyi.
Yani elestiriyorsunuzda altı dolu değil farazi yorumlar.

Video zaten ciddi anlamda vakit kaybı.

• Beğen
Tepkiler: Bahadir_fb
PriZm

PriZm

Üye
Ram sorunu önceden de denildiği gibi Android 5.0 da olan GOOGLE'ın hatasından kaynaklanan bir sorun. 5.1.1 ile ram şişmesi olayı kalmayacaktır.