GALAXY S4 LTE - GT-I9505 5.0.1 Stock Rom

Sponsorlu Bağlantılar

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
    Konu Sahibi
GALAXY S4 LTE - GT-I9505 5.0.1 Stock Rom
Arkadaşlar merhaba. Nihayet Samsung Galaxy S4 GT-I9505 için 5.0.1 Rom yayınlandı.

Room'u sitesinden giriş yaparak indirebilirsiniz.

Yeni başlayanlar, indirdikten sonra zipten çıkarıp telefona yükleme ile ilgili kısa bir video var. Aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirler.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Tavsiye:
Firmware'yi telefona yüklemek çok kolay arkadaşlar. Sadece hata yapmayın. Eğer hafıza kartı telefonunuzda varsa, önce resimlerinizi, rehberinizi, mesajlarınızı yedekleyip, hafıza kartına atın. Daha sonra benim bilgilerim gitti, silindi felan demeyin.

Yükleme Talimatı:
* Firmware dosyasını zipten çıkartın (unzıp yapın)
*
* İndirdiğiniz Odin ZIP dosyasını zipten çıkarın
* zipten çıkardığınız Odin v.3.09 ile firmware dosyalarını tek klasöre atın.
Bu, işinizi kolaylaştırıp, odin programına atacağınız dosyayı aramaktan
sizi kurtaracaktır.
* Telefonu Download Modunda başlatın. Cihazı kapatın ve ardından
(Ses kısma + Güç + Home) tuşlarına aynı anda basın
Warning uyarısı gelene kadar basılı tutun. Bu uyarı gelince tüm tuşları bırakın
ve ses artırma tuşuna bir kez basıp bırakın
* Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın ve Odin mavi işareti gelene
kadar bekleyin
* ODIN programınıza AP / PDA bölümüne zipten çıkardığınız firmware dosyasını ekleyin.
* re-partition seçeneğinin işaretli olmadığından emin olun.
* firmware dosyasının Odin programına yüklenmesi biraz sürebilir. bu aşamada bekleyin.
firmware adin programına yükledikten sonra farkedersiniz zaten, artık yüklemeye başlayabiliriz.
* Start düğmesine tıklayın, arkanıza yaslanın ve birkaç dakika bekleyin.

Firmware yüklenmesi bittikten sonra telefon açılacak ve sizde güle güle kullanın. Yalnız, kullanmaya başlamadan önce yukardaki tavsiye mesajını eğer uyguladıysanız, ikinci bir işlemi de uygulamayı unutmayın.

Oda şudur:
- Telefonu recovery modda başlatın. önce telefonu kapatın ardından (Ses artırma + Güç + Home) tuşlarına basılı tutun.. en üstte küçük mavi yazıyı gördüğünüzde güç tuşunu bırakın, diğer tuşlara basılı tutmaya devam edin. telefondan titreşim hissedip tekrar üstteki mavi yazınnı geldiğini gördüğünüzde tüm tuşları bırakın.
- Wipe data factory reset.
- Wipe cache/partition

işlemlerini uygulayıp tamamlayın. Ve güle güle kullanın.
(Unutmayın: Recovery modunda yapacağınız Wipe işlemleri telefon hafızasındaki tüm bilgi ve belgelerinizi, rehberinizi, mesajlarınızı silecektir. Onun için bu işlemi yapmadan önce üstteki Tavsiye mesajını dikkate alın.)

Benden bu kadar arkadaşlar. Hadi hayırlı olsun inşallah. Tekrar altını çizerek yazıyorum. Bütün bu işlemleri yaparken tüm sorumluluk size aittir.

Ve İşte Kendi telefonumdan çektiğim Önizleme Resimleri:

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Görselleri küçültürsün daha güzel görünür konu emeğine sağlık :oke:

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Exynos çok daha önce aldı :D hayırlı olsun.

• Beğen
Tepkiler: Bab-ı Umut
Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
    Konu Sahibi
Görselleri küçültürsün daha güzel görünür konu emeğine sağlık :oke:

Hemen hallediyorum.
Resimler %60 oranında küçültüldü.
Unutmadan belirteyim. Forumda türkçeleştirme işi ile uğraşanlar için ek bir açıklama: ilk resimdeki ApkEditor uygulaması sizi sevindirmesin. ben onu çalışıyormu diye kontrol etmek için yüklemiştim.
Sonuç Malesef:

• Beğen
Tepkiler: Nextman

105ali bjk

Üye
Rot dosyası var mı acaba lolipopa göre yok sa eski Rot dosyasını atsam olur mu acaba

105ali bjk

Üye
Şebeke gitme olayı var mı. Wifi sorunu devam ediyor mu

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
    Konu Sahibi
Son düzenleme:

_burak1994_

Üye
yuklendıkten sonra imei hatası geliyotmu nasıl düzeltirim onu

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
    Konu Sahibi
yuklendıkten sonra imei hatası geliyotmu nasıl düzeltirim onu
Ben yükledim, imei hatasına rastlamadım. Yani yüklediğim gibi kullanıyorum.

imei konusunda bilgim yoktur.
Ama imei gitmesinden endişe ediyorsan, önce telefonu rootla, forumda imei yedekleme ve geri yükleme uygulaması vardır. O uygulama ile kötü ihtimallerin önüne geçebilirsin sanırım.

_burak1994_

Üye
Imei klon oldugu icin endiseliyim ama bilgi icin tesekkurler

Lord_oF_Dark

Lord_oF_Dark

Üye
benimkide klon imei'li bu stock romu yükleyince imei gidermi ?

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
    Konu Sahibi
benimkide klon imei'li bu stock romu yükleyince imei gidermi ?
büyük ihtimal gider diye biliyorum. ama bu konuda tecrübeli olan arkadaşlar cevap yazarlar sana. sen room'u yüklemekte acele etme şimdi.

Lord_oF_Dark

Lord_oF_Dark

Üye
bence i9505 model s4 almak hata.çünkü imei klonlanıyor ama 9500 de klonlanmıyor bi dahakinde klon imeili telefon almam
bence i9505 model s4 almak hata.çünkü imei klonlanıyor ama 9500 de klonlanmıyor bi dahakinde klon imeili telefon almam

thecentilmen

thecentilmen

Üye
S4 i9505 telefona lolipopu yükledim. klon imeil kullanıyorum sorun çıkmadı.... Bilginize

Bu arada wifi sorunu yaşadım.... Ama sorunu çözdüm. Çözemeyen arkadaşlar bana ulaşabilir

m_tuncer

Üye
Merhaba, wifi sorunu ve 3g şebeke seçildiğinde şebekenin gitme sorunu yaşıyorum. Nasıl düzeltileceği ile ilgili birçok araştırma yaptım, uyguladım lakin çözüm olmadı.

thecentilmen

thecentilmen

Üye
Merhaba, wifi sorunu ve 3g şebeke seçildiğinde şebekenin gitme sorunu yaşıyorum. Nasıl düzeltileceği ile ilgili birçok araştırma yaptım, uyguladım lakin çözüm olmadı.
Wifi ile alakalı ne sorunun var ??? Açılmıyor mu

cunior_19

cunior_19

Üye
şu an klon imei li bi cihaza deniyorum.yükleme bitince ilk gözlemlerimi anlatıcam
8 dakika 35 saniyede yükleme bitti.cihaz açılış logosu değişmiş.açılışta 210 uygulama optimize ediliyor diye yaklaşık 4-5 dakika bekledim.5.0.1 yüklenmiş.kamera iemi wifi kontrolü yapalım.wifi hızlı bağlandı sorun yok.klon imei duruyor.kamera sağlam.elle güncelleme aramayı denetledim en yeni güncelleme zaten yüklü uyarısı aldım.sd kart sorunu da yok.gönül rahatlığıyla yükleyebilirsiniz.bi kaç cihaza daha içim rahat basit yükleyecem.emeğine sağlık

thecentilmen

thecentilmen

Üye
şu an klon imei li bi cihaza deniyorum.yükleme bitince ilk gözlemlerimi anlatıcam
8 dakika 35 saniyede yükleme bitti.cihaz açılış logosu değişmiş.açılışta 210 uygulama optimize ediliyor diye yaklaşık 4-5 dakika bekledim.5.0.1 yüklenmiş.kamera iemi wifi kontrolü yapalım.wifi hızlı bağlandı sorun yok.klon imei duruyor.kamera sağlam.elle güncelleme aramayı denetledim en yeni güncelleme zaten yüklü uyarısı aldım.sd kart sorunu da yok.gönül rahatlığıyla yükleyebilirsiniz.bi kaç cihaza daha içim rahat basit yükleyecem.emeğine sağlık
Şunu da denermisin.... Wifi ile şifreyi gir telefonu yeniden başlat ve açılınca wifi şifresi tekrar soruyor mu ?

cunior_19

cunior_19

Üye
hemen deneyeyim,,,,evet şifre istiyor tekrardan.telefonu kapatmadıgın sürece sorun yok.kapatıp açınca wifi şifre gitti.bişey daha farkettim ekran aydınlatma ya stabil değil bütün ayarları yapmama rağmen.yada bu 5.01 özelliği.bazen aydınlık kısılıyo bi süre sonra ekran ışık seviyesi düzeliyo.çok sorun diil aslında ama yinede bilgilendireyim istedim

thecentilmen

thecentilmen

Üye
hemen deneyeyim,,,,evet şifre istiyor tekrardan.telefonu kapatmadıgın sürece sorun yok.kapatıp açınca wifi şifre gitti.bişey daha farkettim ekran aydınlatma ya stabil değil bütün ayarları yapmama rağmen.yada bu 5.01 özelliği.bazen aydınlık kısılıyo bi süre sonra ekran ışık seviyesi düzeliyo.çok sorun diil aslında ama yinede bilgilendireyim istedim
Bu konu hakkında bir yazı yazmıştım bir incele istersen
S4 İ9505 Lolipop 5.0.1 Wifi Şifresini Kaydetmeme Sorunu ve Çözüm - MaxiCep

• Beğen
Tepkiler: Bab-ı Umut ve cunior_19

Üst Alt