Galaxy Ace2 jelly bean donma sorunu kesin çözüm!

Sponsorlu Bağlantılar

erdogandemirtas

erdogandemirtas

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy Ace2 jelly bean donma sorunu kesin çözüm!
Galaxy Ace2, diğer adıyla GT-I8160 üstün özelliklerle donatılmış cihaz!

Üstün özellikli diyorum çünkü bu cihazın donma sorununa çözüm bulabilmek için android üzerine doktora yaptım :) Halbuki bu telefonu almadan önce androidin a'sından anlamıyordum.

Burada ve diğer formlardaki taktikleri denediniz işe yaramadı mı?

Benimde uyguladığım en kesin yolu gösteriyorum!

1- Yapacağımız işlem sonrası cihazdaki bilgiler silineceğinden dolayı cihazınızın yedeğini alın. (Rehber, resimler, müzik vs..)

2- Telefonun ekranında ekran koruyucu varsa çıkarın.

3- Bataryayı, sim kartı ve sd kartı cihazdan ayırın.

3- Telefonu olabildiğince sert bir yüzeye ekranı üste gelecek şekilde bırakın.

4- Son aşamada isteğe bağlı olarak matkap, çekiç veya tekme kullanacağız (tornavida, pense gibi delici veya sert bir cisimde olabilir)

5- Tek darbede işini bitirin!

Tebrikler!
Artık bu sorundan kurtuldunuz!

Bu yazıyı okuyarak vaktinizi aldıysam kusura bakmayın.

Ne yazık ki bu sorunun bir çözümü yok.

Hata sizde değil müşterilerine yolunacak kaz muamelesi yapan SAMSUNG 'ta..

SM-C5010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic ve Buğra
Buğra

Buğra

Admin
Bu konuda hak veriyorum. Şöyle ki eski Samsung cihazlarda yer alan Touchwizz arayüzü cihazlarda çok hantal çalışıyor ve zamanla şişme yapıyordu diyebiliriz. Buna çözüm olarak kernel veya farklı romlar deneniyordu fakat bu sefer de romlarda çalışmayan can sıkan başka sorunlar çıkıyordu veya kernel ile işlemci hızı arttırmadan kaynaklı sıcaklık sorunu ve pil sorunu ortaya çıkıyordu.

Yıl oldu 2019 halen Samsung'un arayüz konusunda rakiplerinin gerisinde olduğunu açık bir şekilde söyleyebilirim. One UI adında yeni arayüz duyurdular ama ben yine ümitli değilim :)

Üst Alt