Galaxy Ace s5830i Aşırı Kasma Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Blackss86

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy Ace s5830i Aşırı Kasma Sorunu
Arkadaşlar Galaxy Ace s5830i Orjinal Gingerbread 2.3.6 ROM sahibi bir telefonum var.
Telefonu Nisan 2012 gibi almıştım bu zamana dek birkaç official update (fix) yaptım (Yazılım Güncelleme menüsü ile)

Ancak telefona sıfırdan format attığımda dahi WhatsApp, Viber, Opera ve iki-üç adet küçük oyun dışında fazla birşey yüklemiyorum. Telefon zaman zaman kasıyor, siyah ekran çıkıyor, kendine gelmesi uzun sürüyor. Hafızayı boşalttığım halde uygulamaların bazıları kapatılmaya zorla hatası veriyor. Dahili hafızası zayıf diye 2GB MicroSD kart satın almıştım, Link2SD uygulaması ile WhatsApp gibi SD karta taşınmayan uygulamaları taşıyarak alan açtım, biraz olsun ferahladı. Ancak sorunum şu, bu telefonun kendi Tarayıcısı bile Facebooka girerken kasıyor, zaten uygulamasını kurmak imkansız. O sebeple Opera kurdum. Bu telefon neden böyle oldu, eskiden bu kadar kasmıyordu. Orjinal ROM kalması şartıyla neler yapılabilir?

kurmanco

Üye
hizli bir hafiza karti al animasyonlari kapat ve bide root yap

aliosman166

aliosman166

Üye
facebook u kaldırın hiçbişeyi kalmaz.

Glania95

Glania95

Üye
Bende aynı tür telefonu kullanıyorum.İlk başlarda evet haklısın kasıyordu.Root yaptım.Biraz düzeldi.link2Sd ile uygulamalarımı sd karta taşıdım.Ki ne indirirsek indirelim dahili hafızaya atıyordu telefonum.Dosyalarıdmaki gereksiz dosyaları Sildim.Çöp dosya temizleme programları indirdim.Aynı zamanda hızlandırıyorda.Ve batarya programı indirdim(istersen ikisininde ismini verebilirim)Ve son olarak da(bu forumda üye olan okuldan bi arkadaşım) bana s5 rom tavsiye etti onu yükledim.Şu anda gayet memnunum.Ve hiç kasmıyor :)

• Beğen
Tepkiler: The Shadow

Üst Alt