Öneri Telefon İçi Ve Oyun İçi Kasma Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
Telefon İçi Ve Oyun İçi Kasma Sorunu
Merhabalar,hepinize selamlar!

Telefon modeli ve dusuk sistem sebebiyle oyunlarda ve normal dolasmalarda kasmalar yasiyorum.Ornegin "Zombie Age 2" oyununda 1 dakikaya yakin kasma gordum.Hill Climb Racing'tede aralikli uzun kisa kasmalar oldu.İnternette gezinirken biraz yavas oluyor pek takmiyorum ama en azindan oyunlarda kasmasa cok iyi olacakti. :(

Telefon Model : Samsung Galaxy Ace Gt-S5830İ

Android Sürüm : GingerBread 2.3.6

Biliyorum telefon değiştirmem lazim fakat bir sure daha idare etmem gerektigini dusunuyorum.

Yüklü Uygulamalar :

Tictoc
Battery
KingoUser
Barcode / QR Code
FolderMount
Tapatalk
Timer Kronometre
El Feneri - Tiny Flashlight
Tubemate
Voice Changer
Zombie Age 2
El Feneri - Tiny Flashlight Uygulamasının Ek Uygulamaları

Voice Changer FolderMount ve Tictoc'u kullanmiyorum.
Barcode okuyucu arada lazim oluyor.
Tubemate tapatalk ve battery mutlaka lazim . . .
Kronometre ile El Feneri mutlaka kullanimda.

------------------------------------

Sizce telefon formatlik durumda olabilir mi ?
Bu arada internetten arastirdigimda isida islemciyi kisitlayarak kasma yapiyormus.
Telefonun altina islak bez koydum bayagi bi farketti.

Soz sizde.
Yardim edenlere coook tesekkurler! :)

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
Guncel.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
o telefon artık her türlü kasar sn uygulamalarını güncelliyorsun ve o güncellenmiş uygulamalar yeni tellere göre ram vb kullanıyor istersen bir boş ram miktarına bak

• Beğen
Tepkiler: technogamer2345

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
Ramden cok yemiyo galiba menu tusundan cikip bakiyorum 45 mb kullaniyor bosta 90--95 mb gordum kullanmadigim uyg.lari sileyim o zaman.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Ramden cok yemiyo galiba menu tusundan cikip bakiyorum 45 mb kullaniyor bosta 90--95 mb gordum kullanmadigim uyg.lari sileyim o zaman.
özellikle face uygulamaları çok yorar ace vb cihazları bnde de wildfire s vardı face kurunca can çekişiyordu cihaz

• Beğen

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
Hic kullanmiyorum suan azcik rahatladi gibi hic kasmadan oynadim tictocda arkadas yok bi kisi vardi onunla konusmalarim gitti azcik ona uzuldum tictoc on numarada telefonda on numara olsa :(
Mecburen sildik peki formata ne dersiniz yaklasik 4,5 aydir formatsiz yatiyor yavrucak. . .

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Hic kullanmiyorum suan azcik rahatladi gibi hic kasmadan oynadim tictocda arkadas yok bi kisi vardi onunla konusmalarim gitti azcik ona uzuldum tictoc on numarada telefonda on numara olsa :(
Mecburen sildik peki formata ne dersiniz yaklasik 4,5 aydir formatsiz yatiyor yavrucak. . .
yeni rom yükle biraz daha rahatlar ve battery ile ilgili tüm programları kaldır ;) onlar sürekli altta çalışıyor ve teli yoruyor
sonra tarayıcı geçmişi vb gereksiz şeyleri bir temizle yap tele rest at biraz daha rahatladığını görürsün ;)

• Beğen

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
Rom dusunmuyorum batteeyide silicez mecbur ama iyi gosteriyodu yhaw :D

• Beğen
Tepkiler: SoulsEagle

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
Format nasil olur ? Bir ara rom atacaktm vazgectm jellybean olurmu 4.0 falan veya 2.3.6 uzerinden guzel alternatifler var

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
Bu arada barcode u da silsemmi diyorum bi kere bile acip kulanmadm hic ellemmem :D

Kullanmadigim zamanlar google playide gunc. Kldr. Sak ise yararmi yalnz smdi denedm olmadi onceden oluyordu.

Birde buunlar disndacbaska yontemler varmi ? cerez gcmis onbellek icn Eraser i kullaniyodum iyi temizliyordu suan tlde yok baska nasil hallederiz

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Format nasil olur ? Bir ara rom atacaktm vazgectm jellybean olurmu 4.0 falan veya 2.3.6 uzerinden guzel alternatifler var
istersen 4.4 kitkat yükle o sana kalmış ztn yükleyip denemeden nasıl çalıştığını bilemezsin
Bu arada barcode u da silsemmi diyorum bi kere bile acip kulanmadm hic ellemmem :D

Kullanmadigim zamanlar google playide gunc. Kldr. Sak ise yararmi yalnz smdi denedm olmadi onceden oluyordu.

Birde buunlar disndacbaska yontemler varmi ? cerez gcmis onbellek icn Eraser i kullaniyodum iyi temizliyordu suan tlde yok baska nasil hallederiz
işine yaramayan ne var ise sil gitsin acıma :D

• Beğen

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
Ayy beni bi guzursuzluk kapladi keske silmeseydim diye :(
Acaba iyimi ettik.

Barcode okuyucu lazm olurmu snce

Peki 2.3.6 alternatiflerimi iyidir yoksa direk yukseltmemi bi ara yukluyordum sonradan caydim biraz ugrastiriyo falan peki telefoncu kaca yapar :D

Ama yuksek bir android surumu dahada zorlamazmi sistemimi

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Ayy beni bi guzursuzluk kapladi keske silmeseydim diye :(
Acaba iyimi ettik.

Barcode okuyucu lazm olurmu snce

Peki 2.3.6 alternatiflerimi iyidir yoksa direk yukseltmemi bi ara yukluyordum sonradan caydim biraz ugrastiriyo falan peki telefoncu kaca yapar :D

Ama yuksek bir android surumu dahada zorlamazmi sistemimi
barcode okuyucu kullanan kimseyi görmedim şimdiye kadar :D :D
belli olmaz o yüksek sürümler de snn telefonu normal çalıştıracak şekilde ayarlanıyor çünkü yani romdan roma değişir

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
Nyse dursun azcik kasmayi azaltmaya baska ne yapabilirim romu birakalim zaten atamam suan telefoncu atarsa baska teli kastirir ama atarsam kitkat falan atarim 2.3.6 atmam fakat emnm sistm sikinti yapacak oyunlar bile acilmaz :D

Baska yontem varsa soylermisin full akici oynamak istiyorum :D

Mumkunse zahmet olmazsa arastirirmisin mobilden halledemiyorum. . .

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Nyse dursun azcik kasmayi azaltmaya baska ne yapabilirim romu birakalim zaten atamam suan telefoncu atarsa baska teli kastirir ama atarsam kitkat falan atarim 2.3.6 atmam fakat emnm sistm sikinti yapacak oyunlar bile acilmaz :D

Baska yontem varsa soylermisin fu ll akici oynamak istiyorum :D

Mumkunse zahmet olmazsa arastirirmisin mobilden halledemiyorum. . .
başka yöntem olduğunu sanmıyorum :) sadece rom olarak cm11 yükle onun performansı iyidir ve geliştirici seçeneklerinden overclock yaparsın oc performans artışını fark edebilirsin
birde clean master kullanabilirsin ram temizleme özelliği filan da vardı yanlış hatırlamıyorsam

• Beğen

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
Bi siralarmisin o zaman su yontemleri insallah bda zahmet olmaz :D

• Beğen
Tepkiler: SoulsEagle
SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Bi siralarmisin o zaman su yontemleri insallah bda zahmet olmaz :D
1.gereksiz uygulamarı sil
2.clean master (çok etki etmez)
3.Rom (yüklersen ztn oc de yaparsın ;) çok fark edebilir )
4.google play navigasyon vb sistem uygulamalarını fazla kullanmıyorsan devre dışı bırak
5.altta çalışacak türden fazla uygulama kullanma örn.battery :D whatsapp 1-2 tane kullansan yeter herhalde
6.teldeki tüm geçiş animasyonlarını kapat ve parlaklığı elle ayarla
şimdilik başka birşey gelmedi aklıma

• Beğen

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
Cokcokcok saol aklina gelince yazarsin

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
Oc nasil olacak bu arada ? Birde nasil dvre disi birakacaz saydiklarini . .

Üst Alt