Tavsiye Format atmak sorun oluşturur mu? (Lumia 525)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Secret Light

Secret Light

Üye
    Konu Sahibi
Format atmak sorun oluşturur mu? (Lumia 525)
Merhaba arkadaşlar, ben nokia lumia mı 1şubatta aldım ve nerdeyse 1 senedir format atmafım telefona baya beni idare etti ama bu aralar hafıza kartında hatalar buldu kurtarılamayan hatalar ve surekli donmaya başladı. kısacası format atmalımıyım ? yani telefona baska bi zarar gelirmi ?

Fenomenon

Fenomenon

Üye
Lumia kullanmadım ama kasıyorsa format at gitsin.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Muhtemelen hafıza kartınızdaki problemlerden dolayı kasıyor.

Telefonunuzdaki ve hafıza kartınızdaki her şeyi bilgisayara yedekleyin.

Önce hafıza kartını çıkarıp telefonu sıfırlayın. (Ayarlar->Hakkında->Telefonunuzu Sıfırlayın)

Ardından bir kart okuyucu ile hafıza kartınızı bilgisayara takarak temiz bir format atın.

Hafıza kartınızda onarılamayan bozuk alanlar (bad sector) oluşmuşsa, Class10 düzeyinde yeni bir hafıza kartı edinmeniz sizin yararınıza olur.

• Beğen
Tepkiler: Samedbeyy
Secret Light

Secret Light

Üye
    Konu Sahibi
Telefonunuzdaki ve hafıza kartınızdaki her şeyi bilgisayara yedekleyin.

Önce hafıza kartını çıkarıp telefonu sıfırlayın. (Ayarlar->Hakkında->Telefonunuzu Sıfırlayın)

Ardından bir kart okuyucu ile hafıza kartınızı bilgisayara takarak temiz bir format atın.

hocam sagolun bazi yerlerde format atmak sakincali vs vs diye yazlilar okudum onun icin telaslandim konu acmak zorunda kaldim.

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
hocam sagolun bazi yerlerde format atmak sakincali vs vs diye yazlilar okudum onun icin telaslandim konu acmak zorunda kaldim.

Formatın herhangi bir zararı olmaz.
Yedeğinizi almayı unutmayın.
Ve dediğim gibi "hafıza kartınızı" formatlarken bozuk alan olup olmadığını da inceleyin.
Bozuk alan varsa yeni bir hafıza kartı edinmenizde fayda var.

Secret Light

Secret Light

Üye
    Konu Sahibi
Formatın herhangi bir zararı olmaz.
Yedeğinizi almayı unutmayın.
Ve dediğim gibi "hafıza kartınızı" formatlarken bozuk alan olup olmadığını da inceleyin.
Bozuk alan varsa yeni bir hafıza kartı edinmenizde fayda var.

cevabiniz icin cok tesekkur ederim konu kitlenebilir :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt