İpucu Windows 10 Mobile Sorunlar Ve Çözümler

Sponsorlu Bağlantılar

siyahsancak

siyahsancak

Üye
    Konu Sahibi
Windows 10 Mobile Sorunlar Ve Çözümler
Arkadaşlar bu bölümde Windows Phone 10 Yükleyipte Sorun yaşayan arkadaşalar sorunlarınızı buradan paylaşın beraber çözelim ilk olarak.

Sorun 1: Tp 10 yukledik ama telefon açılırken Sim kart şifresi, girdikten sonra telefon donuyor...
ÇÖZÜM:
Arkadaşlar telefonu baştan sıfırlayıp reset atmak ozaman sorunun baya kısmı düzeliyor.
Sorun 2: Dün telefonuma deneme sürümü olan WP 10'a güncelledim. İlk başta kasmalar, donmalar ve klavye sorunu oldu. Donmalar ve kasmalar neredeyse geçti ama klavye sorunu devam ediyordu. Bende biraz araştırdıktan sonra çözümünü buldum.

Bu sorun şöyle oluyor. Bir şey yazıyorsun boşluk bıraktıktan sonra yazmıyor.

ÇÖZÜM: Ayarlar > Cihazlar > Klavye > Türkçe'ye tıklayınız. Açılan yerdeki her şeyin tikini kaldırın. Sorunun çözümü bu kadar.

- Bu sürümde Office bulunmuyor.
- Ekran Donması
- Bluetooth ile dosya kayıt yapamama
- Ekranımı yansıt her zaman çalışmıyor
- Donmalar
- Telefon ile konuşurken kulaklık takıldığında her iki tarafı rahatsız eden bir ses geliyor

Sorun 3: -Ekran Görüntüsü Alma:
Çözüm: Ekran görüntüsü sadece telefona kaydediliyor. Bu yüzden resim kayıt yeri tlefon seçilmeli. Ekran görüntüsü alınamadı uyarısı alabilirsiniz ama fotoğraflar içerisine kayıt yapılıyor.

Sorun 5: - İnternet explorer ile resim kaydedilememesi.
Çözüm: Resim kaydı için tek çözüm Surfy.
ÇÖZÜM: Hafıza kartını çıkarıp telefonu yeniden başlattım ve bu işlemden sonra yüklemeye başladı. Sorun çözüldü.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: byibo

kaygisiz43

kaygisiz43

Üye
Reset atmaya gerek yok.Pin kısmı açıldığı ilk yerde pini iptal edin (şifrenizi girmeden o menüden çıkış yapın)
Ayarlara girip pin kodunu kapatın ondan sonra şebekede geliyor.
Reset atmak-Mobil veriyide açmaya yarıyor

orian

orian

Üye
Bence konu çok iyi olmuş.. Neden derseniz;
1) Şuan 100 sorundan 90'ı WP10, Konulara girdiğimde ya android kısmından bir vatandaş gelip wp'yi kötülüyor, ya kahvedeki sohbet ortamı var, ya ''satacam bu teli kahrolsun ms'' muhabbetleri. Sabahtan akşama kadar çalışıyoruz. Boş vaktimizde de wp10 ile ilgili bir gelişme var mı diye giriyoruz siteye, ohoooo sohbet üstüne sohbet..
2) Windows Phone - Bilgileri Ve Sorunları Burada Paylaşalım konusu 338 Sayfa
Microsoft Lumia Kullanıcıları Kulübü 696 Sayfa
Telefonlar için Windows 10 TP Yayımlandı (İkinci Yapı 10.0.12534.56 Geldi) 284 Sayfa'ya ulaşmış durumda
Sorular arada kaybolup gidiyor. Sayfalardır bilgi arıyorum.. Bence konu çok işlevsel olmuş.. Kitlenmesin.

siyahsancak

siyahsancak

Üye
    Konu Sahibi
Soru 3: Windows 10 Sim Problemi Çözümü
cevap:
Ayarlar > Sistem > Phone

ve orada bulunan SIM adı altında Sım security‘i devre dışı bırakmanız gereklidir. Bu işlemi yaptıktan sonra pin kodunuzu girmenizi isteyecek ve bu sefer kabul edecektir.

Eğer işlem olmazsa o zaman başka bir çözüm olarak hattınızı başka bir cihaza takıp sim güvenliğini o cihazda kaldırmanız gerekecek

Hücresel veri açılmıyor yada kapatılmıyor;
  • Cihazı Ayarlar > Sistem > Hakkında kısmından sıfırlayın (kesin çözüm)
Uçak modu açılmıyor yada kapatılamıyor;
  • Cihazı Ayarlar > Sistem > Hakkında kısmından sıfırlayın (kesin çözüm)
Uygulamalarda internet içerikli araçlar çalışmıyor;
  • Bu Project Spartan'dan kaynaklanmakta eğer Spartan'ı kullanmıyorsanız kaldırın ki İE yerine Spartan kullanılmasın.

Görev çubuğu (geri tuşuna uzun süre basılınca çıkan yer)'unda dokunmatik kitleniyor;
  • Kilitlenmemesi için o ekran gelir gelmez kapatın saniyeler içinde kapatmazsanız kilitlenir.
  • Büyük ekranlı cihazlar için optimize edildiğinden bu sorun mevcut.
Son olarak kurulum yapmadan önce cihazı yedekleyip sıfırladıktan sonra güncelleyin.
Gerçekten gerekli Feed Back'ler yapmanız dileği ile keyifli maceralar dilerim.

orian

orian

Üye
İlk w10'u kaçak yoldan yüklemiştim. (sadece 630 ve 830'a geldiğinde) O sürümdeyken, mesaj geldiğinde bildirimi aşağı çektiğimde klavye çıkıyor ve cevabımı yazıp gönderiyordum. Bu güncellemede önce 8.1 GDR2 yüklendi, sonra tekrar güncelledim w10'a yükseldi ama Mesaj olayı olmadı bu sefer. Bildirim Merkezinden cevaplayabiliyorum. Şimdi cihazı sıfırladım bakalım düzelecek mi?

Düzeltme: Ve düzeldi, telefon hızlandı..

Son düzenleme:

alaca61

Üye
arkadaşlar bankaçılık ve online işlemlerede bir çözüm varmı

siyahsancak

siyahsancak

Üye
    Konu Sahibi

alaca61

Üye
denedim olmuyo. şifre kosmı gozukmuyo tuşlar var ekran yok

alaca61

Üye
teşekkur ederim şimdiden.

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
İlk w10'u kaçak yoldan yüklemiştim. (sadece 630 ve 830'a geldiğinde) O sürümdeyken, mesaj geldiğinde bildirimi aşağı çektiğimde klavye çıkıyor ve cevabımı yazıp gönderiyordum. Bu güncellemede önce 8.1 GDR2 yüklendi, sonra tekrar güncelledim w10'a yükseldi ama Mesaj olayı olmadı bu sefer. Bildirim Merkezinden cevaplayabiliyorum. Şimdi cihazı sıfırladım bakalım düzelecek mi?

Düzeltme: Ve düzeldi, telefon hızlandı..
Mesaj geldiğinde yukarıda çıkan bildirim (banner) kısmından cevap verebiliyor musunuz ? Ben de ilk 630 ve 830 a gelen güncellemeyi yüklediğimde vardı bu özellik ama bunda yok.
Sadece çubuğu indirip oradan yanıtlayabiliyorum.

orian

orian

Üye
Mesaj geldiğinde yukarıda çıkan bildirim (banner) kısmından cevap verebiliyor musunuz ? Ben de ilk 630 ve 830 a gelen güncellemeyi yüklediğimde vardı bu özellik ama bunda yok.
Sadece çubuğu indirip oradan yanıtlayabiliyorum.
W10 yükleyip Telefonu sıfırladım ve gayet rahat bir şekilde mesajlara ''uygulamayı açmadan'' cevap yazabiliyorum..

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
W10 yükleyip Telefonu sıfırladım ve gayet rahat bir şekilde mesajlara ''uygulamayı açmadan'' cevap yazabiliyorum..
Bende yükledikten sonra sıfırladım ama gelen bildirimden (çubuğu indirmeden) cevap yazamıyorum.

alaca61

Üye
ben sıfırladıktan sonra yazabiliyorym lu620

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Arkadaşlar ben spartanda yada ie de sık kullanılanlara ekleme yapamadığım gibi o menüyü zaten göremiyorum,bunu başka yaşayan varmı acaba?
Edit:Sorun çözüldü arkadaşlar,bu arada arka plandaki çalışan uygulamaların hepsini birden kapatabiliyormuyuz.

Son düzenleme:

alaca61

Üye
Bende spartan çalışmıyo atıyo uygulama

kartal-78

Üye
Hucre veri kapanmıyor çozym varmı reset atma yaramıyor

alaca61

Üye
Sistem gitikçe yavaşladı

orian

orian

Üye
Bende yükledikten sonra sıfırladım ama gelen bildirimden (çubuğu indirmeden) cevap yazamıyorum.
anladığım kadarıyla siz bildirim merkezinden cevap yazıyorsunuz mesaja. Eğer mesaj geldiğinde ust barda aşağındönük ok işareti çıkmıyorsabildirim ayarlarınızı kontrol edin

siyahsancak

siyahsancak

Üye
    Konu Sahibi
Kişisel Bir Sorum Var Nokia Solfware Uptader Yükledim Pc Sitem Xp Kuruldu AMa telefon görmüyor neden 10 8.1 dönecem nasıl yaparıömm

Üst Alt