Ferrari Motor Dayanıklılığı Konusunda Emin..


>>impacter<<

>>impacter<<

Üye


Felipe Massa'nın Macaristan'da yaşadığı problemin tekrar yaşanmayacağı konusunda Ferrari kendine güveniyor.

Brezilyalı pilot yarışın bitmesine 3 tur kala motor problemi yüzünden nerdeyse kesin gözüken galibiyeti kaçırmıştı. Bu yarışla birlikte Ferrari 3. kez motor sorunu yüzünden puan kaybetmiş oldu. Bundan önce 2 araç benzer nedenlerden dolayı Avustralya'da motor sorunu yaşamıştı.

Fakat verilen üç haftalık arada motor sorununu çözmek için derin analizler yapıldı ve bunun sonucunda Ferrari, motor bağlantısındaki çubukların kırılması sonucunda sorunun ortaya çıktığını saptadı.

Massa, Valensiya'da yeni motorla yarışacak ve İtalyan gazetesi La Gazetta Della Sport'a göre takımın salı günü Fiorana'da 50kmlik bir test yapacağını ve motor konusunda bazı ilerlemeler kaydetmeyi plandıklarını yazdı.

Ferrari çalışanının yaptığı açıklamaya göre takım Valensiya'da benzer bir problemin yaşanmasını beklemiyor.

"Macaristan'da yaşadığımız sorunun Valensiya'da tekrar etmeyeceği konusunda eminiz" diye konuştu.

Son Dünya Şampiyonu takım, Valensiya yarışına takımlar klasmanındaki birinciliğini, McLaren'in artan baskısına karşın koruma isteği ile geliyor.

Lewis Hamilton pilotlarda 5 puanlık farkla lider iken, takımı Ferrari'nin 11 puan gerisinde ikinci sırada.
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt