Ferrari Bridgestone'un Lastik Seçimini Eleştiriyor..


>>impacter<<

>>impacter<<

Üye

Ferrari takımı, Bridgestone'u yarışlara getirdiği lastiklerden dolayı eleştirdi. İtalyan takımın teknik patronu Aldo Costa, Auto Motor und Sport'un röportajında Bridgestone'un yarışlara getirdiği lastiklerin bazı pistlerde kendilerini çok zorladığını söyledi.

Japon lastik üreticisi Bridgestone, geçen hafta 2008 yılının son yarışlarında kullanılacak lastikleri de açıklamıştı. Singapur'da en yumuşak iki lastik hamuru, Fuji'de ise sert olan lastikler kullanılacak.
Çinde ise sert ve orta sertlikteki lastikler kullanılırken, Brezilya'da geçtiğimiz yıl konullanılan lastikler değişecek ve daha sert olanlar kullanılacak.

Bu değişikliği savunan Hirohide Hamashima "Geçen yıl gördüğümüz gibi bu yarış çok sıcak olabilir. Elde ettiğimiz veriler bu değişikliğin takımlar için yararlı olacağını gösteriyor." dedi.

Renault'dan Pat Symonds ise Ferrari'nin yaklaşımını destekliyor ve Hockenheim'daki lastik seçiminin çok sert olduğunu söylüyor, Spa ve Monza'daki lastiklerin de biraz daha yumuşak olması gerektiğine inanıyor.
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt