Bridgestone, Ferrari'nin Lastikler Konusunda Geliştiğini Söylüyor..


>>impacter<<

>>impacter<<

Üye
Formula1'in lastik tedarikçisi Bridgestone'a göre Ferrari takımı özellikle sıralamalarda ihtiyaçları olan tek turluk performans için lastiklerinin ısısını ayarlama sorununu çözdü.

Bridgestone, Ferrari ile McLaren arasındaki lastik kulanım farklılığının Valensiya'da biraz ortadan kalktığını söylüyor.

Hirohide Hamashima, "McLaren, Ferrari de diğer takımlar arasında küçük farklılıklar vardı. Belki her takım performansını son yarıştan bu yana geliştirmiştir. Ferrari'nin şu anda ilk turda çok iyi zamanlar elde edebildiğini düşünüyorum."

Bridgestone, Avrupa Grand Prix'si için getirdikleri yumuşak ve süper yumuşak lastiklerin doğru seçim olduğunu söylüyor ve iki lastik arasında büyük farklar olmayacağını ekliyor.

"Her iki lastik bileşeni de çok iyi çalışıyor ve tur zamanları arasındaki fark çok küçük çünkü pist yüzeyi çok çok kirli. Ancak lastik aşınması farklı. Süper yumuşaklarda aşınma yumuşaklara göre daha fazla."

"Simülasyonumuza göre pist temiz ve kauçuk kaplı olduğunda iki lastik bileşeni arasında ortaya çıkacak zaman farkının 0.3 civarında olması bekleniyor."
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt