Fatih Terim hakkında eleştirel bir yazı..

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Salihyet

Salihyet

Üye
    Konu Sahibi
Fatih Terim hakkında eleştirel bir yazı..

Çatışmadan beslenmek tamamen kendine özgü. Ortalığın sessiz ve sakin olmasından rahatsız olduğunu düşünüyorum. Ortalığı gerip, ölümü gösterip sıtmaya razı etmek de ona has. Olması gereken, son anda olduğu için övgüyü asla hak etmiyor.
Hızla dayılanıp aynı hızla çakılma, yenince aslan kesilip “Mucize bizim rutin işimiz” havası basma, yenilince faturayı basına çıkartma da çok tanıdık huylar değil mi?
Ya başarıyı takım oyununda değil sahanın uğurunda arama?..
İşi son dakikaya bırakma?..
Yumurta kapıya gelmeden çalışmama?..
Yatıp yatıp son anda atağa kalkma?..
Kavgaya “anaları” karıştırma?..

En sevinçli anda bile dayanamayıp muhaliflere laf sokuşturma?..
Sevinince de yıkılınca da küfre ve silaha sarılma?..
“Yabancılar hakkımızda ne demiş”e kafayı takma?..

Her an her şeyin mümkün olduğu bir ülkenin takımı böyle sürprizli olur ancak…
Hırvat takımının Teknik Direktörü “İşimiz zor. Çünkü Türk takımının belli bir sistemi yok” diyordu maçtan önce… Aynen öyle…
“Sistem”le değil “istem”le oynarız biz…
Fizik kondisyondan çok devre arası motivasyona güveniriz.
Rakibe taktik marifetiyle değil iman kuvvetiyle yükleniriz.
Sınava, doğru dürüst hazırlayamadığımız çocuğumuzun ardından okur üfleriz.
Bu yöntemle en güçsüz takıma yenilebileceğimiz gibi, en güçlü takımı da alt edebiliriz. Kestirilemeyiz…

“Dünyayı yeneriz” böbürlenmesinden bir dakka sonra “Zaten bizden bir halt olmaz”a evrilebiliriz. Tahmin edilemeyiz.
Teknik direktör olarak hangi takımın başına geçse değişen bi şey yok. Birde Kadıköy’e çıktı mı iyice dengesizleşiyor. Hakikaten can sıkıyor. Hakikaten kendini imparator sanıyor… Her maçında teknik direktörlerle kavga Basınla çatışma var. Unutmadık hala, o meşhur İstanbulspor maçından sonra Saffet Susiç için utanmadan söylediklerini;
”Benim ülkemde, hele bir Yugoslav bana hiç böyle laf edemez..”
Adam olamayacağını bilip senden beklentiler içinde değiliz. En kısa zamanda ülkemize yakışan insanları futbolumuzun başında görmek dileğiyle…

Çok güzel bir yazı, çok güzel bir öz eleştiri..

Marchegiani

Marchegiani

Üye
Çok güzel yazı mı,kötü yazı mı...Konu başlığı yazının kötü olduğunu gösteriyor.Ama konunun sonunda da çok güzel yazı deniyor.Anlayamadım.:)

--------------- Ekleme ---------------

Pardon yahu,makale imiş.Kafam mı güzel ne...:):):)

Cynical

Cynical

Üye
Öz eleştiri? Terim mi yazmış bunu?

Salihyet

Salihyet

Üye
    Konu Sahibi
Öz eleştiri? Terim mi yazmış bunu?
Okuduğunuz şeyi anlamak bu kadar güç olmamalı, yani bir kaç ibare kafanızı karıştırsa da olağan üstü şeyler nasıl anladınız yahu şaşırdım, öz eleştiri , yapılan eleştiriyi kendine ve ırkına yapmış olmasından dolayı gayet açık ve net seçilebiliyor, buyrun örneğe gelelim ;
Bu yöntemle en güçsüz takıma yenilebileceğimiz gibi, en güçlü takımı da alt edebiliriz. Kestirilemeyiz…
“Dünyayı yeneriz” böbürlenmesinden bir dakka sonra “Zaten bizden bir halt olmaz”a evrilebiliriz. Tahmin edilemeyiz.

Sizce fatih terim kendisi için ;

övgüyü asla hak etmiyor.
Hızla dayılanıp aynı hızla çakılma, yenince aslan kesilip “Mucize bizim rutin işimiz” havası basma, yenilince faturayı basına çıkartma da çok tanıdık huylar değil mi?

Ya başarıyı takım oyununda değil sahanın uğurunda arama?..
İşi son dakikaya bırakma?..
Yumurta kapıya gelmeden çalışmama?..
Yatıp yatıp son anda atağa kalkma?..
Kavgaya “anaları” karıştırma?..

En sevinçli anda bile dayanamayıp muhaliflere laf sokuşturma?..
Sevinince de yıkılınca da küfre ve silaha sarılma?..
“Yabancılar hakkımızda ne demiş”e kafayı takma?..

Her an her şeyin mümkün olduğu bir ülkenin takımı böyle sürprizli olur ancak…

der mi ? demez.. :)

arslansem

arslansem

Üye
Her ne olursa olsun bu adam bize sayısız mutluluk yaşatmıştır.Geçen gün Çek,Hırvatistan maçlarını izledim.Tüylerim sanki ilk kez yaşıyormuşum gibi diken diken oldu.
Her iyinin mutlaka kötü bi yanı vardır diye düşünüyorum ;)

Atakan

Atakan

Üye
Öz eleştiri mi? :allalla:

Salihyet

Salihyet

Üye
    Konu Sahibi
Türk halkının yani kendisi de dahil olmak üzere bir kendi topluluğunu eleştiriyor, bu özeleştiridir.. Fatih terim eleştirilirken bir yandan da türk halkının genelinde olan probleme dikkat çekiyor, yazıyı tek seferde okuyup anladım ama anlatamıyorum sanırsam..

tragedie

tragedie

Emekli Yönetici
Fatih terim Hocalıgına bir şey diyemem Ama türkiyede Şöyle bir şey var bir insan Eğer Başarılı İse ona Her şey mübahdır Türkiyede gelmiş geçmiş en iyi hoca Benim için Şenol güneştir Ertuğrul Sağlamdır ve bu insanlarla Aynı Kaderi Paylaşan insanlardır türkiye dünya 3, oldugunda Medya Şenol hocayı yiyip bitirdiğinde Hepimiz SEYRETMİŞTİK oySa iş terime gelince Herkez Susuyor Derin devlet Mehmet ağarla olan Yakınlıgı Gerekse Kendisine biçtiği Şiddet Gerilimden Nemalanan Elde ettiği Başarılılar Sebebiyle Asla Dokunulmaz oldugunu Sanan Kompleksli bir Şahıs Asla Türk Milli Takımına Yakışmıyor İtalyaya İlk ayak Bastıgında İtalyanca basın toplantısı Yaptıgında bunu Dahada iyi anladım oysa bir çok hoca ve futbolcu yıllarca bu ülkede tek kelime türkçe konuşmadılar O yüzden İNSANLARI değerlendirirken Başarıları Değil kişilikleri İle değerlendiririm Ben

Ahmetbolat

Ahmetbolat

Üye
bence sorun şu !!! fatih hoca'ya çok mu güven duyuyoruz ? veya güvenin karşılığını ona verebiliyor muyuz !!!

bu ülkede herşey olagandir :-( herkes gibi veya birçok insan gibi bende yeni kan ve genç bir teknik adam görmek isterim milli takımın başında ama sorun bence güven sorunu federasyon her sıkışınca neden ilk akla gelen fatih hoca oluyor ? neden genç nesilden mi

ben yeni hoca görmek istiyorum artık :) bu ülke'nin futbol takımı'nin ciddi bir taze kan'a ve havaya ihtiyacı var sadece otorite ile maç kazanilmaz

golcuk41

Üye
Bence cok buyutmeyin bu adamin futbol la ilgisi falan hic yok sadece medya tarafindan bu hale getirildi. Basarili hoca olsa idi Italya,da basarili olurdu. Turkiye disinda basarili olmasi soz konusu bile olamaz.Alsin federasyondan paralari otursun bu memleket te bir simit bile alamayan varken onun aldigi paraya bakalim HELALmiiiiiiiiiiii

Atakan

Atakan

Üye
Türk halkının yani kendisi de dahil olmak üzere bir kendi topluluğunu eleştiriyor, bu özeleştiridir.. Fatih terim eleştirilirken bir yandan da türk halkının genelinde olan probleme dikkat çekiyor, yazıyı tek seferde okuyup anladım ama anlatamıyorum sanırsam..

Öz eleştri olamaz!...

Salihyet

Salihyet

Üye
    Konu Sahibi
Sn. atakan bey, özeleştiriyi oturup yeniden tanımlayalım isterseniz..

Salihyet

Salihyet

Üye
    Konu Sahibi

bu özeleştiri değilse ben bundan sonra konularımı siz yorumlamadan yorumlamayacağım.. SÖZ VERİYORUM.. :)

Atakan

Atakan

Üye
Genelleme yapılması doğru mu?
Ben kabul ettim öz eleştri olduğunu...

Genelleme yapılması doğru ise ben konu açmıyorum.
Söz :)

Salihyet

Salihyet

Üye
    Konu Sahibi
Genelleme doğru tespit bence :oke:

Salihyet

Salihyet

Üye
    Konu Sahibi
senin özeleştiriye bakışın benim genellemeye bakışım böyle , yorum farkı :)

Atakan

Atakan

Üye
Futbol Makaleleri & Genel kategoresinde 87 ileti var.
20 tane ikimiz yazdık neredeyse.Bravo lan bize :ehe

Salihyet

Salihyet

Üye
    Konu Sahibi
saydınmı :ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...