Ekran kartı önerileriniz

Sponsorlu Bağlantılar

NiTr[O]gEn

NiTr[O]gEn

Üye
    Konu Sahibi
Ekran kartı önerileriniz
Beyler Evet sonunda nakiti buldum :)
Ekran kartı alacağım kafamda asus 4 gb 256 bit strix gaming r9 serisi kart var
1000 TL ye kadar bütcem var
Yüksek performans sağlayacak sağlam fps verecek ekran kartı önerileriniz varmı Ben bu kartta takılı kaldım cünkü hem bellek kapasitesi hem veriyolu hızı yüksek hem directx12

Sizinde önerileriniz dikkate almak istiyorum bekliyorum cevaplarınızı

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
AMd Önermem Biti Yüksek Ama Hızı Çok Düşük AMDde 5 GHZ İken Bellek Hizi Nvidiada 7 GHZ Ben Olsam GTX960 Fİlan Alırım Hemde Onların Fanları Isınmadıkça Çalişmiyor 60 Dereceye Filan Yaklaştiğinda Fan Açıyor Hem Enerji Yönünden Hemde Ses YÖnünden Çok GÜzel Bişey Ayrıca O Dediğin Kartta Bunlar Olmamakla Beraber Enerji Tüketimide Çok Fazla 2 Tane Enerji Yeri Vardır Ama Nvidiada Tek Enerji Yeri Var AMD 750 W Dan Aşağiya Yemezken Nvidianin 960 Kartı300 400 W İle Bile Rahat Rahat Oynatırsın Ben Olsam Az Daha Pahali Olur Ama KEsinlikle Nvidia Alırım.Önerim İse 4 GB 128 Bitten Aşağiya Düşme Nvidiada AMD de 4 GB 512Bite Çıksan Anca Nvidianin 128 256 Bitinin Hızına Erişirsin Şimdiden Hayırlı Olsun :islik

NiTr[O]gEn

NiTr[O]gEn

Üye
    Konu Sahibi
Şimdi güzel birşeye değindin kafam karıştı benim alacağım kartta güç tüketimi 150 watt ama :/

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Şimdi güzel birşeye değindin kafam karıştı benim alacağım kartta güç tüketimi 150 watt ama :/
Ona Bakma Sen Dediğimi Dene İstersen Üstündeki Güç Giriş Pinlerine Bakarsan Anlarsın Hangisi Ne Kadar Az Tüketiyor :) Hatta Nvidianin Yeni Mimarısı Baya Az Tüketiyor Enerjiyi Sen Bilirsin AMDde Az Para Verirsin İleride Vermediğin Parayı Elektrik Parası Verirsin :D Nvidiaya Verirsen Elektrik Parası Az Ödersin :D Ayrıca Nvidiada Artık Neredeyse Bazen Haftaya İndiriyor Güncellemeleri Bıktım İndirmekten Habire Geliyor GeForce Experience de Baya Güzel Program Oyunları Filan Ayarlıyor Kendi Kasmadan Oynarsın Bilmiyorm Her Yönden Nvidia Üstün Öneren Arkadaşlarda Çıkacaktır Kendileri Bilir :)

BRKTNL

BRKTNL

Üye
AMD ben de önermem kardeş. GTX 9xx serisi tavsiyemdir.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
R9 290 ve Gtx970 derim
Ama eğer birqz daha ucuz bi şey istersen
R9 380 ile Gtx960 var

NiTr[O]gEn

NiTr[O]gEn

Üye
    Konu Sahibi
Şuan elimdeki ekran kartımda nvidia cokda memnunum acıkcası sadece biraz gereksinim var arttırmaya elimdeki nvidia geforce gt440 biraz daha iyi fps ve görüntü kalitesi alayım dedim yeni nesil oyunları yüksek ayarlarda acsın performansı iyi olsun istedim :)
Ama sitelerde felan nvidia yı bu kadar popüler görmedim
Bit değeride önemli benim için takıntı yaptım galiba ben buna :/

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Şuan elimdeki ekran kartımda nvidia cokda memnunum acıkcası sadece biraz gereksinim var arttırmaya elimdeki nvidia geforce gt440 biraz daha iyi fps ve görüntü kalitesi alayım dedim yeni nesil oyunları yüksek ayarlarda acsın performansı iyi olsun istedim :)
Ama sitelerde felan nvidia yı bu kadar popüler görmedim
Bit değeride önemli benim için takıntı yaptım galiba ben buna :/
Maxwell de Delta-Colour Compration var yani daha az veri yolundan daha yüksek veri taşıma anlamına geliyor 9xx serisi bi kartın 128 i 7xx serisi bi kartın 256 biden daha iyi

Eğer 7xx serisi ve altı ise en az 256
Eğer 9xx ise 128bit
R9 ise 384 ve üzeri iyi sayılır

Nvidia maxwell ile baya iyi gidiyor
Ama fiyatı biraz fazla

Yani aynı fiyatdaki rakibinden daha düşük kalıyor
Fiyat performans olarak amd daha iyi
Ama amd nin de 300 serisi ve 285 dışındaki kartları çok güç tüketiyor

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
r9 380x strix oldukça performanslı bir karttır. kafanda soru işareti kalmasın isteklerini karşılayabilecek bi ürün.

NiTr[O]gEn

NiTr[O]gEn

Üye
    Konu Sahibi
Ya güç tüketimini pek kafama takıyorum :) Acıkcası bu kadar önemlimi :)
Şimdi gayet güzel aydınlatıyorsunuz beni teşekkür ederim karşılaştırmalı olarak ama bir yandanda kararsızlığım devam ediyor :)

r9 380x strix oldukça performanslı bir karttır. kafanda soru işareti kalmasın isteklerini karşılayabilecek bi ürün.
Asusa cok takıldım dediğim gibi r9 serisi istediğim kartta bu ama nvidianın 128 biti asusun 256 bitinden daha iyi diyen
DarkredBlue61
arkadaşımız var :)

1000 tl ye kadar yolu var olabilecek en iyisini almak istiyorum

Sistemimide yazayım
Gigabyte p7h55-usb3.0 anakart
1 tb harddisk
İntel i3 3.30 ghz işlemci
1133 mhz 4gb tek slot kingston ram ( ramide yükseltmeyi düşünüyorum 1666 mhz ve 2000 mhze kadar alabiliyor )

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bit Konusunda Kafana Takılmasın Fazla Bit OO Eskidendi o Dediğin 256 Bitlik AMD Kart Nvidfianın 128 Kartlarına Yetişemez Bile

NiTr[O]gEn

NiTr[O]gEn

Üye
    Konu Sahibi
Yani hocam oyunlarda pek bir faydası olmuyor o zaman bu bit olayanın :)

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Yani hocam oyunlarda pek bir faydası olmuyor o zaman bu bit olayanın :)
Oluyor ama yeni nesil kartların bit değerleri ile eski nesil kartların bit değerleri karşılaştıramaz

Birinin 128 diğerinin 384 eşit gibi bi değer ortaya çıkıyor

Bence fazla yüksek bişey alma
i3 işlemci bence 960 dan yukarısı ziyan olur yani
980 bile taksan % 100 performan alamazsın
Yani işlemci seni geri geçer ve ekran kartı hiç bir zaman % 100 gücünü göstermez
Bence en az 750ti veya r9 270
Ve en fazla r9 285 veya gtx960 alın derim bu aralıkdaki kartları seçmek daha iyi olur

Never_Back_Down

Never_Back_Down

Üye
Sistemi yazdın işler değişti işlemci i3 3,30 ise büyük ihtimal ilk nesil i3 560(anakartta p7h55) bu işlemcinin kaldırabileceği maksimum ekran kartı bence r9 270 bunun dışında GTX750ti-R7 265-R7 360

• Beğen
Tepkiler: NiTr[O]gEn
NiTr[O]gEn

NiTr[O]gEn

Üye
    Konu Sahibi
Oluyor ama yeni nesil kartların bit değerleri ile eski nesil kartların bit değerleri karşılaştıramaz

Birinin 128 diğerinin 384 eşit gibi bi değer ortaya çıkıyor

Bence fazla yüksek bişey alma
i3 işlemci bence 960 dan yukarısı ziyan olur yani
980 bile taksan % 100 performan alamazsın
Yani işlemci seni geri geçer ve ekran kartı hiç bir zaman % 100 gücünü göstermez
Bence en az 750ti veya r9 270
Ve en fazla r9 285 veya gtx960 alın derim bu aralıkdaki kartları seçmek daha iyi olur

Sistemi yazdın işler değişti işlemci i3 3,30 ise büyük ihtimal ilk nesil i3 560(anakartta p7h55) bu işlemcinin kaldırabileceği maksimum ekran kartı bence r9 270 bunun dışında GTX750ti-R7 265-R7 360

Peki bu kartlar beni ne kadar götürür yani istediğim performansı verirmi bana oyunlarda felan

NiTr[O]gEn

NiTr[O]gEn

Üye
    Konu Sahibi
Hocam şimdi fazla oluyorum biraz ama maksatım bu zaten öğrenmek önerilerinizi almak
Şimdi Bana Bir kart ismi verirmisiniz bunu al diyebileceğiniz yada ben kullanıyorum memnunum diyebileceğiniz bütcemi söyledim
Oyunları rahatlıkla acsın kasma yapmasın yeter güc tüketimini felan gazla takmıyorum allah razı olsun herkes yardımcı oldu biraz ama şimdi kimi o kart dedi kimi bu kart dedi gene ortada kalıyorum ortak bir karara varırsak isteğimi yerine getirecek kart hangisi olur birde bu güç tüketimi nasıl olur :)
Yani kac wattlık bir psu'ya ihtiyaç duyarım

Edit :
ASUS R9 380 STRIX Gaming, 4 GB, DDR5, 256 bit bu kart işimi görürmü ve darboğaz olayı yaşarmıyım ben Bunun güç tüketimi ne kadardır 150 watt yazıyor ama Bu 150 watt güç kaynağı anlamına gelmiyor herhalde ne kadarlık bir psu lazım bana

turancen

turancen

Üye
Al bunu arkana bakmadan kullan :D

600 w psu ile kullanabilirsin, ben kullanıyorum çünkü :D

The Pancar

The Pancar

Üye
Biraz sabredip para ekle nvidia üsttekinden al

NiTr[O]gEn

NiTr[O]gEn

Üye
    Konu Sahibi
Darboğaz yapmasın diye işlemcide alacam sistemi yeniliyorum galiba :bangin:
Intel® Socket 1156 Core™ i7 Processor/Core™ i5 Processor/Core™ i3 Processor/ Pentium® Processors

Yazıyor ya anakartın sitesinde socket 1150 ve 1151 biliorum ben 1156 ne oluyor bu arada :/

Al bunu arkana bakmadan kullan :D

600 w psu ile kullanabilirsin, ben kullanıyorum çünkü :D

Sanırım aradığımda bu zaten güç kaynağınıda değiştirecem işlemci ile birlikte öncelikle bir ekran kartımı alayımda psu o kadar pahalı bir ürün değilmiş baktımda 300 tl 700 watt bir psu bulabildim

Üst Alt